Skocz do zawartości
  • 0

Gniazdo przelotowe


tomasz.r
 Udostępnij

Pytanie

Witam.

 

Mam w mieszkaniu 2 gniazdka telewizyjne (w salonie oraz sypialni), do każdego z nich prowadzi osobny kabel z szafki na korytarzu (gdzie znajduje się wzmacniacz WWK-861 oraz splitter). Chciałbym zamontować sobie telewizor w salonie. Niestety mam taki problem, iż gniazdo znajduje się na przeciwległej ścianie i nie bardzo mam możliwość przeciągnięcie kabla z niego. Jednak gniazdo z sypialni jest dokładnie po drugiej stronie ściany, na której będę montował telewizor, więc pomyślałem, że mógłbym przeciągnąć kabel z tamtej strony. Pierwszy pomysł był taki, że po prostu wepnę kabel i go przełożę przez ścianę, jednak ma on dwie wady - nie będzie to zbyt estetyczne (gniazdko jest na widoku), do tego blokuję gniazdko, które może będę chciał w przyszłości wykorzystać.

 

Szukałem, czy istnieje jakiś sposób rozdzielania sygnału i znalazłem, iż gniazdka końcowe, które posiadam, ABB Swing (5011-A3503), występują również w wersji przelotowej 7db (5011-A3607). I teraz moje pytanie: czy mogę obecnie istniejące gniazdko zmienić na to przelotowe, przerzucić 20-30 cm kabla przez ścianę i po drugiej stronie zamontować gniazdo końcowe i będzie to działać?

Edytowane przez Barti
Brak znaków interpunkcyjnych w poście, przez co jego czytelność jest utrudniona. Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Nie udzielono jeszcze odpowiedzi na to pytanie

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...