Skocz do zawartości

Zdjęcie

Tygodnik "NIE"

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 KENZO

KENZO

Aktywny

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 541 postów
  • Od: 05 sty 2009

Napisano 18 kwiecień 2017 - 19:47

Numer 15 (1386) - 14-20 kwietnia

- "Panie pilocie, Szydło w samolocie…": "…to 10 milionów w błocie". O tym, ile kosztują podróże pani premier do domu rodzinnego, gdzie czeka na nią pies, kot i gotowanie. A kosztują majątek. I do tego "Zjeżdżaj, Duda", o kosztach narciarskiej pasji prezydenta.
- "Policję poznaj po zapachu". O glinach bijących niewidomych.
- "Dywersja w TVN". O inflacji publicznego narzekania na PiS.
- "Ucho i oko Macierewicza". O powszechnej inwigilacji. I ani słowa o tym, jak się przed nią obronić.
- "O partyjną kontrolę nad wymiarem sprawiedliwości". O sekretnych spotkaniach Kaczyńskiego z prokuratorem krajowym. Oraz o tym, co z tego wynika.
- "PiS szcza na sikawki". O tym, jak partia rządząca pozbawia pieniędzy Ochotniczą Straż Pożarną. I o pośle Kalecie, który pożałuje swoich słów, gdy mu się coś zajara.
- "Biblia Smoleńska". Ile religii jest w wyznaniu smoleńskim.
- "»NIE« u Kaczyńskich". O wiosce, w której mieszkają sami Kaczyńscy.
- "Ewy Tylman życie pozagrobowe". O sposobach, których ima się prokuratura, żeby postawić na swoim w znanej sprawie śmierci Ewy Tylman.
- "Ku czci Goebbelsa". O najlepszym Goebbelsie na świecie.
- "Ojciec Korwin-Mikke". O europośle, który lepiej pisze, jak wychowuje, niż jak wychowuje.
- "Bezpieczny odjazd". Rozmawiamy z byłym narkomanem, fachowcem od brania i jeżdżenia naraz.

A do tego tradycyjnie felieton i blog Urbana, stałe rubryki i rubryczki, kilka innych wspaniałych tekstów, nie mówiąc już o zatrzęsieniu prześmiesznych obrazków.

Dołączona grafika

#2 KENZO

KENZO

Aktywny

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 541 postów
  • Od: 05 sty 2009

Napisano 21 kwiecień 2017 - 12:36

Nr 16 (1387) 21-27 kwietnia

- "Dwa odbyty Polski". O mężczyźnie, któremu wycięto nerkę, choć nie było trzeba. I który teraz tej nerki usilnie poszukuje.
- "Blida się nie goi". 10 lat od tragicznej śmierci Barbary Blidy odpowiedzialni nie tylko pozostają bezkarni, ale znowu są na szczytach władzy, kierują prokuraturą i służbami specjalnymi.
- "Ukochany Żyd Adolfa Hitlera". O Żydzie, którego słuchał się sam Führer.
- "Licha rada". O tym, czym jest Rada Mediów Narodowych. A jest instytucją leniwą i niepotrzebną.
- "Do broni!". Jest jeszcze nadzieja dla lewicy w Polsce. I to już podczas najbliższych wyborów parlamentarnych. A może wcześniej…
- "Listy dziada do obrazu". Reportaż o człowieku, który szukał sprawiedliwości u Ziobry, ale jej nie znalazł.
- "Ziobro dogoni Hiszpanię". Jeśli narzekacie na polski wymiar sprawiedliwości, przeczytajcie o tym, co się wyczynia w Hiszpanii.
- "Proszę wstać, sąd siedzi". O sędzi, który sam jest sądzony.
- "Praca nie czyni wolnym". O tym, że więźniowie pracują za darmo na rzecz dobrobytu całego narodu. Tak twierdzi resort sprawiedliwości.
- "Cacanki". O finansowym aspekcie niedotrzymanych obietnic wyborczych Prawa i Sprawiedliwości.
- "Ukrzyżówkowanie Jezusa". Tego jeszcze w "NIE" nie było! Krzyżówka. Z nagrodami.

A do tego tradycyjnie felieton i blog Urbana, stałe rubryki wielu autorów i mnóstwo prześmiesznych rysunków!

Dołączona grafika

#3 kwakii

kwakii

Aktywny

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 869 postów
  • Od: 10 paź 2009
  • LokalizacjaZawiercie

Napisano 22 kwiecień 2017 - 00:05

Kiedyś regularnie czytałem NIE, być może był to wyraz swego rodzaju buntu przeciw rzeczywistości, zacząłem w czerwcu 2013 r. Nie powiem, rysunki mnie bawiły wtedy (byłem nieco młodszy) a publicystyka też była na poziomie. Zresztą Urban jest bardzo inteligentny - już samo to, że umie się odnaleźć w każdym ustroju i trzepie z tego niezłą kasę świadczy o jego inteligencji. Pod koniec 2015 r. się nawróciłem, w zasadzie od tamtej pory nie czytam już NIE, Faktów i Mitów itp. Mój ateizm i niechęć do Kościoła były przejściowe i zapewne były wyrazem młodzieńczego buntu, być może poszukiwania swojego miejsca w życiu. Jak tak teraz na to patrzę, to przyznam szczerze, że nie rozumiem jak mogłem odrzucić Boga w swoim życiu. NIE jest tygodnikiem satyrycznym, ale te rysunki w większości są świętokradcze i w rzeczywistości nie ma w nich niczego śmiesznego. Publicystyka pewnie w dalszym ciągu daje radę.

Nie są nigdzie dostępne dane nt. nakładu, ale podobno w latach 90. wynosił pół (!) miliona.

Użytkownik kwakii edytował ten post 22 kwiecień 2017 - 00:06

nc+ pełna oferta + multiroom standard hd
mediabox+, wifibox+

Opticum x406p
antena satelitarna TRIAX 100cm na obrotnicy Moteck SG2100(Intelsat 12 45E - Hispasat 30W)