Skocz do zawartości

Co to za antena?


Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem "w spadku" coś takiego: https://www.dropbox.com/s/f37c3yv46bwi81u/20170331_201612.jpg?dl=0

Antena ma wymiary: 95x85 cm mierzone od krawędzi efektywnego działania lustra.

Na ramieniu było zamontowane coś takiego: https://www.dropbox.com/s/ouolhd4hn3blek7/20170331_201511.jpg?dl=0

Co ciekawe, jeden z konwerterów to Quattro, który był podłączony do 4 kabli, ale nigdy nie działał. Zawsze działał ten lewy - Quad do 2-3 kabli.

Już nie chce mi się komentować tego zdzierstwa, ale...

No właśnie - co to za antena i czy da się z niej dziś zrobić instalację na 1 konwerter zamontowany centralnie? Antena w dobrym stanie jeśli chodzi o kształt blachy, jest trochę zadrapań, ale liczę, że da dobry sygnał.

Widziałem na Al jakieś uchwyty konwerterów, ale nie wiem czy będą pasować i... stąd pytanie.

Edytowane przez Rafnov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antena wygląda na Triax, zapewne TD88, wystarcza, że dokupisz zamiast tego uchwytu z drugiej fotki taki standardowy na 1 LNB i instalacja będzie.

Jakoś tak to wygląda: http://www.hollex.pl/anteny-satelitarne/stalowe/523-antena-triax-td88-biala

Jeśli na Allegro są uchwyty do Triaxów, to kupuj ;)

 

PS: Konwerter Quattro jest do multiswitcha, podpięty bezpośrednio daje sygnał tylko z jednego pasma i polaryzacji (HL, HH, VL, VH).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za ekspresową odpowiedź, to rzadkie w piątki wieczorem!

 

Wiedziałem, że coś takiego już widziałem tylko brak było mi marki.

Są te uchwyty na A za kilkanaście zł i to śmieszne - z adapterkiem na starą, węższą "szyjkę" konwertera :D Są nawet identyczne uchwyty i - dla zainteresowanych - nazywają się Flexiblock. Osobiście nigdy czegoś takiego nie widziałem w instalacjach przez ponad 10 lat.

Uważam te anteny z mocowaniem na "szynę" z tyłu za niefortunne - bardzo niewygodnie się to serwisuje, jeśli ktoś zbyt mocno dokręci, to blacha się gnie i później ciężko ustawić, a już dokręcić normalnym płaskooczkowym prawie niemożliwe... I bez sensu jest obniżać mocowanie by podnieść kąt oraz na odwrót, ale cóż, ktoś miał taką koncepcję. Dobrze, że w moim rejonie to rzadkość.

 

Z tej anteny mam nadzieję zrobić jeszcze coś fajnego, bo prócz zadrapań nie mogę jej nic zarzucić, ciekawe jaki da sygnał bez flexiblocka.

Edytowane przez Rafnov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są Flexiblock na 2 LNB i Multiblock na 4 LNB ;)

 

Co do samej anteny - pomysł z szyną jest jaki jest, ale za to na plus uważam, że cały tył jest zabudowany, a nie tylko delikatny koszyczek. Generalnie jak ze wszystkim - jak to mawiała pewna postać: są plusy dodatnie i plusy ujemne :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda ma plusy i minusy, jednak ruchome ramię i słabo montowany uchwyt konwertera stawia ją wg mnie niżej niż popularnego Coraba 900. Co z tego, że są cześci, skoro jest tak niepewnie... może właśnie dlatego są ;) Dla mnie to słaba polityka Triaxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...