Skocz do zawartości

Telewizor 40-43" do 2000zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie znam sie kompletnie, dlatego pisze tutaj z prosba o pomoc w wybraniu odpowiedniego TV. Jak w tytule 40-43 cale, kwota do 2000. Oczywiscie, im taniej tym lepiej :P. Bede ogladal na nim telewizje i sporo sportu. Sporadycznie korzystanie z Internetu. Odlegosc do telewizora bedzie wynosic 3-4m, z pozycji na wprost i troche z boku. 

 

Myślałem nad Samsung UE40KU6000 4K UHD SmartTV, gdzie z tego co wyczytalem ma on odświeżanie 60Hz. Z roznych komenterzy, które przeczytałem  można wywnioskować, ze te 60Hz to juz jednak nie ta epoka i lepiej poszukac czegoś z 120Hz, zgadzacie się?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zależy Ci koniecznie na 120 Hz i chcesz ogólnie mieć dobrą jakość obrazu (pewien poziom) to jednak powinieneś nieco dołożyć i tutaj kłania się model 6501 Philipsa, w rozmiarze 43 cale. Niestety cudów nie ma i powinieneś z czegoś zrezygnować. Na pocieszenie dodam tylko, że za miesiąc Philips wypuści zupełnie świeższe modele i ten, o którym Ci napisałem prawdopodobnie głęboko stanieje. Także polecam się wstrzymać. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, a o tym co sądzisz?

 

LG 42LF652V

Jest OK, dobry stosunek możliwości do ceny. 90% tv ma matryce 60Hz... a już na pewno 4k... nie demonizowałbym tego, 60Hz też daje rade w LG. Dobre kąty widzenia to nie matryca VA tylko IPS... Same kompromisy niestety

Edytowane przez biprotek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za wszystkie propozycje. Nie jestem przekonany czy wybrac VA czy IPS. Sytuacja w pokoju wygląda tak, że łóżko mam na przeciwko TV, a sofę pod kątem jakichś 50-60 stopni. Przeczytałem o plusach i minusach obu matryc i wybór raczej padnie na VA, głownie ze względu na rozmycia. Nie jestem typem kinomana, więc nie mam też bardzo wyśrubowanych wymagań

 

Co do matrycy 60Hz vs 120Hz z tego co sie orientuję różnica jest mocno odczuwalna i tutaj wybór  jest raczej oczywisty. 

Edytowane przez milka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie znam sie kompletnie, dlatego pisze tutaj z prosba o pomoc w wybraniu odpowiedniego TV. Jak w tytule 40-43 cale, kwota do 2000. Oczywiscie, im taniej tym lepiej :P. Bede ogladal na nim telewizje i sporo sportu. Sporadycznie korzystanie z Internetu. Odlegosc do telewizora bedzie wynosic 3-4m, z pozycji na wprost i troche z boku. 

 

Myślałem nad Samsung UE40KU6000 4K UHD SmartTV, gdzie z tego co wyczytalem ma on odświeżanie 60Hz. Z roznych komenterzy, które przeczytałem  można wywnioskować, ze te 60Hz to juz jednak nie ta epoka i lepiej poszukac czegoś z 120Hz, zgadzacie się?

 

Pozdrawiam.

 

Zdecydowałem się na zakup tego odbiornika i bardzo ci go polecam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem jednak kupić coś wiekszego - około 50 cali, moim faworytem jest PANASONIC TX-50DS630E, jednak przewyższa troche mój budzet i wolałbym wydać jakieś 2,5-6 tyś. Myślę również nad Samsung 50j6240. Możecie coś wartosciowego w mojej cenie jeszcze polecić?

 

Nieaktualne, wybór padł na Panasonica, nie ma co się zbyt długo zastanawiać :P

Edytowane przez milka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...