Skocz do zawartości

Tani komputer do gier


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mój bratanek idzie do komunii ,a że jestem chrzestnym to i muszę się lajsnąć :mrgreen: . Chce mu sklepać stacjonarkę ,aby mógł pograć w nowsze gry ( na pewno w symulator farmy- najnowsze i FIFA 2017) ma troszkę leciwy sprzęt  z core2 duo i 2GB ram DDR2 na pokładzie :mrgreen:. Przeszukałem neta, ale wszystkie posty są z przed 2015 r. ,a jak wiadomo dla technologi to przepaść. Budżet mam mały jak na takie wymagania bo max 1700 zł. Mam zasilacz CHIEFTEC GPS-450AA-101A. Mogę go wykorzystać ,ale obawiam ,się że będzie za słaby (przez kartę graficzną). Składam tylko samą jednostkę (monitor i obudowa jest). Dysk chciałbym SSD na system i zwykły na dane. Co do dysku SSD nie jest wyrocznią i mogę z niego zrezygnować. Najważniejsze to płyta główna, ram, procesor i oczywiście karta graficzna. Komputer ma być kompatybilny z linuxem ,a więc radeon odpada(grać będzie na windowsie ,ale pozostałe zastosowania już na linuxie) .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz polecane zestawy -> https://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_marzec_2017

Tu masz zestaw za ok. 1700 zł -> https://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_marzec_2017?page=0,5

 

Za 1700 zł to nie poszalejesz, ale coś tam złożysz sensownego. Procesor Intel Pentium G4560 BOX - w testach zaskakuje wydajnością (oczywiście w swojej kategorii cenowej :)). Grafika jeśli ma być nVidia to GTX 1050.

 

Zasilacz, który masz, to już stary model, chociaż ma te 350W na linii 12V  - powinien wystarczyć. Także zamiast kupować nowy, możesz za zaoszczędzone pieniądze dorzucić do zestawu dysk SSD. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki przyjże się Twojej propozycji. Co do gier to wiem ,ale bratanek ma dopiero 9 lat ,a dusi mnie o odpalenie symulatora farmy i FIFA ,które na obecnym wypasionym :mrgreen::wink: sprzęcie nie pogra . Radeon ma problemy ze sterownikami pod linuxem (otwarte stery działają ,ale zamknięte szwankują) dlatego ona nie wchodzi w rachubę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dziś lub jutro na kanale Morelków ma być test kompa za 1800zł z tych podzespołów:

 

 

 

Komputer ma być kompatybilny z linuxem ,a więc radeon odpada(grać będzie na windowsie ,ale pozostałe zastosowania już na linuxie) .

A to co to znaczy, że radeon odpada na linuxie? //A doczytałem, ale to dziwne, bo użytkuję Linuxa Ubuntu na RX470, a wcześniej na HD7790 i nie było problemów ze sterownikami i działaniem multimediów, bo do tego głównie używam linuxa, bo reszta na Windzie.

Edytowane przez bartolinos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem ze sterownikami od AMD. otwarte działają ,ale te sterowniki nadają się tylko do wyświetlenia pulpitu i też są czasem z nimi problemy. Na windzie niema to większego znaczenia. Nie wszyscy używają tylko windowsa :wink:.AMD olewa użytkowników linuxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę przekracza budżet jak by doszedł jeszcze sdd to ok 2 tys by wyszło,spokojnie pogra w te gry co wymieniłeś 

 

Zasilacz Antec VPF350 350W

Pamięć GeIL Evo Leggera 4GB 1600MHz DDR3 CL9 (GEL34GB1600C9SC)

Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache (WD10EZEX)
Napęd Samsung DVD -/+ R/RW 24x SH-224DB BLACK - SATA BULK
Obudowa Tracer MAKS USB3.0  TRAOBU43802

Płyta główna ASRock B85M

Karta graficzna Sapphire R7 250X Vapor-X OC 2GB GDDR5 128bit 2xDVI, HDMI, DP
Procesor Intel G3258, socket LGA1150, 64bit, 3.2 GHz, 53W, cache 3MB, BOX

 

ten jest za 1500

 

Zasilacz Antec VPF350 350W

Dysk Seagate Barracuda 3.5'', 500GB, SATA III, 7200RPM, 16MB, NCQ (ST500DM002)
Napęd Samsung DVD -/+ R/RW 24x SH-224DB BLACK - SATA BULK

Pamięć GeIL Evo Leggera 4GB 1600MHz DDR3 CL9 (GEL34GB1600C9SC)

Obudowa Tracer MAKS USB3.0  TRAOBU43802
Procesor Intel Pentium G3250 (3M Cache, 3.20 GHz) BOX 
Płyta główna MSI H81M-P33, H81, DualDDR3-1600, SATA3, DVI, mATX
Karta graficzna MSI Radeon R7 250, 2GB DDR3 128 Bit HDMI, DVI - (R7 250 2GD3 OC)

 
 
SSD do tego i jest ok 500 mu wystarczy na gry 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh @kondzik23, kiedy te konfiguracje były tworzone ? Rok temu ? Dwa lata temu ? Chyba się co nieco zmieniło od tamtego czasu. Niektórych podzespołów już nawet w sklepach nie ma. Po co takie coś proponować ?

 

Jeszcze raz polecam zaglądać na purepc. Polecane zestawy są aktualizowane co miesiąc na podstawie wyników testów i cen podzespołów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew. Propozycja manka357 wydaje mi się najlepszą (stosunek cena/jakość) Używki nie wchodzą w grę z racji ,że ma to być prezent. Zapomniałem dopisać ,że napęd mam na złączu SATA więc też odpada, no i grafika spoko mają dobre opinie w necie jeśli chodzi o gry ,ale problem ze sterami na linuxie więc zostaje nVidia. Bartolins owszem może i teraz to dobrze działa chodź nadal są głosy ,że jednak AMD i linux sie nie lubią. Jestem zrażony do produktów AMD i za stary by szukać dniami jakiegoś rozwiązania.  Karty nVidi są pewniejsze. Oczywiście grać będzie na windowsie głównie.

Edytowane przez maly1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzuć do tego jakiś tradycyjny HDD na dane(system na SSD) i masz komputer do amatorskiego grania za rozsądne pieniądze. Posiadany zasilacz spokojnie da radę. Wyszczególniony SSD jest na pamięciach MLC, a teraz to rzadkość, bo przeważa badziewie na TLC, charakteryzujące się krótszą żywotnością. 
Edytowane przez grande
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świeżutki test wydajności w grach zestawu za 1800 zł. Jak widać radzi sobie całkiem dobrze, choć warto dołożyć kilkadziesiąt zł do karty graficznej w wersji "Ti". 

 

Konfiguracja właściwie identyczna do już podawanych w tym temacie.

https://www.spam.org/inventory/info/KEqZti/?utm_source=youtube.com&utm_medium=link&utm_campaign=IN_YT_MoreleTV

 

Edytowane przez maniek357
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie Wybrałem zestaw :Procesor pentium G4560, płyta ASRock H110-HDV ,grafika ASUS GTX1050 ,2X 4GB GoodRAM 2400 CL15 ,twardziel Toshiba P300 1TB. Zasilacz zostawiłem i jeszcze dysk ssd A-DATA SP920 128GB. Za wszystko wyszło mnie 1781 zł. Dzięki za pomoc.

Edytowane przez maly1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...