Skocz do zawartości

Dekoder Samsung ICU 100


burner
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem również użytkownikiem dekodera Samsunga od ok miesiąca. Co prawda póki co nie mam problemów technicznych, to trudno pogodzić mi się z brakiem ważnych jak dla mnie funkcjonalności.

Chodzi o możliwość modyfikowania więcej niż jednej list ulubionych kanałów i ustawiania ich we własnej kolejności oraz nadawania im nowej, własnej numeracji. Jeżeli Wasze doświadczenia są podobne, to może razem wywrzemy jakiś nacisk na orange co do zmiany softu w tym zakresie. Taki tema " " jest założony na forum "nasz orange". Myślę, że jeżeli będzie duża tam aktywność, to może trafi to do osób decyzyjnych. Oczywiście, można i trzeba zgłaszać też inne pomysły, problemy dotyczące oprogramowania tego dekodera. Zapraszam do aktywności.   


Jestem również użytkownikiem dekodera Samsunga od ok miesiąca. Co prawda póki co nie mam problemów technicznych, to trudno pogodzić mi się z brakiem ważnych jak dla mnie funkcjonalności.

Chodzi o możliwość modyfikowania więcej niż jednej list ulubionych kanałów i ustawiania ich we własnej kolejności oraz nadawania im nowej, własnej numeracji. Jeżeli Wasze doświadczenia są podobne, to może razem wywrzemy jakiś nacisk na orange co do zmiany softu w tym zakresie. Taki tema " " jest założony na forum "nasz orange". Myślę, że jeżeli będzie duża tam aktywność, to może trafi to do osób decyzyjnych. Oczywiście, można i trzeba zgłaszać też inne pomysły, problemy dotyczące oprogramowania tego dekodera. Zapraszam do aktywności.   

ten temat to "dekoder Samsung ICU 100 - niedopracowane oprogramowanie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć.

Podłączono mi dekoder Samsung ICU 100 do kineskopowego telewizora. Mając dekodery NC+, Cyfrowego Polsatu, czy też naziemny, zawsze musiałem zmieniać źródło, bodajże na 576i, inaczej obraz był słabej jakości [tak, wiem, że był i tak słabej, ale jeszcze słabszy :P]. Teraz jest ta sama sytuacja z tym Samsungiem, natomiast za kij nie mogę znaleźć możliwości zmiany źródła. Czy jest taka możliwość w nim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że jest. Uruchamiasz dekoder i gdy jesteś na jakimkolwiek kanale, wciskasz na pilocie kombinacje klawiszy: D (niebieski), C (żółty), D (niebieski), później otwiera się menu i przechodzisz do Audio / Video, naciskasz 1 na pilocie i możesz swobodnie wybierać rozdzielczości. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panasonic TX-25MDIP.

 

Niestety, aktualnie jakość wyświetlanego obrazu jest tragiczna - kolory są nienaturalne, często jest niebieska poświata i czasami też smuży. Zawsze w innych dekoderach pomagało zmienienie rozdzielczości i obraz był normalny. Tutaj faktycznie dowiedziałem się, że zmiana rozdzielczości tylko na HDMI. :/

Czy zmiana ustawień telewizora pomoże jakoś, czy też trzeba myśleć nad kupnem nowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się żebyś mógł jakoś polepszyć jakość, bo taki jest po prostu urok podłączenia Composite. W tym TV masz jeszcze wejście SCART, więc proponuję ewentualnie kupić konwerter HDMI HDCP -> SCART. Będzie duża różnica, bo przez SCART (inaczej: EURO, eurozłącze) można przesyłać nasycony, ostry obraz RGB dobrej jakości. Chyba że już nie chcesz wydawać na kabelki tylko kupić nowy TV.

Edytowane przez spello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej to nie jest problem Composite - na dekoderze Pace od Cyfry+, turbodekoderze od n-ki oraz Ferguson T750i podłączanych wejściem SCART- SCART również była dokładnie taka sama jakość obrazu [czyli zła]. Różnica była taka, że w ustawieniach tych dekoderów zmieniałem rozdzielczość i obraz wracał do normy. A tu takiej opcji nie ma :( 

 

A jeszcze takie pytanie - czy w Sagemcom UHD88 dałoby radę ustawić rozdzielczość nie tylko po HDMI? Bo powiem szczerze, że za bardzo nie chce mi się tego dinozaura w tej chwili wymieniać. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie chcesz kupować przejściówki z HDMI, ani wymieniać TV, to zostaje wymiana dekodera na WHD80 albo UHD88. Poza ICU100, który właśnie posiadasz, wszystkie pozostałe dekodery od Orange mają wyjście SCART, więc nie powinno być problemu z jakością obrazu na tym podłączeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, dziękuję za odpowiedź. Teraz już po części załapałem, o co chodzi. :)

A odnośnie przejściówki to czy takie coś może być: KLIK? Czy może dałoby się taniej trochę coś znaleźć również dobrego?

Edytowane przez Barti
Na forum nie zamieszczamy linków do aukcji w serwisach aukcyjnych. Usunięto link.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj przejściówki/konwertera z HDMI do SCART, tylko w opisie musi być zaznaczone, że wspiera sygnał wejściowy HDCP, bo inaczej istnieje możliwość że nie zadziała akurat z dekoderem. Jeśli nie znajdziesz nic w przystępnej cenie na Allegro to poszukaj np. na eBay.pl i zaznacz z lewej strony w wynikach wyszukiwania "cały świat".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

System Windows  formatując dysk/pendrive robi to w formacie plików FAT32/REFS/ NTFS czyli plikach na których działa ten system operacyjny, natomiast dekodery  formatują dyski w systemie plików RAW (jest to format nie obsługiwany przez Windows (błąd odczytu/zapisu danych na partycji , brak możliwości określenia faktycznej pojemności dysku przez system).

Dyski po poprzednim używaniu w nagrywarce TV lub złym wyciąganiu dysku z portu komputera uszkadzają się i zmieniają  z NTFS na RAW, ten proces (teoretycznie da się naprawić), lecz w przypadku produktów takich marek jak SANDISK czy TOSHIBA jest to zazwyczaj niewykonalne. A zatem jeśli używasz dysku do nagrywania to używaj go lepiej tylko do dekodera, nie słyszałem, żeby można było zrobić oddzielną RAW (dekoder) i NTFS (komputer z Windows), bo prawdopodobnie i tak dekoder poprosi Cię o format i ustawi swój system plików.

 

Jeśli ktoś wie, ze jest inaczej, niech napisze, ze się mylę albo zgłosi post do usunięcia, zeby nie wprowadzac w błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Szkoda, bo pojemność dysku się marnuje :(

A czy jest opcja, aby po wyłączeniu dekodera do stanu czuwania dysk był również "wyłączony" [oczywiście nie chodzi mi o sposób wyjęcia wtyczki :P]. Bo widzę, że po wyłączeniu dekodera dysk cały czas jest zasilany i jest dosyć ciepły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was orientuje się czy jest już możliwość wymiany mojego starego dekodera UHD88 na nowy Samsunga aby móc oglądać treści w 4k? 

Nie długo kończy mi się umowa z Play i może przejście do Orange by coś dało? Czy komuś z Was udało się wymienić dekoder w trakcie trwania umowy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dłuższym testowaniu, dekodera Samsung ICU - 100 od Orange (pomimo jego licznych zalet) dochodzę do wniosku, że oprogramowanie pozostawia wiele do życzenia. Po pierwsze po podpięciu dekodera do TV 4K dekoder samoczynnie ustawia 2160p50Hz i teoretycznie większość osób jest zadowolona, ale nie wiedzą one że tak naprawdę poza Eleven 1 4K i Festival 4K(który po uruchomieniu Eleven w 4K przestał poprawnie odbierać) to w 99% kanałów tracimy na jakości.

Dzieje się tak ponieważ dekoder Samsung  ICU - 100 (w przypadku podpięcia do większości telewizorów) nie ma tak zaawansowanego up-scalingu jak nasz telewizor 4K. Jeżeli TV 4K dostanie up-scalowany obraz w rozdzielczości 4K to up-scaling po stronie telewizora nie zostanie wgl uruchomiony. Dlatego nawet na TV 4K najlepszą jakość obrazu na kanałach HD daje ustawienie rozdzielczości 1080i50Hz tak aby to nasz TV a nie dekoder dokonał up-scalingu.

Dlatego uważam że ten dekoder powinien dostać ustawienie surowej rozdzielczości i przełączać ją dynamicznie w zależności od kanału, który jest oglądany.

Kolejnym problemem tego dekodera jest nieintuicyjna pełna dubli SD i kopii kanałów lista.

Następny problemem dekodera od Orange jest brak możliwości "wybrania na stałe ścieżki dźwiękowej" jeżeli wybierzemy język polski to za każdym razem, gdy wybrany kanał ma dodatkową ścieżkę dolby która nie jest identyfikowana jako pol trzeba ręcznie ją przełączać.

Edytowane przez piotrek93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dłuższym testowaniu, dekodera Samsung ICU - 100 od Orange (pomimo jego licznych zalet) dochodzę do wniosku, że oprogramowanie pozostawia wiele do życzenia. Po pierwsze po podpięciu dekodera do TV 4K dekoder samoczynnie ustawia 2160p50Hz i teoretycznie większość osób jest zadowolona, ale nie wiedzą one że tak naprawdę poza Eleven 1 4K i Festival 4K(który po uruchomieniu Eleven w 4K przestał poprawnie odbierać) to w 99% kanałów tracimy na jakości.

Dzieje się tak ponieważ dekoder Samsung  ICU - 100 (w przypadku podpięcia do większości telewizorów) nie ma tak zaawansowanego up-scalingu jak nasz telewizor 4K. Jeżeli TV 4K dostanie up-scalowany obraz w rozdzielczości 4K to up-scaling po stronie telewizora nie zostanie wgl uruchomiony. Dlatego nawet na TV 4K najlepszą jakość obrazu na kanałach HD daje ustawienie rozdzielczości 1080i50Hz tak aby to nasz TV a nie dekoder dokonał up-scalingu.

Dlatego uważam że ten dekoder powinien dostać ustawienie surowej rozdzielczości i przełączać ją dynamicznie w zależności od kanału, który jest oglądany.

Kolejnym problemem tego dekodera jest nieintuicyjna pełna dubli SD i kopii kanałów lista.

Następny problemem dekodera od Orange jest brak możliwości "wybrania na stałe ścieżki dźwiękowej" jeżeli wybierzemy język polski to za każdym razem, gdy wybrany kanał ma dodatkową ścieżkę dolby która nie jest identyfikowana jako pol trzeba ręcznie ją przełączać.

 

W przypadku kanału Festival 4K mógłbyś trochę jaśniej? Nie widzę, żeby coś się zmieniło w kwestii odbioru tego kanału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dłuższym testowaniu, dekodera Samsung ICU - 100 od Orange (pomimo jego licznych zalet) dochodzę do wniosku, że oprogramowanie pozostawia wiele do życzenia. Po pierwsze po podpięciu dekodera do TV 4K dekoder samoczynnie ustawia 2160p50Hz i teoretycznie większość osób jest zadowolona, ale nie wiedzą one że tak naprawdę poza Eleven 1 4K i Festival 4K(który po uruchomieniu Eleven w 4K przestał poprawnie odbierać) to w 99% kanałów tracimy na jakości.

Dzieje się tak ponieważ dekoder Samsung  ICU - 100 (w przypadku podpięcia do większości telewizorów) nie ma tak zaawansowanego up-scalingu jak nasz telewizor 4K. Jeżeli TV 4K dostanie up-scalowany obraz w rozdzielczości 4K to up-scaling po stronie telewizora nie zostanie wgl uruchomiony. Dlatego nawet na TV 4K najlepszą jakość obrazu na kanałach HD daje ustawienie rozdzielczości 1080i50Hz tak aby to nasz TV a nie dekoder dokonał up-scalingu.

Dlatego uważam że ten dekoder powinien dostać ustawienie surowej rozdzielczości i przełączać ją dynamicznie w zależności od kanału, który jest oglądany.

Kolejnym problemem tego dekodera jest nieintuicyjna pełna dubli SD i kopii kanałów lista.

Następny problemem dekodera od Orange jest brak możliwości "wybrania na stałe ścieżki dźwiękowej" jeżeli wybierzemy język polski to za każdym razem, gdy wybrany kanał ma dodatkową ścieżkę dolby która nie jest identyfikowana jako pol trzeba ręcznie ją przełączać.

To co piszesz jest bardzo ciekawe, ale np. ja osobiście na TV 4K nie widzę różnicy jak przełączam pomiędzy 2160P50Hz, a 1080i50Hz, Być może obraz rzeczywiście różni się niuansami, ale ciężko to stwierdzić nie mając obu obrazów włączonych na raz. 

Edytowane przez junior_wwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nieczęstygość99

ten dekoder tego nie umożliwia

@lukimann

u mnie od kilku dni czarny ekran i nie jest to kwestia braku uprawnień

@junior_wwa

widać to szczególnie na kanałach sportowych przy dynamicznych scenach

Edytowane przez piotrek93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...