Skocz do zawartości

Zdjęcie

NoMedia - magazyn komentatorski SAT Kuriera

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

#41 pierścień

pierścień

Połowa mocy ;)

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 1254 postów
  • Od: 30 gru 2008
  • LokalizacjaŚwiętokrzyskie

Napisano 29 wrzesień 2017 - 00:36

Dawno nie odnosiłem się do odcinków NoMedia, a tu już 7-my epizod. :)

Ja w zasadzie chciałbym poruszyć tylko kilka wątków, o których Panowie rozprawialiście między sobą.

1) Odejście Smokowskiego i Twarowskiego z C+ - pełna zgoda wobec tego co mówiliście, aczkolwiek (może to naiwne), ale nie zamykałbym furtki na zainstalowanie tych komentatorów w konkurencyjnej stacji TV, która będzie posiadać prawa do LM. Szczerze mówiąc, też sobie nie wyobrażam tego duetu, aby pozostawał on poza mikrofonem (Smoku LM, ESA / Twaro Premier League) - tj. zrezygnował z komentowania spotkań piłkarskich w tv na jakimkolwiek poziomie, więc pomysł na przejęcie legend C+ do słonecznej platformy wraz z rozbudową oferty sportowej CP też - w mojej ocenie - miałaby rację bytu. Aczkolwiek, Onet, może Ekstraklasa TV... czas pokaże, ale mimo wszystko coś się kończy i czegoś zawsze będzie brakować.

2) Discovery potentatem na polskim rynku - można byłoby zadać pytanie / mówię tylko o DVB-T / czy władze amerykańskiego hegemona telewizyjnego są świadome ograniczeń technicznych, które powodują, że ów multipleks 8 jest w pewien sposób "piątym kołem u wozy", bo i zasięg i świadomość odbiorców jest słaba, a i sama oferta programowa nadawców komercyjnych nie powala na kolana. Złośliwiec powiedziałby, że to taka lepsza "zapchajdziura". Po prostu, czy to przedsięwzięcie Discovery jest warte zachodu, kolokwialnie rzec ujmując...

3) TVP i kanały tematyczne - tutaj tylko chciałbym dopowiedzieć, bo dzwoni coś w którymś kościele, ale nie jestem sobie w stanie przypomnieć dokładniej, ale cały ambaras dotyczący programów extra TVP dotyczył regulacji prawnych, o których wspominał właśnie @Mr. Orbita, a te zostały dopiero uregulowane bodajże w 2004 r. wraz ze zmianą niektórych zapisów ustawy o KRRiT - chyba w ogóle w ustawie pojawiło się wtedy pojęcie kanału tematycznego. A że TVP była (i może niejako jest teraz nadal) pod pręgierzem Krajowej Rady... to dopiero po zmianach prawnych TVP Kultura i następne inne kanały tematyczne TVP mogły znaleźć swoje formalne uzasadnienie. Co do samych propozycji nowych kanałów - to jest to wg mnie rozdrabnianie się na drobne. Dodatkowe rozproszenie, które nie znajdzie przełożenia w strukturze kanałów tematycznych, w tym przypadku muzycznych. Przykład chociażby Eski Rock - skoncentrowanej na jednym gatunku muzycznym - pokazuje, że nie jest to czas na ambitne granie w tv. Muzo, Rebel nie przetrwały próby czasu, to Klasyce miałoby się to udać? Podtrzymywanie czegoś na siłę.

PS. Tutaj jakimś argumentem byłoby uregulowanie kwestii abonamentowych (propozycja o której się słyszy - w rozliczeniu podatkowym / 8 zł na msc czyli 100 prawie na rok) i to nie byłoby złym rozwiązaniem wbrew pozorom. Można byłoby spokojnie odejść od kwestii reliktowego rejestrowania odbiornika, którego ja sam nie ogarniam - bo czy to się płaci od osoby czy gospodarstwa domowego, w którym może być xx osób?... A tak mamy proste założenie - pracujesz, zarabiasz w roku kalendarzowym, masz prawo, ba! obowiązek opłacić abonament radiowo-telewizyjny w kwocie króla Jagiełły i ok. Ale ile pomysłów władz i znawców tyle refleksji, a na ostateczny kształt proponowanych zmian musimy jeszcze poczekać.

4) Ostatni wątek, który chciałbym poruszyć to kwestia modułowa i zasada jednego pilota. Z tego co się orientuję teraz (i tak było x lat do tyłu jak rodzice zaopatrywali się w CP ;) ) to była i jest możliwość wzięcia samego modułu z kartą, aby go zainstalować chociażby w telewizorze czy niededykowanym odbiorniku satelitarnym. Nie wiem jak to wygląda w nc+, bo w Orange to w ogóle szkoda gadać (kiedyś zainteresowałem się tym tematem, ale tam średniowiecze trwa w najlepsze...). Co też nie znaczy, że przystawka dekoderowa jest zła. Patrząc np. na prezentowane przez Panów Ultimo - i czytając sobie o nim - to oczy się mogą nieźle zaświecić, bo sprzęt porządny, bogaty wręcz i w ogóle WOW!, ale kwestie cenowe (pomijając przestrzenne :P ) też wchodzą w grę. ;)

Ze swej strony, jestem ciekaw Panów zdania nt. rozwoju IPTV w Polsce bazując na ofercie satelitarnej bez satelity, tunerów. Polsat ma iplę OK, ale nc+ mogłoby się pokusić o stworzenie pakietu C+ i własne autorskie kanały tematyczne, który dzięki apce na komputer czy Androida (i inne) można byłoby abonować mobilnie... No ale zawsze pomarzyć można. :)

Ode mnie spamu tyle. Czekamy na NoMedia (8)! ;)

#42 Mr. Orbita

Mr. Orbita

Administrator

• Administracja
  • 13887 postów
  • Od: 12 sie 2006
  • LokalizacjaKraków

Napisano 29 wrzesień 2017 - 17:00

@Poland - szczerze to niespecjalnie siedzę w temacie :P

@pierścień - dzięki za komentarz :) O IPTV pewnie będzie okazja porozmawiać, gdy akurat coś wydarzy się w temacie starcie jakiejś oferty ;) Zwykle polujemy na jakąś koincydencję ;) Może coś przemknie przy okazji omówienia Player+ w kolejnym odcinku, zobaczymy ;)

Specjalista DVB, ogarniający także media, testy sprzętu, webdev, admin, playout szuka pracy, wymagania - 4k/mc, pisać na PW
STARS.TV = muzyka :D
Uwaga! Nie udzielam porad technicznych przez PW, pisz na forum!

Pozdrawiam :)