Skocz do zawartości

Zdjęcie

NoMedia - magazyn komentatorski SAT Kuriera

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

#21 stefan85

stefan85

Rozpisany

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 475 postów
  • Od: 07 sty 2013

Napisano 24 kwiecień 2017 - 23:10

Wiadomo może już, kiedy będzie dostępny 3 odcinek NoMedia?

#22 Mr. Orbita

Mr. Orbita

Administrator

• Administracja
  • 13650 postów
  • Od: 12 sie 2006
  • LokalizacjaKraków

Napisano 25 kwiecień 2017 - 18:08

Najpewniej jeszcze w tym tygodniu.

Wstępna lista tematów (część z tego może wylecieć, bo za dużo):

MEDIA
- ciąg dalszy telenoweli pod tytułem "abonament RTV" - prośba o pomoc KE od operatorów kablowych
- E-Sport TV poszerza zasięg, popularność e-sportu w TV rośnie
- Zee One wchodzi do Polski - czy znajdą się fani Bollywoodzkiej kinematografii?
- Disco Poland w TVP, disco polo w Dancing With The Stars na Polsacie - disco polo cieszy się aż taką popularnością, czy to trochę nakręcane?

SATELITY
- STARS.TV zmienia transponder, miesiąc na aktualizację parametrów w odbiornikach
- koniec TVP Info w SD na satelicie, przypomnienie o zmianach w maju - TVP ABC i TVP Historii
- ciekawostka: IR Cama TV 3 - futbol za darmo z 13°E, ale zobaczymy jak długo...
- 213 HD z 23,5°E - to legalny kanał sportowy, ale już nie tak ciekawy, pokazuje jednak, że jak się chce, to się da nadawać sportowy kanał FTA - na Słowacji, w Czechach, w Niemczech jest Sport 1, we Włoszech Rai Sport, a u nas nic

SPRZĘT
- karty TBS z DVB-S2X

EDIT: Okazało się, że jedynym dobrym terminem do nagrania pasującym wszystkim był dzień dzisiejszy - wtorek, więc poszło ;)

51200.jpg

Sprzęt firmy PRO-ELAB - we współpracy z PRO-ELAB powstaje NoMedia ;)

51201.jpg

Premiera koło czwartku ;)

Specjalista DVB, ogarniający także media, testy sprzętu, webdev, admin, playout szuka pracy, wymagania - 4k/mc, pisać na PW
STARS.TV = muzyka :D
Uwaga! Nie udzielam porad technicznych przez PW, pisz na forum!

Pozdrawiam :)

#23 TVManiac

TVManiac

Aktywny

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 546 postów
  • Od: 30 gru 2015

Napisano 26 kwiecień 2017 - 13:11

Jak możecie częściej to wrzucajcie częściej i dłuższe. Świetnie się Was słucha ;) No i miło widzieć jak wygląda Mr.Orbita ;)

Dziwi mnie, że 1 odcinek obejrzało tylko ok. 2k ludzi....

#24 Mr. Orbita

Mr. Orbita

Administrator

• Administracja
  • 13650 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 26 kwiecień 2017 - 19:55

Myślę, że na YT jest generalnie bardzo dużo treści, a to specyficzna branża, wąskie zainteresowanie - pewnie nie ma za dużego zapotrzebowania na coś takiego. Na razie oglądalność jest taka:

Odc. 1 - 2119

Odc. 2 - 1299

Dla porównania news o Polskim Radiu na portalu w 2 dni - 4340 odsłon, a ilość czasu na jego przygotowanie była oczywiście dużo mniejsza (i koszt przygotowania mniejszy).

Dlatego trzeba będzie przemyśleć sens - jak pisałem wcześniej po 3 odcinkach pomyślimy w jakim kierunku z tym pójść ;)

Specjalista DVB, ogarniający także media, testy sprzętu, webdev, admin, playout szuka pracy, wymagania - 4k/mc, pisać na PW

#25 emirates

emirates

Przesiaduję 24/7

• SAT Kurier VIP
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1942 postów
  • Od: 29 gru 2009

Napisano 26 kwiecień 2017 - 20:06

Hehe myślałem, że na tym drugim zdjęciu leżą siłowniki i będzie o nich w programie :mrgreen:

110cm 75E<>33,5W

#26 Mr. Orbita

Mr. Orbita

Administrator

• Administracja
  • 13650 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 27 kwiecień 2017 - 20:55

Premiera odcinka 3 :) Życzymy miłego oglądania, jest trochę śmieszków ;)

#27 pierścień

pierścień

Połowa mocy ;)

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 1223 postów
  • Od: 30 gru 2008
  • LokalizacjaŚwiętokrzyskie

Napisano 27 kwiecień 2017 - 22:40

Jedna "przerwa" reklamowa, a bloków było w zasadzie 3... ;) No Konrad, tutaj z pikselami to Ci się udało. :D Ale zobaczyć Pana Janusza na pełnym odzieżowym "luzie" - szacun! ;)

Co do merytorycznej części, to abonament jest tematem tak szerokim jak Moda na sukces czy Klan. Wiele wątków, "mądre" głowy tworzą następne, więc końca nie widać... Mówiliście Panowie, że moda na disco polo znowu minie. Słyszę to twierdzenie już kilka dobrych lat. Mniej więcej od startu Polo TV. Ta muzyka (tak, muzyka!) to w dużej mierze biznes, który przekłada się na konkretne pieniądze, więc czy ta popularność przaśnej muzyki może znów przeminąć jak po 2002 roku? To jest woda na młyn dla wielu. Inni czerpią z tego zyski finansowe (artyści, wydawnictwa, etc.), inni po prostu czują się szczęśliwsi słuchając tych prostych dźwięków (tak, też tak można odbierać tę muzykę). O samym Discopolandzie można byłoby powiedzieć kilka słów jako o projekcie, ponieważ po 1 odcinku można mieć już pewne odczucia, iż jest to połączenie opowiadania o danym artyście z tematyką popularnych paradokumentów. Jakkolwiek to irracjonalnie zabrzmi, ale TVP postawiło na edukację społeczeństwa w zakresie disco polo (kim są ci artyści, zespoły) przeplatając to z historiami zwykłych zjadaczy chleba, którzy stykają się z polską muzyką taneczną i głównym bohaterem danego epizodu. Co będzie dalej, zobaczymy, ale kończąc ten wątek - telewizje stawiają na coś co zrobi im oglądalność i przeniesie się na zysk finansowy, a nadawcy publicznemu kasa jest potrzebna niczym tlen... ;)

Ten mini PC na Androidzie robi wrażenie, tylko ciekawe jak jest z funkcjonalnością? Chociaż przy takich pieniądzach to powinniśmy się spodziewać sprzętu z najwyższej półki i pełnego komfortu w obsłudze. Sam posiadam coś podobnego, tylko bardziej przystępnego cenowo - Fboxa 4K, ale nie wiem czy trafiłem na gorszy sort produkcyjny czy faktycznie oprogramowanie nie jest dopracowane, bo często zdarzają się bugi i inne faile psujące pozytywne wrażenia z korzystania z tego sprzętu. :)

Cykl powoli idzie do przodu, ale też nie ma co porównywać zasięgów YTowych i tych z portalu. Dlaczego? Jaka jest wiedza czytelników Sat Kuriera nt. istnienia kanału Sat Kuriera na YT? Liczba subów nie powinna być żadną wskazówką, ponieważ nawet przy np. 3k subskrydentów, film może dotrzeć do zaledwie maleńkiej garstki widzów. Algorytmy też się zmieniają co jakiś czas, bo władcy YT chcą udoskonalać i tak już dobrze funkcjonującą maszynę... Inna sprawa to to, że materiały na YT muszą żyć na YT, a nie tylko jako odnośnik informacyjny na stronie zewnętrznej. Niemniej, osiągi jak na początek są naprawdę dobre, więc z każdym następnym epizodem powinno być lepiej. Tylko pamiętajcie o moich wcześniejszych radach :P :D  :arrow:  stała pora emisji (np. co tydzień, co drugi, w czwartek o godzinie 20), która wyrobi nawyk oczekiwania na materiał. Zawsze też jakimś pomysłem jest wrzucenie zapowiedzi kolejnego odcinka na główną Sat Kuriera z proponowanymi tematami na kilka dni przed samym nagraniem, bo tam i tak macie dobre zasięgi, więc do jakiejś części widzów ta wiadomość na pewno dotrze, a tym samym czytelnicy powrócą znów, aby obejrzeć główny odcinek o którym mogli podyskutować kilka dni wstecz. :)

Dobra koniec, bo znowu spam wyszedł, ale podoba mi się Wasz projekt, chociaż sam teraz rzadziej się tutaj pojawiam i nie mogę się wstrzelić w "zapowiedzi parafialne" przed nagraniami. ;) W każdym razie, Panowie działajcie i czekamy na dalsze odcinki satkurierowego "tasiemca" o szeroko pojętych zjawiskach medialnych. ;)

#28 stefan85

stefan85

Rozpisany

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisano 28 kwiecień 2017 - 16:55

Moja opnia dotycząca Nomedia:
Oglądałem w całości 3 odcinki tego magazynu powiem szczerze jest bardzo dobry magazyn i mam nadzieje że będzie kontynuowany dalej bo szkoda było by zakończyć bardzo ciekawy magazyn.

#29 Emil.1603

Emil.1603

Ekspert

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8265 postów
  • Od: 21 sie 2011
  • LokalizacjaWielka Brytania.

Napisano 29 kwiecień 2017 - 05:30

- Zee One wchodzi do Polski - czy znajdą się fani Bollywoodzkiej kinematografii?

Zee One to jest kanał ogólnotematyczny, z filmami, serialami i programami rozrywkowymi. W tym także lokalnymi. A nie tylko samymi filmami z Bollywood.

#30 pierścień

pierścień

Połowa mocy ;)

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 1223 postów
  • Od: 30 gru 2008
  • LokalizacjaŚwiętokrzyskie

Napisano 20 maj 2017 - 21:23

Hej Konradzie, co dalej z projektem NoMedia? Mija powoli miesiąc od ostatniego odcinka... Są jakieś decyzje? Podbijacie YT czy postanowiliście sobie wraz z Panem Januszem dać spokój? :( Czy to może cisza przed burzą? ;)

#31 Mr. Orbita

Mr. Orbita

Administrator

• Administracja
  • 13650 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 26 maj 2017 - 17:07

Na razie trochę w zawieszeniu, rozważamy jakieś zmiany w studio (jest projekt), ogólnie rozmyślamy. Nagrania w maju już nie będzie, ale w czerwcu jest plan, żeby coś zrobić. Ogólnie nie ma konkretnych decyzji, ale jako że to niszowy pomysł, to będzie raczej takim pobocznym projektem, gdy będzie na to czas. Byłoby fajnie wejść na regularne tory, ale jest trochę różnych przeszkód, w tym np. ja jestem odpowiedzialny w redakcji za dziesiątki różnych tematów i nie ma mnie kto odciążyć, nawet na urlopy nie chodzę, bo nie ma kiedy, mam chyba z 50 dni naskładanych ;) A ja też przygotowuję tematy do dyskusji. Gdyby to miało szansę chwycić, to byśmy przyłożyli większy nacisk, odpuszczając coś innego, ale tak to generalnie musimy się trzymać tego, co generuje kasę, a reszta to bardziej zabawa - stety lub niestety, zależy jak na to patrzeć ;)

#32 Mr. Orbita

Mr. Orbita

Administrator

• Administracja
  • 13650 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 09 czerwiec 2017 - 13:54

Odcinek 4 na weekend ;)

#33 stefan85

stefan85

Rozpisany

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisano 21 czerwiec 2017 - 15:55

Wiadomo może już, kiedy będzie dostępny 5 odcinek NoMedia?

#34 Mr. Orbita

Mr. Orbita

Administrator

• Administracja
  • 13650 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 22 czerwiec 2017 - 19:09

Jeszcze nie wiem, natomiast informacja z innej beczki - jeśli ktoś ma tuner na linuksie, to znajomy podrzucił mi coś takiego:

http://forum.satkuri...oad/urllist.txt

Jest to plik, który powinien zadziałać we wtyczce IPTV Player dla odbiorników na E2, wrzucenie go do /media/hdd ma sprawić, że wszystkie dotychczasowe odcinki NoMedia będzie można obejrzeć prosto z odbiornika z pilota ;)

Postaram się aktualizować ten pliczek pod adresem URL bez zmieniania samego adresu, więc można sobie zapisać namiar ;) Kolejne odcinki będę dorzucał tam na bieżąco ;)

Jeśli coś tam jest źle, to dajcie znać, bo nie siedzę w temacie IPTV Player ;)

#35 Mr. Orbita

Mr. Orbita

Administrator

• Administracja
  • 13650 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 13 lipiec 2017 - 18:47

Odcinek 5 już można oglądać i uwaga - może jeszcze dziś będzie dodatkowe wideo ;)

#36 fan tv

fan tv

Ekspert

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 7110 postów
  • Od: 11 lis 2013
  • LokalizacjaOkolice Konina

Napisano 14 lipiec 2017 - 01:09

Dobrze, że Orange lepiej poustawiał listę kanałów, ale idealnie też nie jest.
W ogóle bardzo fajnie się Panów słucha.

THE WALKING DEAD 4 - MARATON          Poniedziałek          23:00          SK_FHD.png 

#37 Mr. Orbita

Mr. Orbita

Administrator

• Administracja
  • 13650 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 11 sierpień 2017 - 15:37

Odcinek 6 już online :)

Uwagi:

- Joyne w międzyczasie zaszyfrowano (nagrywaliśmy to kilka dni temu, więc nie do przeskoczenia)

- przy temacie Bundesligi w Niemczech błędnie zasugerowaliśmy, że Sky traci ją całkiem - Eurosport 2 HD Xtra ma 45 spotkań (znaczny błąd, przepraszamy za to - wątek niepotrzebnie wprowadzony, a nie był planowany, ale już nie wycinaliśmy).

Może jeszcze wpadnie jeden materiał na długi weekend ;)

EDIT: A może nie :P Ale mogę zapowiedzieć, że nagrane są jeszcze dwa takie luźne materiały semi-poradnikowe ;) Premiera będzie wkrótce.

#38 Mr. Orbita

Mr. Orbita

Administrator

• Administracja
  • 13650 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 14 sierpień 2017 - 15:47

Materiał poradnikowy o instalacji HDD w Vu+ (na przykładzie Ultimo 4K) oraz Octagon SF4008