Skocz do zawartości

NoMedia - magazyn komentatorski SAT Kuriera


Rekomendowane odpowiedzi

Jedna "przerwa" reklamowa, a bloków było w zasadzie 3... ;) No Konrad, tutaj z pikselami to Ci się udało. :D Ale zobaczyć Pana Janusza na pełnym odzieżowym "luzie" - szacun! ;)

 

Co do merytorycznej części, to abonament jest tematem tak szerokim jak Moda na sukces czy Klan. Wiele wątków, "mądre" głowy tworzą następne, więc końca nie widać... Mówiliście Panowie, że moda na disco polo znowu minie. Słyszę to twierdzenie już kilka dobrych lat. Mniej więcej od startu Polo TV. Ta muzyka (tak, muzyka!) to w dużej mierze biznes, który przekłada się na konkretne pieniądze, więc czy ta popularność przaśnej muzyki może znów przeminąć jak po 2002 roku? To jest woda na młyn dla wielu. Inni czerpią z tego zyski finansowe (artyści, wydawnictwa, etc.), inni po prostu czują się szczęśliwsi słuchając tych prostych dźwięków (tak, też tak można odbierać tę muzykę). O samym Discopolandzie można byłoby powiedzieć kilka słów jako o projekcie, ponieważ po 1 odcinku można mieć już pewne odczucia, iż jest to połączenie opowiadania o danym artyście z tematyką popularnych paradokumentów. Jakkolwiek to irracjonalnie zabrzmi, ale TVP postawiło na edukację społeczeństwa w zakresie disco polo (kim są ci artyści, zespoły) przeplatając to z historiami zwykłych zjadaczy chleba, którzy stykają się z polską muzyką taneczną i głównym bohaterem danego epizodu. Co będzie dalej, zobaczymy, ale kończąc ten wątek - telewizje stawiają na coś co zrobi im oglądalność i przeniesie się na zysk finansowy, a nadawcy publicznemu kasa jest potrzebna niczym tlen... ;)

Ten mini PC na Androidzie robi wrażenie, tylko ciekawe jak jest z funkcjonalnością? Chociaż przy takich pieniądzach to powinniśmy się spodziewać sprzętu z najwyższej półki i pełnego komfortu w obsłudze. Sam posiadam coś podobnego, tylko bardziej przystępnego cenowo - Fboxa 4K, ale nie wiem czy trafiłem na gorszy sort produkcyjny czy faktycznie oprogramowanie nie jest dopracowane, bo często zdarzają się bugi i inne faile psujące pozytywne wrażenia z korzystania z tego sprzętu. :)

 

Cykl powoli idzie do przodu, ale też nie ma co porównywać zasięgów YTowych i tych z portalu. Dlaczego? Jaka jest wiedza czytelników Sat Kuriera nt. istnienia kanału Sat Kuriera na YT? Liczba subów nie powinna być żadną wskazówką, ponieważ nawet przy np. 3k subskrydentów, film może dotrzeć do zaledwie maleńkiej garstki widzów. Algorytmy też się zmieniają co jakiś czas, bo władcy YT chcą udoskonalać i tak już dobrze funkcjonującą maszynę... Inna sprawa to to, że materiały na YT muszą żyć na YT, a nie tylko jako odnośnik informacyjny na stronie zewnętrznej. Niemniej, osiągi jak na początek są naprawdę dobre, więc z każdym następnym epizodem powinno być lepiej. Tylko pamiętajcie o moich wcześniejszych radach :P:D  :arrow:  stała pora emisji (np. co tydzień, co drugi, w czwartek o godzinie 20), która wyrobi nawyk oczekiwania na materiał. Zawsze też jakimś pomysłem jest wrzucenie zapowiedzi kolejnego odcinka na główną Sat Kuriera z proponowanymi tematami na kilka dni przed samym nagraniem, bo tam i tak macie dobre zasięgi, więc do jakiejś części widzów ta wiadomość na pewno dotrze, a tym samym czytelnicy powrócą znów, aby obejrzeć główny odcinek o którym mogli podyskutować kilka dni wstecz. :)

 

Dobra koniec, bo znowu spam wyszedł, ale podoba mi się Wasz projekt, chociaż sam teraz rzadziej się tutaj pojawiam i nie mogę się wstrzelić w "zapowiedzi parafialne" przed nagraniami. ;) W każdym razie, Panowie działajcie i czekamy na dalsze odcinki satkurierowego "tasiemca" o szeroko pojętych zjawiskach medialnych. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Na razie trochę w zawieszeniu, rozważamy jakieś zmiany w studio (jest projekt), ogólnie rozmyślamy. Nagrania w maju już nie będzie, ale w czerwcu jest plan, żeby coś zrobić. Ogólnie nie ma konkretnych decyzji, ale jako że to niszowy pomysł, to będzie raczej takim pobocznym projektem, gdy będzie na to czas. Byłoby fajnie wejść na regularne tory, ale jest trochę różnych przeszkód, w tym np. ja jestem odpowiedzialny w redakcji za dziesiątki różnych tematów i nie ma mnie kto odciążyć, nawet na urlopy nie chodzę, bo nie ma kiedy, mam chyba z 50 dni naskładanych ;) A ja też przygotowuję tematy do dyskusji. Gdyby to miało szansę chwycić, to byśmy przyłożyli większy nacisk, odpuszczając coś innego, ale tak to generalnie musimy się trzymać tego, co generuje kasę, a reszta to bardziej zabawa - stety lub niestety, zależy jak na to patrzeć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jeszcze nie wiem, natomiast informacja z innej beczki - jeśli ktoś ma tuner na linuksie, to znajomy podrzucił mi coś takiego:

https://forum.satkurier.pl/download/urllist.txt

Jest to plik, który powinien zadziałać we wtyczce IPTV Player dla odbiorników na E2, wrzucenie go do /media/hdd ma sprawić, że wszystkie dotychczasowe odcinki NoMedia będzie można obejrzeć prosto z odbiornika z pilota ;)

Postaram się aktualizować ten pliczek pod adresem URL bez zmieniania samego adresu, więc można sobie zapisać namiar ;) Kolejne odcinki będę dorzucał tam na bieżąco ;)

Jeśli coś tam jest źle, to dajcie znać, bo nie siedzę w temacie IPTV Player ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Odcinek 6 już online :)

 

Uwagi:

- Joyne w międzyczasie zaszyfrowano (nagrywaliśmy to kilka dni temu, więc nie do przeskoczenia)

- przy temacie Bundesligi w Niemczech błędnie zasugerowaliśmy, że Sky traci ją całkiem - Eurosport 2 HD Xtra ma 45 spotkań (znaczny błąd, przepraszamy za to - wątek niepotrzebnie wprowadzony, a nie był planowany, ale już nie wycinaliśmy).

 

Może jeszcze wpadnie jeden materiał na długi weekend ;)

EDIT: A może nie :P Ale mogę zapowiedzieć, że nagrane są jeszcze dwa takie luźne materiały semi-poradnikowe ;) Premiera będzie wkrótce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dawno nie odnosiłem się do odcinków NoMedia, a tu już 7-my epizod. :)

Ja w zasadzie chciałbym poruszyć tylko kilka wątków, o których Panowie rozprawialiście między sobą.

 

1) Odejście Smokowskiego i Twarowskiego z C+ - pełna zgoda wobec tego co mówiliście, aczkolwiek (może to naiwne), ale nie zamykałbym furtki na zainstalowanie tych komentatorów w konkurencyjnej stacji TV, która będzie posiadać prawa do LM. Szczerze mówiąc, też sobie nie wyobrażam tego duetu, aby pozostawał on poza mikrofonem (Smoku LM, ESA / Twaro Premier League) - tj. zrezygnował z komentowania spotkań piłkarskich w tv na jakimkolwiek poziomie, więc pomysł na przejęcie legend C+ do słonecznej platformy wraz z rozbudową oferty sportowej CP też - w mojej ocenie - miałaby rację bytu. Aczkolwiek, Onet, może Ekstraklasa TV... czas pokaże, ale mimo wszystko coś się kończy i czegoś zawsze będzie brakować.

 

2) Discovery potentatem na polskim rynku - można byłoby zadać pytanie / mówię tylko o DVB-T / czy władze amerykańskiego hegemona telewizyjnego są świadome ograniczeń technicznych, które powodują, że ów multipleks 8 jest w pewien sposób "piątym kołem u wozy", bo i zasięg i świadomość odbiorców jest słaba, a i sama oferta programowa nadawców komercyjnych nie powala na kolana. Złośliwiec powiedziałby, że to taka lepsza "zapchajdziura". Po prostu, czy to przedsięwzięcie Discovery jest warte zachodu, kolokwialnie rzec ujmując...

 

3) TVP i kanały tematyczne - tutaj tylko chciałbym dopowiedzieć, bo dzwoni coś w którymś kościele, ale nie jestem sobie w stanie przypomnieć dokładniej, ale cały ambaras dotyczący programów extra TVP dotyczył regulacji prawnych, o których wspominał właśnie @Mr. Orbita, a te zostały dopiero uregulowane bodajże w 2004 r. wraz ze zmianą niektórych zapisów ustawy o KRRiT - chyba w ogóle w ustawie pojawiło się wtedy pojęcie kanału tematycznego. A że TVP była (i może niejako jest teraz nadal) pod pręgierzem Krajowej Rady... to dopiero po zmianach prawnych TVP Kultura i następne inne kanały tematyczne TVP mogły znaleźć swoje formalne uzasadnienie. Co do samych propozycji nowych kanałów - to jest to wg mnie rozdrabnianie się na drobne. Dodatkowe rozproszenie, które nie znajdzie przełożenia w strukturze kanałów tematycznych, w tym przypadku muzycznych. Przykład chociażby Eski Rock - skoncentrowanej na jednym gatunku muzycznym - pokazuje, że nie jest to czas na ambitne granie w tv. Muzo, Rebel nie przetrwały próby czasu, to Klasyce miałoby się to udać? Podtrzymywanie czegoś na siłę.

PS. Tutaj jakimś argumentem byłoby uregulowanie kwestii abonamentowych (propozycja o której się słyszy - w rozliczeniu podatkowym / 8 zł na msc czyli 100 prawie na rok) i to nie byłoby złym rozwiązaniem wbrew pozorom. Można byłoby spokojnie odejść od kwestii reliktowego rejestrowania odbiornika, którego ja sam nie ogarniam - bo czy to się płaci od osoby czy gospodarstwa domowego, w którym może być xx osób?... A tak mamy proste założenie - pracujesz, zarabiasz w roku kalendarzowym, masz prawo, ba! obowiązek opłacić abonament radiowo-telewizyjny w kwocie króla Jagiełły i ok. Ale ile pomysłów władz i znawców tyle refleksji, a na ostateczny kształt proponowanych zmian musimy jeszcze poczekać.

 

4) Ostatni wątek, który chciałbym poruszyć to kwestia modułowa i zasada jednego pilota. Z tego co się orientuję teraz (i tak było x lat do tyłu jak rodzice zaopatrywali się w CP ;) ) to była i jest możliwość wzięcia samego modułu z kartą, aby go zainstalować chociażby w telewizorze czy niededykowanym odbiorniku satelitarnym. Nie wiem jak to wygląda w nc+, bo w Orange to w ogóle szkoda gadać (kiedyś zainteresowałem się tym tematem, ale tam średniowiecze trwa w najlepsze...). Co też nie znaczy, że przystawka dekoderowa jest zła. Patrząc np. na prezentowane przez Panów Ultimo - i czytając sobie o nim - to oczy się mogą nieźle zaświecić, bo sprzęt porządny, bogaty wręcz i w ogóle WOW!, ale kwestie cenowe (pomijając przestrzenne :P ) też wchodzą w grę. ;)

 

Ze swej strony, jestem ciekaw Panów zdania nt. rozwoju IPTV w Polsce bazując na ofercie satelitarnej bez satelity, tunerów. Polsat ma iplę OK, ale nc+ mogłoby się pokusić o stworzenie pakietu C+ i własne autorskie kanały tematyczne, który dzięki apce na komputer czy Androida (i inne) można byłoby abonować mobilnie... No ale zawsze pomarzyć można. :)

 

Ode mnie spamu tyle. Czekamy na NoMedia (8)! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Poland - szczerze to niespecjalnie siedzę w temacie :P

 

@pierścień - dzięki za komentarz :) O IPTV pewnie będzie okazja porozmawiać, gdy akurat coś wydarzy się w temacie starcie jakiejś oferty ;) Zwykle polujemy na jakąś koincydencję ;) Może coś przemknie przy okazji omówienia Player+ w kolejnym odcinku, zobaczymy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Po dłuższej przerwie (planowaliśmy zrobić live na SAT Kraku, ale nie wyszło, więc studyjne dopiero w grudniu) kolejny odcinek - Mikołajkowy. Tym razem ja nie występuję ;)

 

Uczciwie ostrzegam, że nie ma nic o świeżych zakupach dokonanych przez Polsat, gdyż info o tym pojawiło się już po nagraniu i nie dało się nic zrobić, wrócimy do tego zapewne w kolejnym wydaniu już po Nowym Roku ;)

Coś siadł dźwięk, analizujemy to, ale nie chcieliśmy wstrzymywać, bo Mikołaj pasuje dziś :P

 

Jeśli możecie nam czegoś życzyć na przyszły rok, to na pewno większej regularności :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dzięki ;) Pechowo bardzo, bo na ten tydzień miałem sporo ważnych planów, także dotyczących forum, ale tak mnie zmięło, że ledwo co myślę... :/

 

Strasznie się nazbierało tematów od ostatniego nagrania, do poprzedniego nie załapały się zakupy Polsatu w zakresie kanałów ZPR i kwestia Netii, do tego wydarzyło się sporo innych spraw. Jak go w końcu nagramy, to będzie dłuuuuugi odcinek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...