Skocz do zawartości

Zdjęcie

NoMedia - magazyn komentatorski SAT Kuriera

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Peter Parker

Peter Parker

Przyjaciel forum SAT Kurier

• Przyjaciele
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4353 postów
  • Od: 22 sty 2007
  • LokalizacjaEutelsat Hot Bird 13.0°E

Napisano 14 marzec 2017 - 07:12

Mam wrażenie, że pan Sulisz w jednym i tym samym garniturze pracuje, śpi, wręcza statuetki na SAT Kraku a od teraz prowadzi NoMedia :D

A na poważnie: nie wygląda zbyt dobrze taki odzieżowy "rozstrzał". Ty Konradzie na luzie natomiast pan Janusz pozapinany pod szyję. Razi w oczy. Warto też pomyśleć czy nie lepiej zainwestować w jakiś montaż zamiast nagrywania ciągłego. Lepiej by się oglądało coś, co zostało przeszlifowane. Natomiast merytorycznie bardzo dobrze, tu nie można mieć raczej większych zastrzeżeń ;)

#2 Mr. Orbita

Mr. Orbita

Administrator

• Administracja
  • 13403 postów
  • Od: 12 sie 2006
  • LokalizacjaKraków

Napisano 14 marzec 2017 - 20:02

Z poślizgiem daję znać - to jest właśnie to co zapowiadałem w wątku wideotestów. Na razie to bardziej taki eksperyment. Przygotujemy kilka odcinków pilotażowych i zobaczymy, czy taka forma ma sens ;)

Idea z rozjazdem ubrań była celowa - w ogóle to chodziło o to, żebyśmy byli jakby naprzeciw siebie z odmiennymi poglądami i się ścierali. Wyszło jak widać nie do końca jak w planie ;) Montaż jest zainwestowany - nie składaliśmy tego my, tylko zewnętrzna firma, ale znowu ideą było mało cięcia, bo nie ukrywam, że inspiracją były takie rozmowy swego czasu tworzone przez ekipę Antyweb, gdzie dwie osoby po prostu luźno rozmawiają tak, jak to się robi na co dzień o bieżących sprawach. Możliwie naturalnie. Z naturalnością też jest to do podciągnięcia, bo widać, że stres unosi się w powietrzu, ale z drugiej strony powiem, że zrobiliśmy to kompletnie z marszu, bez większych prób (bo chodziło o to, żeby nie planować co się powie, pogorszyłoby to efekt) i za pierwszym podejściem.

Wpadki są, ale przecieramy szlaki, zobaczymy czy ten magazyn wejdzie na stałe. Jeśli się spodoba, to tak i byłby gdzieś mam nadzieję co 2 tygodnie. Odcinki docelowo będą krótsze.

Specjalista DVB, ogarniający także media, testy sprzętu, webdev, admin, playout szuka pracy, wymagania - 4k/mc, pisać na PW
STARS.TV = muzyka :D
Uwaga! Nie udzielam porad technicznych przez PW, pisz na forum!

Pozdrawiam :)

#3 kisiel95

kisiel95

Król SK Bukmacher 16

• Przyjaciele
  • PipPipPipPip
  • 586 postów
  • Od: 27 cze 2015

Napisano 14 marzec 2017 - 20:39

Idea z rozjazdem ubrań była celowa - w ogóle to chodziło o to, żebyśmy byli jakby naprzeciw siebie z odmiennymi poglądami i się ścierali. Wyszło jak widać nie do końca jak w planie ;) Możliwie naturalnie. Z naturalnością też jest to do podciągnięcia, bo widać, że stres unosi się w powietrzu, ale z drugiej strony powiem, że zrobiliśmy to kompletnie z marszu, bez większych prób (bo chodziło o to, żeby nie planować co się powie, pogorszyłoby to efekt) i za pierwszym podejściem.

Jeżeli tak, to musiałby być na luzie ktoś dużo młodszy  :mrgreen:  i/lub powinien być ramowy scenariusz w punktach.

W opisie na YT i na stronie powinien być plan programu wraz z tym, o czym się mówi od danej do danej minuty.

Montaż jest zainwestowany - nie składaliśmy tego my, tylko zewnętrzna firma, ale znowu ideą było mało cięcia, bo nie ukrywam, że inspiracją były takie rozmowy swego czasu tworzone przez ekipę Antyweb, gdzie dwie osoby po prostu luźno rozmawiają tak, jak to się robi na co dzień o bieżących sprawach.

To akurat plus - powinno być mało cięć, wk :censored:  mnie youtuberzy, którzy co chwila robią cięcie.

Użytkownik kisiel95 edytował ten post 14 marzec 2017 - 20:41

#4 pierścień

pierścień

Połowa mocy ;)

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 1183 postów
  • Od: 30 gru 2008
  • LokalizacjaKielce

Napisano 14 marzec 2017 - 20:46

Sama formuła tego magazynu jest ciekawa, bo do merytorycznej części nie ma się co czepiać. Jeżeli chodzi o kwestie wizualne to ewentualnie można by pomyśleć nad jakimiś blokami - jinglami, które by oddzielały każdy segment odcinka (np. 5 głównych tematów, po których jest kilka sekund oddechu dla wszystkich :P )

Ten kontrast wizerunkowy o którym pisał Peter wyżej w pewnym sensie jest do zniesienia, aczkolwiek lepiej chyba przyjąć jedno konkretne założenie - albo na luzie albo bardziej oficjalnie. ;) Nawiasem mówiąc, koszula zawsze jest spoko. :D :)

Nie wiem - nie padło to w materiale - jak systematycznie będą pojawiać się nowe odcinki* - czy raz na tydzień, czy co dwa tygodnie w poniedziałki o 9 rano etc.? Chodzi o wyrobienie wśród widzów pewnego rodzaju nawyku oczekiwania na nowy materiał. Inna sprawa to większa możliwość interakcji widzów z tematami podejmowanymi przez Panów. Tzn. załóżmy odcinek jest w poniedziałek, więc w czwartek/piątek zapodajcie np. tutaj w tym temacie krótkie założenia tematyczne - o czym będziecie rozmawiać - żeby forumowicze mogliby się do tego odnieść, kilka najciekawszych spostrzeżeń moglibyście zacytować, skomentować i skonfrontować własne spojrzenie na daną sprawę z danym komentarzem danego usera. Taka zajawka oczywiście też powinna znaleźć się gdzieś w poscie na Facebooku. Im większe audytorium, tym więcej ciekawych (domniemywam :D ) opinii. :)

* Szef napisał o odcinkach co dwa tygodnie. OK. Czasowo nie było najgorzej, ale taki format publicystyczny byłby optymalny w okolicach 20-22 minut. ;)

Na razie to tyle spostrzeżeń. Jest potencjał, bo taka fachowa "publicystyka" jest nam również potrzebna. :)

#5 Mr. Orbita

Mr. Orbita

Administrator

• Administracja
  • 13403 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 16 marzec 2017 - 00:31

Przepraszam, że tak odpowiadam z poślizgami, ale deadline na głowie i robię tysiąc rzeczy na raz ;) Ale czytam, zbieram, dziękuję za wszystkie pomysły no i tak:

W opisie na YT i na stronie powinien być plan programu wraz z tym, o czym się mówi od danej do danej minuty.

Słuszna uwaga, dodane i będziemy tego pilnować przy kolejnym odcinku :)

Sama formuła tego magazynu jest ciekawa, bo do merytorycznej części nie ma się co czepiać. Jeżeli chodzi o kwestie wizualne to ewentualnie można by pomyśleć nad jakimiś blokami - jinglami, które by oddzielały każdy segment odcinka (np. 5 głównych tematów, po których jest kilka sekund oddechu dla wszystkich :P )

Mam podobne odczucie, przeanalizujemy to do kolejnego odcinka, wrzucę to pod dyskusję, gdy będziemy go przygotowywać :)

Nie wiem - nie padło to w materiale - jak systematycznie będą pojawiać się nowe odcinki* - czy raz na tydzień, czy co dwa tygodnie w poniedziałki o 9 rano etc.? Chodzi o wyrobienie wśród widzów pewnego rodzaju nawyku oczekiwania na nowy materiał.

To dopisałem później ;) Wstępny plan jest właśnie co 2 tygodnie, ale jeszcze będziemy nad tym dyskutować - zależy od ilości wyświetleń i ostatecznie podejmiemy decyzję po zakończeniu serii pilotażowej. Zgadzam się, że regularność byłaby wskazana i zwrócę na to uwagę. Ten odcinek pojawił się we wtorek, ale będziemy celować właśnie w poniedziałki - początek tygodnia i przy okazji nowy materiał. Zobaczymy jak to wyjdzie i co z tego wyjdzie ;)

Inna sprawa to większa możliwość interakcji widzów z tematami podejmowanymi przez Panów. Tzn. załóżmy odcinek jest w poniedziałek, więc w czwartek/piątek zapodajcie np. tutaj w tym temacie krótkie założenia tematyczne - o czym będziecie rozmawiać - żeby forumowicze mogliby się do tego odnieść, kilka najciekawszych spostrzeżeń moglibyście zacytować, skomentować i skonfrontować własne spojrzenie na daną sprawę z danym komentarzem danego usera. Taka zajawka oczywiście też powinna znaleźć się gdzieś w poscie na Facebooku. Im większe audytorium, tym więcej ciekawych (domniemywam :D ) opinii. :)

To myślę jest fajny pomysł, też do rozważenia, chociaż też myślę, że ogólnie moglibyśmy np. mówiąc o abonamencie skorzystać z już istniejących opinii na forum i zacytować kogoś z zaskoczenia ;)

Dzięki za komentarze, dodatkowo z portalu wyszła słuszna uwaga, że na ekranie mogłyby się pojawiać przy prezentacji sprzętu jakieś podstawowe informacje o nim, w tym model, czego zabrakło w dyskusji (teraz jest to w opisie wideo) - to także do rozważenia ;)

Specjalista DVB, ogarniający także media, testy sprzętu, webdev, admin, playout szuka pracy, wymagania - 4k/mc, pisać na PW

#6 wislok

wislok

Ekspert

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8088 postów
  • Od: 19 sie 2011

Napisano 16 marzec 2017 - 12:42

Ciekawy projekt, mi się ten rozstrzał ubiorowy podoba. Powodzenia.

#7 pierścień

pierścień

Połowa mocy ;)

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 1183 postów
  • Od: 30 gru 2008
  • LokalizacjaKielce

Napisano 16 marzec 2017 - 12:54

Aha, bo dyskutujemy w tym temacie, a nikt nie zapodał linku do pierwszego odcinka. :P

Zakładam, że większość z nas zagląda na główną Satkuriera, ale na pewno są forumowicze, który tej praktyki nie czynią, więc dla porządku:

#8 Poland

Poland

Ekspert

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5867 postów
  • Od: 09 wrz 2007
  • LokalizacjaTrzciana k. Bochni

Napisano 19 marzec 2017 - 02:24

Ja bym jedyne, co mógł zasugerować to czerpanie dobrych wzorców z podobnych programów, czyli nieistniejącego programu "Gap się", czy z obecnie tworzonego radiowego programu pt. "Medialni". Może tutaj znajdziecie jakieś podpowiedzi i pomysły, co do tworzenia audycji o mediach.

#9 Project_ALF

Project_ALF

Zżyty z forum

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3233 postów
  • Od: 01 paź 2013
  • LokalizacjaPlaneta Melmac (sześć parseków za Hydra Centauris)

Napisano 21 marzec 2017 - 19:21

NoMedia to naprawdę ciekawa idea. Oglądałem pierwszy odcinek i jak na debiut programu wyszło naprawdę nieźle. Choć myślę, że jeszcze sami do końca nie wiecie jak to wszystko będzie jeszcze wyglądać, przebiegać i w którą stronę to pójdzie. Wiadomo, że tego typu programy wymagają czasu żeby się wzajemnie dotrzeć i żeby wszystko dookoła się dotarło, ale to tylko kwestia czasu. Jeśli mógłbym coś zasugerować to... może jakiś gość specjalny? Ktoś z branży, ktoś będący blisko czegoś co obecnie jest na czasie? Moglibyście mu poświęcić pół programu na przykład. Teraz tylko kwestia jak wyglądałaby taka rozmowa? Czy byłby to jakiś zbiór pytań z waszej strony do niego czy może luźna rozmowa całej trójki nt. bieżących spraw, newsów jak w programie Filmwebu pt. "Movie się". Nie musi to być ktoś znany, byle tylko miał głowę na karku, wiedzę i gadane. 

Szkoda na nich czasu, czyli... moja autorska CZARNA LISTA użytkowników, których permanentnie IGNORUJĘ na forum SatKuriera:

http://s11.imgs.to/s...tR_dssdsdsd.png

http://s11.imgs.to/share/image/QJwQqSrKtR_dssdsdsd.png

Edytuj profil / Ustawienia ---> Ignorowani użytkownicy ---> Dodaj użytkownika do listy ---> Zarządzaj ignorowanymi użytkownikami

#10 Mr. Orbita

Mr. Orbita

Administrator

• Administracja
  • 13403 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 21 marzec 2017 - 19:39

Tak - pomysł z gośćmi z branży to dobra idea, odnotuję to i przekażę, dzięki :)

Kolejny odcinek wrzucimy przypuszczalnie na początku kwietnia i nagramy po nim jeszcze jeden no i zrobi się podsumowanie, czy idziemy w to na poważnie ;)