Skocz do zawartości
  • 0

Prosty zestaw do oglądania i nagrywania z Eutelsat 9B


telemach
 Udostępnij

Pytanie

Do płatnej telewizji mam kiblówkę z prywatnym Opticumem którym sobie nagrywam na zewnętrzny dysk.

 

Jako że w kablowej nie mam wszystkich kanałów a pojawiły się możliwości aby zamontować talerz (blok, wysokie piętro, brak elementów zasłaniających talerz)

to chcę dołożyć sobie właśnie taki prosty zestaw, na początek do oglądania jednego transpondera z Eutelsat 9B (ponoć wiązka powinna być u mnie dostatecznie dobra).

 

Potrzebuje waszych sugestii co do zakupu tunera pod DVB-S2 z wyściem HDMI, oraz USB do podpięcia dysku aby nagrywać programy.

 

Nie mam zamiaru przepłacać ani też nie potrzebuję nowego sprzętu zatem budżet max . 150-170 chociaż wydaje mi się że coś starszego a porządnego chyba da się znaleźć spokojnie poniżej 100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

ewentualnie jeszcze myślałem nad opcją internet po kablu od Netii a telewizja całkowicie satelitarna ale to wiązałoby się z większymi kosztami i problemami

 

z Eutela chce głównie RTG INT ale stream online nawet jakbym znalazł mnie nie urządza bo często jestem poza domem a chce mieć nagrania do odtwarzania na komputerze

 

czy poza Ariva mozna wyrwać coś dobrego używanego na linuxie z IPTV poniżej 200zł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli szukasz taniego i prostego tunera to polecam Ci http://www.hollex.pl/odbiorniki-hd/odbiorniki-hd/2518-odbiornik-opticum-hd-x310 .Prosty w obsłudze tuner i przede wszystkim nowy, a więc w cenie tunera z aukcji masz nowy z dwu letnią gwarancją. jak dobrze poszukasz to kupisz go taniej. Jeśli chcesz odbierać kablówkę i satkę na jednym tunerze to możesz kupić np. takie coś http://www.hollex.pl/odbiorniki-hd/odbiorniki-hd-combo/2445-odbiornik-ferguson-ariva-153-combo-z-dvb-s2-t2-c  lub coś na linuxie ,ale tu już cena znacznie wyższa. Odbiór z Eutelsat 9E z anteny 80 będzie bezproblemowy ,a co do zeza jest to dobry pomysł tylko kup konwertery o wąskim promienniku np. http://sklep.awhandel.pl/konwerter-single-inverto-multiconect.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

maly1982: dzieki za odpowiedz; od otworzenia watku wiele przemyslalem odnosnie zakupu i wychodzi na to ze jesli sprzedam obecny tuner dvb-c i bede chcial kupic nowy lepszy a do tego cos do FTA to wyjdzie tyle ze rownie dobrze mozna za te same pieniadze kupic jedno urzadzenie z dwoma glowicami, niestety CI+ to wymog u mnie bo mam UPC wiec cena moze wzrosnac o kolejne 100zl, x310 ani Ferdek mnie nie urzadza bo chce miec niezaszyfrowane nagrania; jesli nie kupie urzadzenia jednego z E2 to zdecydowalem sie na Opticum Sloth Classic bo nowy nie kosztuje zbyt wiele a ma sporo ramu, nowy procesor ktory nie szyfruje a poza tym jest nawet sterowanie z aplikacji czy streamowanie programow po sieci jak w softach E2

 

inna sprawa dotyczy konwerterow, rozumiem ze jesli bede chcial odbierac sygnal z trzech satelitow to musze miec trzy osobne konwertery bo monoblocka i pojedynczego konwertera nie da sie przepuscic przez diseqc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...