Skocz do zawartości

Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2018 w Pjongczang


Pepek94
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@wislok - poważny, doświadczony sportowiec tak się nie zachowuje. Gdybym ja teraz obraził Twoich rodziców to nagrałbyś filmik albo jakieś audio, że gardzisz jakimś userem z avatarem fikcyjnego kosmity? No właśnie, niepoważne to strasznie. Odkąd powstały media społecznościowe to codziennie miliony osób obrzucają się gów :censored:  z byle powodu. Taki świat. Rozumiem, że zwykły szary człowiek mógłby sobie z większym naporem hejtu nie poradzić, ale doświadczona sportsmenka? W czasach gdy regularnie chodziłem na mecze Korony to mięso leciało z trybun regularnie, od dzieci, dziadków, nawet kobiet. Piłkarze to słyszeli i nigdy żaden nawet się nie odszczeknął.  

 

Ona jest osobą publiczną, a hejterzy to na ogół tłum bez twarzy i konkretnej tożsamości, a z tłumem się nie walczy bo i tak cię zgniecie. Z tłumem się postępuje, tłumu się nie prowokuje. Tak naprawdę to niewiele osób powiedziałoby jej coś tak obraźliwego prosto w twarz. Tłum owszem, pojedyncza osoba nigdy. Wnioski nasuwają się więc same.

 

Co do nazywania niektórych naszych olimpijczyków "turystami" to nie widzę tu niczego obraźliwego. Pewnie wiele osób na tym forum w czasach wczesnoszkolnych wolałoby taką ksywkę niż jakąś mniej przyjazną. Więcej dystansu słowo "turysta" brzmi ok. Lepsze to niż dziad, [beep]ch, nie mówiąc już o wulgaryzmach. 

 

No i po raz kolejny nie zgodzę się, że wszyscy nasi sportowcy zasługują na szacunek z powodu poświęceń. Wiele ludzi na co dzień się poświęca i wcale nie uważam żeby poświęcenia zwykłego szarego człowieka były mniej warte od poświęceń olimpijczyka.

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowanie szesnastego i ostatniego dnia Igrzysk w Pjongczangu.

 

Polskie starty. Ostatni dzień od razu bobsleje i czwórka Panów w tym samym składzie co wczoraj, którzy w 3. ślizgu uzyskali 12. czasu wynoszący 49,46 sekund przy stracie 0,70 sekund do Niemców, po 3 ślizgach zajmowali 12. miejsce z czasem łącznym 2:28,09 przy stracie 1,78 sekund do niezwyciężonych Niemców i tym samym wystąpili w 4. i ostatnim wyrównanym ślizgu, w którym uzyskali 17. czas wynoszący 49,80 sekund ex-aequo z Niemcami, ale z Johannesem Lochnerem w roli pilota, a ostatecznie zajęli 13. miejsce z czasem łącznym 3:17,89 ze stratą 2,04 sekundy do Niemców z pilotem Friedrichem. A na pożegnanie z tymi Igrzyskami w Pjongczangu biegi narciarskie i bieg na 30 km Pań z udziałem Justyny Kowalczyk, która ukończyła bieg na 14. miejscu z czasem 1:27:21,8 ze stratą 5:04,2 do Bjoergen i tym samym koniec polskich startów na tych Igrzyskach w Pjongczangu.

 

FINAŁY

Biegi narciarskie: bieg masowy na 30 km kobiet - złoty medal wywalczyła Norweżka Marit Bjorgen z czasem 1:22:17,6, srebrny medal zdobyła Finka Krista Parmakoski ze stratą 1:49,5 do Bjoergen, a brązowy medal dostała Szwedka Stina Nilsson ze stratą 1:58,9

Bobsleje: czwórki mężczyzn - złoty medal otrzymali Niemcy w składzie Francesco Friedrich (pilot), Candy Bauer, Martin Grothkopp i Thorsten Margis z czasem łącznym 3:15,85, srebrny medal dostali ex-aequo Niemcy w składzie Nico Walther (pilot), Kevin Kuske, Alexander Roediger i Eric Franke oraz Koreańczycy w składzie Won Yun-jong, Jun Jung-lin, Seo Young-woo i Kim Dong-hyan, obie osady ze stratą 0,53 sekund do Niemców z pilotem Friedrichem

Curling: kobiety - złoto zdobyła reprezentacja Szwecji w składzie Sofia Mabergs, Agnes Knochenhauer, Sara McManus, Anna Hasselborg i Jennie Waahlin pokonując wynikiem 8:3 reprezentację Korei Południowej z siostrami i kuzynkami Kim (nie z Pjongjangu) w składzie o imionach Yeong-mi, Kyeong-ae, Seon-yeong, Eun-jung i Cho-hi, a brąz wywalczyła wczoraj reprezentacja Japonii w składzie Yurika Yoshida, Yumi Suzuki, Chinami Yoshida, Satsuki Fujisawa i Mari Motohashi pokonując wynikiem 5:3 Wielką Brytanię

Hokej na lodzie: mężczyźni - złoty medal wywalczyła reprezentacja OAR pokonując reprezentację Niemiec wynikiem 4:3 po dogrywce, a brązowy medal zdobyła wczoraj reprezentacja Kanady pokonując reprezentację Czech wynikiem 6:4

 

A na zakończenie już dziś w samo południe czasu polskiego ceremonia zamknięcia Igrzysk w Pjongczangu, a chorążym będzie bobsleista Mateusz Luty, no i tak proszę Państwa, kończymy tegoroczne Igrzyska Olimpijskie w Pjongczangu z dorobkiem 2 medali (1 złoto, 1 brąz) plasując się w klasyfikacji na 20. miejscu, a klasyfikację medalową wygrali Norwegowie z dorobkiem 39 medali (14 złotych, 14 srebrnych, 11 brązowych), ale miejsca w klasyfikacji medalowej mogą ulec zmianie m. in. z powodu ewentualnych podejrzeń o stosowanie niedozwolonych środków, czyli dopingu. Podsumowując, gorzej niż w Soczi. Zatem do zobaczenia na Igrzyskach Paraolimpijskich w tym samym miejscu od 9 marca.

Edytowane przez Pepek94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej utytułowanym sportowcem ZIO została zawodniczka startujący na legalnym dopingu przez lata. [beep] MKOLU nie zna granic, w szczególności gdy sportowcy nie mający nic wspólnego z dopingiem nie mogą reprezentować swojego kraju.

A w nawiązaniu do startów Nowakowskiej. Jeżeli reprezentujesz kraj, po części za pieniądzę podatknikow, to zobowiązuje, to także ich praca, na którą się sami pisali. Zawodnik nie ma obowiązku zdobycia medali, ale ma obowiązek przygotować się tak, aby jego wyniki oscylowaly w granicach swoich rekordów życiowych. Wtedy wykonał odpowiednią pracę, dlatego szacunek naszej "4" bobslejowej.
Hejt jak napisał Alf jest w dzisiejszych czasach o byle co, piłkarze to powinni się wieszać... :lol2: Oczywiście jazda po rodzinie Nowakowskiej jest słaba, ale jej to powinno wpadać jednym uchem, a drugim wypadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś nie potrafi sobie poradzić z komentarzami jakiś troli to jak ma sobie poradzić będąc na strzelnicy przed ostatnim strzelaniem i szansą na medal? Psychika polskiego sportowca jest główną przyczyną porażek od wielu lat. I raczej to się szybko nie zmieni.

Ciekawa statystyka (aczkolwiek trzeba ją traktować z przymróżeniem oka): Norwegia zdobyła jeden medal na 125 tys mieszkańców, a Polska 1 na 19 mln :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazywanie kogoś ''turystą'' nie jest żadną obrazą. Co innego jak ktoś kogoś porównuje do odchodów i w wulgarny sposób na takiego sportowca wypisuje - to już powinno być ścigane przez odpowiednie służby. I mieliśmy już przypadki gdzie taki ''hejter'' trafiał na sądową wokandę. Jak to mówią - szczyt zera nie mieć hejtera.  :mrgreen: A sportowiec powinien odpowiedzieć na krytykę na arenie swoich zmagań, a nie na instagramie... ;)

Igrzyska się kończą, szkoda, że Polscy sportowcy za wiele emocji nam nie dostarczyli. Oczywiście Stoch i drużyna skoczków nie zawiedli. Zdobyli jedyne dla Polski medale na tej imprezie. Stoch, to w ogóle fenomen i stawiam go już teraz wyżej od Małysza i nie interesuje mnie liczba zdobytych Pucharów Świata. Chociaż muszę przyznać, że najwięcej emocji dostarczyła mi sztafeta naszych biathlonistek - biathlon konkurencja dużo bardziej widowiskowa w moim mniemaniu od monotonnego skakania na nartach. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wislok - poważny, doświadczony sportowiec tak się nie zachowuje. Gdybym ja teraz obraził Twoich rodziców to nagrałbyś filmik albo jakieś audio, że gardzisz jakimś userem z avatarem fikcyjnego kosmity? No właśnie, niepoważne to strasznie. Odkąd powstały media społecznościowe to codziennie miliony osób obrzucają się gów :censored:  z byle powodu. Taki świat. Rozumiem, że zwykły szary człowiek mógłby sobie z większym naporem hejtu nie poradzić, ale doświadczona sportsmenka? W czasach gdy regularnie chodziłem na mecze Korony to mięso leciało z trybun regularnie, od dzieci, dziadków, nawet kobiet. Piłkarze to słyszeli i nigdy żaden nawet się nie odszczeknął.  

 

Ona jest osobą publiczną, a hejterzy to na ogół tłum bez twarzy i konkretnej tożsamości, a z tłumem się nie walczy bo i tak cię zgniecie. Z tłumem się postępuje, tłumu się nie prowokuje. Tak naprawdę to niewiele osób powiedziałoby jej coś tak obraźliwego prosto w twarz. Tłum owszem, pojedyncza osoba nigdy. Wnioski nasuwają się więc same.

 

Co do nazywania niektórych naszych olimpijczyków "turystami" to nie widzę tu niczego obraźliwego. Pewnie wiele osób na tym forum w czasach wczesnoszkolnych wolałoby taką ksywkę niż jakąś mniej przyjazną. Więcej dystansu słowo "turysta" brzmi ok. Lepsze to niż dziad, [beep]ch, nie mówiąc już o wulgaryzmach. 

 

No i po raz kolejny nie zgodzę się, że wszyscy nasi sportowcy zasługują na szacunek z powodu poświęceń. Wiele ludzi na co dzień się poświęca i wcale nie uważam żeby poświęcenia zwykłego szarego człowieka były mniej warte od poświęceń olimpijczyka.

Jednak Maciej Kot uważa,że nie powinno sportowców startujących na Igrzyskach tak nazywać : 

 

 

To kosztuje bardzo dużo pracy i zdarzają się niezrozumiałe opinie, że ktoś przyjechał do Pjongczangu na wycieczkę. Ciężko mi uwierzyć, że można tak pomyśleć, bo to oznacza, że ktoś nigdy nie widział, ile pracy kosztuje dojście do poziomu, który pozwala na wyjazd na igrzyska - przyznał Maciej Kot w nagraniu przygotowanym przez Eurosport.
Brązowy medalista w konkursie drużynowym zwrócił uwagę, że na igrzyska nie może pojechać każdy sportowiec. Trzeba spełnić nie tylko minimum międzynarodowej federacji w danej dyscyplinie, ale również Polskiego Komitetu Olimpijskiego. - Żeby dojść do takiego poziomu, trzeba być najlepszym w kraju. Kamery tego nie widzą, ale na przykład biegacze są tak zmęczeni, że nie są w stanie funkcjonować, wymiotują. Niech ktoś mi powie, że to jest fajna wycieczka. Nikt nie przyjechał tu na wycieczkę

 

 

Trzeba też zrozumieć ideę igrzysk olimpijskich. Jeśli mieliby w nich brać udział tylko ci, którzy liczą się w walce o medale, to mielibyśmy po 10-12 uczestników. Czy to byłoby ciekawe? Ile publiki zebrał biegacz z Tonga, który dobiegł ostatni, ale wszyscy na niego czekali - ocenił Kot

https://sportowefakty.wp.pl/pjongczang-2018/739598/pjongczang-2018-maciej-kot-krytykuje-opinie-o-olimpijskich-turystach-trzeba-zroz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wislok - no, ale o co chodzi? Ja też uważam, że to była porażka, bo liczyłem na 3-4 medale indyiwdualnie oraz na złoto drużynowo, więc ten brąz mnie zniesmaczył. Studio było właśnie bardzo dobre, a nie to co w TVP, gdzie gadka szmatka i usprawiedliwianie albo że poprzednie na wyrost były....40 milionowy narów, a medali jak na lekarstwo, Eurosport po prostu mówił jak jest, a nie owijał w bawełnę, co mnie zawsze wkurzało w TVP. Jak jest beznadziejnie to się mówi, że beznadziejnie. W skoki władowano kupę kasy, a tylko 2 medale - słabiutko, sry :)

Edytowane przez Mr. Orbita
Przeniesione do wątku ZIO z tematu Eurosportu - dyskusja nie dotyczy Eurosportu i akurat szczęśliwie przypadkowo pasuje też tu. Ale proszę jednocześnie, aby ta dyskusja nie zamieniła się w kłótnię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To,że miałeś tak wygórowane i nierealistyczne założenia to twój problem.  Czy dwa medale to słabo. Zależy jak spojrzeć. Nigdy nie byliśmy zimową potęgą. Zdobyliśmy 21 i 22 medal ZIO. W sumie w XXI w.zdobyliśmy 18 medali ZIO. Trwające jeszcze IO są 5 z kolei, z których wracamy z medalami,a trzecie z rzędu, na których usłyszeliśmy Mazurka Dąbrowskiego. Od złotego medalu W. Fortuny, na kolejny złoty medal na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich czekaliśmy 38 lat. Na kolejny medal niewiele krócej - bo 30 lat, co oznaczało 7 kolejnych ZIO bez żadnego krążka dla Polski.
Niestety ,ale dla Eurosportu te Igrzyska dobrze nie wypadły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wislok - argumenty jak z TVP :) Pamiętaj, że w 2004 r. weszliśmy do UE, więc nasi sportowcy mogą trenować swobodnie zagranicą, a związki czy samorządy pozyskiwać na to kasę lub na obiekty.  A tymczasem co mamy? 40 milionowy kraj dwa medale w skokach, do których jest pompowana cała kasa. Gdybyśmy mieli taką kasę w latach 70 czy 80 to podejrzewam, że kończylibyśmy w pierwszej 10 klasyfikacji medalowej.....

 

Ja jestem niezadowolony i Eurosport idealnie wpisuje się w mój nastrój i moje zdanie, a nie okrągłe zdania w TVP (i nie, nie mam nic politycznie, bo oni robili tak jak pamiętam od małego dziecka). Po prostu Eurosport idzie z duchem czasu, a TVP niestety nadal takie lata 90, och, ach, bo mamy sportowca w 3-ciej dziesiątce, to już nie te czasy.

Edytowane przez TVManiac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wislok - argumenty jak z TVP :) Pamiętaj, że w 2004 r. weszliśmy do UE, więc nasi sportowcy mogą trenować swobodnie zagranicą, a związki czy samorządy pozyskiwać na to kasę lub na obiekty.  A tymczasem co mamy? 40 milionowy kraj dwa medale w skokach, do których jest pompowana cała kasa. Gdybyśmy mieli taką kasę w latach 70 czy 80 to podejrzewam, że kończylibyśmy w pierwszej 10 klasyfikacji medalowej.....

 

Ja jestem niezadowolony i Eurosport idealnie wpisuje się w mój nastrój i moje zdanie, a nie okrągłe zdania w TVP (i nie, nie mam nic politycznie, bo oni robili tak jak pamiętam od małego dziecka). Po prostu Eurosport idzie z duchem czasu, a TVP niestety nadal takie lata 90, och, ach, bo mamy sportowca w 3-ciej dziesiątce, to już nie te czasy.

konkrety jakieś.Na przygotowania do Igrzysk wydaje przez cztery lata tyle co na utrzymanie jednego urzędu przez rok.

 

 

Inna sprawa to dotacje budżetowe na "przygotowania do igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata oraz mistrzostw Europy". W latach 2013-2016 wyniosły 383,6 milionów złotych. Dużo, mało? Polecam "Mapę Wydatków Państwa" Fundacji Republikańskiej. Według niej w samym 2016 roku niewiele mniej wydaliśmy na utrzymanie Ministerstwa Skarbu (352 mln), Urząd Dozoru Technicznego (331 mln) czy wojskowe pojazdy transportowe (382 mln).

https://sportowefakty.wp.pl/pjongczang-2018/737897/kamil-kolsut-kibicu-z-kanapy-zostaw-olimpijczykow-komentarz

 

Zdecyduj się do kogo masz pretensje czy do włodarzy czy do sportowców. No i sytuacja w polskim sporcie była znana nam przez IO więc cudów nie można było się spodziewać.Sytuacja w skokach to fakt,że zawodników na wysokim poziomie zdolnych walczyć o medal było wielu,a wiadomo,że skoki to też loteryjna dyscyplina sportu, gdzie wiatr może kogoś zdmuchnąć jak Kubackiego. Twoje liczenie na 5 medali w skokach to był hurraoptymizm, szkoda,że nie na 7... 

 

Rozumiem,że krytyka TVP jest w modzie,ale czy normalne jest studio w Paryżu zamiast w Warszawie czy w Korei, zresztą ich zapowiedzi wskazywało,że będzie właśnie to drugie. Większość konkurencji robionych z dziupli, właściwie zdaje się,że z miejsca wydarzeń komentowano jedynie Biegi, Biathlon i skoki. Także mniej reporterów i sporo dziur w transmisji. Eurosport w sobotę 24 lutego zamiast pokazywać eliminacje slalomu Giganta czy 2 ślizg bobsleistów wolał na Eurosporcie 2 pokazywać powtórki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wislok  - proszę konkrety: 2018r. 1 złoty medal, 1 brązowy :) A kraj podobno już nie rozwijający się, a rozwinięty...mało ? To, że nie są w stanie wygenerować nowej Kowalczyk, Bródki czy Sikory jest tragiczne....

 

Mówimy o redakcji sportowej, która musi iść z duchem czasu i gadać jak jest, a nie bułkę przez bibułkę....Ja oglądałem IO w Eurosport Player i jest on 100 razy lepszy niż IO w serwisie TVP, który oglądałem w 2016 r., więc tutaj też plus dla Eurosportu. TVP ma moim zdaniem za starą kadrę, coś a'la C+. Eurosport idzie drogą Eleven i z duchem czasu, o to chodzi, a nie o to czy mieli studio w Wawie czy Paryżu, ja nawet nie wiem kto skąd komentował, bo nie zauważałem różnicy. Jednak nie mogę słuchać, że facet ląduje w 3-ciej dziesiątce a oni prawie sukces ogłaszają :D Nie ma medalu, nie ma sukcesu, tak jak mówi Eurosport i chwała im za to.

 

Mnie się w TV to co prezentował Eurosport nie podobało, ale mieli tego i tak więcej niż TVP. btw. oni w ogóle hokej na TVP pokazywali? Bo co przełączyłem na TVP Sport to tam jakiś tenis leciał :D

Edytowane przez Mr. Orbita
Wycięty offtopic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mówią w TVP o polskich niepowodzeniach i problemach, jadą po Nowakowskiej i innych.  TVManiac zgadzam się,ale nie spadłem z księżyca i wiedziałem o tym na długo przed IO, więc mając świadomość tych zaniedbań, kondycji polskiego sportu, brak następców - nie liczyłem na wiele. Realistycznie liczyłem na krążek drużyny w skokach. 

Właśnie też dużo korzystałem z Playera i w noc z soboty na niedzielę nie mogłem obejrzeć 2 ślizgu bobslejowego z polskim komentarzem czy eliminacji slalomu giganta w snowbordzie z polskim komentarzem,a w TVP i owszem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Igrzyska przeszły już do historii, ciekawe czy tak jak rosyjskimi sportowcami MKOL weźmie się kiedyś za norweskich astmatyków.., :)

Edytowane przez Mr. Orbita
Wycięty wpis nie na temat ZIO + proszę nie roztrzepywać prywatnych spraw sportowców, to nie ten poziom dyskusji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mnie się w TV to co prezentował Eurosport nie podobało, ale mieli tego i tak więcej niż TVP. btw. oni w ogóle hokej na TVP pokazywali? Bo co przełączyłem na TVP Sport to tam jakiś tenis leciał :D

TVP Sport nie miał praw do pokazywania IO..

No ja często widziałem hokej w TVP1 czy TVP2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znamy już skład polskiej reprezentacji na Igrzyska Paraolimpijskie.

Iweta Faron - biegi narciarskie, biathlon (grupa - na stojąco)

Piotr Garbowski - biegi narciarskie, biathlon (grupa - niewidomi i niedowidzące)

Maciej Krężel - narciarstwo alpejskie (grupa - niewidomi i niedowidzące)

Łukasz Kubica - biathlon (grupa - niewidomi i niedowidzące)

Kamil Rosiek - biegi narciarskie, biathlon (grupa - na siedząco)

Igor Sikorski - narciarstwo alpejskie (grupa - na siedząco)

Witold Skupień - biathlon, biegi narciarskie (grupa - na stojąco)
Wojciech Taraba - snowboard (grupa - na stojąco)

Edytowane przez Pepek94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...