Skocz do zawartości

Rock TV


matik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie jest takie czy mają zarejestrowaną nazwę jako znak towarowy w UE. Ale nawet jeśli nie mają to jak im się nie spodoba to będą mogli wnioskować, że byli pierwsi itp i wygrają. Wiem trochę o tym bo nas News Corp zaczęło straszyć sądem, oni mają STAR TV. Ale ponieważ my tylko muzyka a oni filmy to po naszych wyjaśnieniach odpuścili. Jednak gdy masz tą samą nazwę i grasz to samo to może być problem.

Edytowane przez STARS.TV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy to dobry pomysł. Niby jest miejsce na taki kanał z nowościami rockowymi z zachodu. Niby to Muzo TV miało spełniać taką rolę, ale po pierwszym miesiącu nadawania kanał się zapowietrzył. Niestety trzeba tu przypomnieć o spektakularnej klapie Rabel TV.

Edytowane przez kocik89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie są mali, ale mają bardzo ograniczony zasięg i nie wszyscy mogą sobie skorzystać z zalet sieci kablowych.

 

A MWE? Zamiast skupiać się na budowaniu zasięgu obecnych kanałów, to ci bawią się w jakąś wielką grupę kanałów, które przejmują i uruchamiają, a do tego ze słabym PR-em i kontaktem z widzami.

 

Był już Rebel TV. Mamy Muzo.tv i MTV ROCKS. Będzie Rock TV. Za chwilę będą chcieli własną kopię Hip Hop TV. Potem co? Kanał lifestyle'owy, bo np. HGTV osiągnął sukces? Kanał "sportowy" w stylu Trace Sports? Pomysłów jest dużo! Ale na to trzeba naprawdę dobrego podejścia, kontentu i dostępności. Mają Top Kids. Wiele osób chciałoby ten kanał w platformach. Do dziś z nikim nie mogą się dogadać. Ale co z tego. Pomyślmy lepiej o nowym kanale.

 

Przejęli dopiero TVR, którego rzekoma nowa ramówka jeszcze nie ruszyła i wciąż nie wiemy co w niej ma być. A tutaj plany uruchomienia kolejnego kanału muzycznego na dość nasyconym już.

 

Ich portfolio to obecnie POWER TV, NUTA.TV, TOP KIDS, ADVENTURE HD, TVR. TO!TV też przejmują. Do tego jeszcze "ambitne" plany przejęcia kolejnych 3-4 stacji. Ilość ponad jakość? Super!

 

"Kodować kanał muzyczny nie ma sensu." Popatrz na Nutę - jest kodowana.

NUTA.TV nie jest kodowana, tylko jest kanałem zarabiającym głównie na opłatach od gniazdek czy czymś takim. Edytowane przez Emil.1603
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo temu,że ciężko będzie się utrzymać na rynku, to życzę powodzenia, oby nie skończyło się na obietnicach.

 

Ja to bym chciał, aby @Power TV coś więcej o tym napisał, ale pewnie to mało realne.

Napisze Ci, że rzeczywiście pracują nad nim, a szczegóły poznamy w najbliższym czasie, czyli tak na kilka dni przed startem. I tyle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że ten projekt sprawdzi się, jeśli ROCK TV będzie zdominowane przez teledyski z emitowanego na VH1 CLASSIC pasma The Rock Show. Gdyby jednak skopiowano MUZO.TV w kwestiach zawartości i dystrybucji, to nie wróżę im przyszłości. Wtedy skończą jak oni.

 

Po za tym, 17./18. stacja muzyczna w Polsce nie byłaby mile widziana. Wydaje mi się, że MWE chce wypełnić lukę po 8TV, które to ogranicza coraz bardziej muzykę. Tylko czy widzowie przejdą z Eski i Ósemki na ROCK TV?

 

Przyjdzie kiedyś taki okres, że nawarstwiający się segment kanałów TV w naszym kraju zacznie padać jak muchy. I tutaj przetrwają tylko najsilniejsi. Może być to kwestia 10, 20 czy nawet 30 lat. Tego wszystkiego jak i tego samego kontentu jest po prostu za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czym się przejmujecie.Mają pieniądze i chcą ryzykować to ich sprawa.Będą go zapewne sprzedawali w pakiecie z pozostałymi kanałami.Dokupią trochę teledysków z "rockową" nutą.Resztę uzupełnią tym co już posiadają i tanim kosztem uruchomią kolejny kanał.Uczą się od największych.Polsat tak robi od dawna :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie. Ja jestem za. Kanałów muzycznych jest za dużo? Jakich muzycznych? Bo większość gra jedno i to samo. Albo kanały z komercją dla nastolatków i dzieci.  Albo stacje ze starszą muzyką - z sentymentu dla starszych odbiorców. Nie ma prawdziwej stacji muzycznej dla bardziej wymagającego odbiorcy. Takiej z prawdziwego zdarzenia. To co jest teraz na rynku to takie szafy grające. 

Wiem, brzmi to może utopijnie, ale chciałbym stację muzyczną, która oprócz prezentowania teledysków miała by fajne programy prezentujące szeroko rozumianą "scenę".  Integrującą pisma muzyczne, branżowe, integrującą fanów, prezentującą nowości płytowe, albumowe, dającą relacje z koncertów i innych wydarzeń. 

Polski Rebel upadł.  Dlaczego, bo tez trącił myszką i był taką szafą grającą.  

Popatrzcie na czeski Rebel z Astry 23,5°E. Stacja muzyczna z "siekierami". Aż dziw bierze, że odważają się grać taką muzykę FTA i scena w Czechach jest, grają, programy robią, działają. 

Wiem, że to wszystko wymaga dużych nakładów.  Zrobienie ciekawej audycji muzycznej -  bo to już nie tylko same teledyski.  Tu trzeba studio, dobrych prowadzących i ciekawe muzyczne tematy. 

Mi osobiście brakuje starej Vivy II i kilku programów ze starej niemieckiej Vivy.

Osobiście nie słucham rocka. Wole elektronikę/niekomercyjne techno. Viva potrafiła wtedy zrobić fajne programy w tych klimatach (Berlin house,  House tv,  2step)

Nie mniej jednak przychylnym okiem patrzę na każde inicjatywy muzyczne na rynku. Znając jednak życie pewnie ten Rock TV będzie tez taką szafą grającą bez ładu i składu.  

 

P. S.  Dziwią mnie też wypowiedzi typu "po co kolejna (enta) stacja" że "rynek jest nasycony i nie ma już miejsca na nowe".  

Jak nie ma? Przecież mamy wolny rynek. Wchodzi nowy, słabszy upada. Rynek i widz weryfikuje kto idzie do piachu.  A nie jakaś sztuczna reglamentacja jak za komuny. Bo ktoś komuś uskrobie kawałek tortu reklamowego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po za tym, 17./18. stacja muzyczna w Polsce nie byłaby mile widziana. Wydaje mi się, że MWE chce wypełnić lukę po 8TV, które to ogranicza coraz bardziej muzykę. Tylko czy widzowie przejdą z Eski i Ósemki na ROCK TV?

Widzowie Eski i Ósemki do Rock TV? A gdzie ten Rock w tych dwóch stacjach? Tacy widzowie to prędzej już do Nuty. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P. S. Dziwią mnie też wypowiedzi typu "po co kolejna (enta) stacja" że "rynek jest nasycony i nie ma już miejsca na nowe".

Jak nie ma? Przecież mamy wolny rynek. Wchodzi nowy, słabszy upada. Rynek i widz weryfikuje kto idzie do piachu. A nie jakaś sztuczna reglamentacja jak za komuny. Bo ktoś komuś uskrobie kawałek tortu reklamowego.

Ten kanał od razu pójdzie do piachu. Dlaczego?. Ano dlatego, że nie będą grali zbyt popularnego gatunku muzycznego. W Polsce największą popularnością cieszą się radiowe hity na czasie (pop-dance i EDM), disco polo oraz utwory typu oldies. Inna muzyka stanowi tylko niewielki procent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...