Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ zwolni transponder na 13°E?


Mimic
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

n nie miała zbyt dużego wyboru, musiała wejść z dekoderami MPEG4. Gdyby weszła z dekoderami MPEG2 to musiałaby wynająć na satelicie 2 razy więcej miejsca i za kilka lat wymieniać sprzęt na MPEG4.  Cyfra i CP zaczęli się interesować na poważnie HD kiedy w polskich gospodarstwach telewizory HD/HD Ready stanowiły 35-40%. Próbowałem znaleźć jakieś informacje nt. ilości tv UHD i nie znalazłem czyli ich udział jest bardzo niski.

A może ten nowy transponder CP ma związek z tymi testami? nc+ przechodzi na HEVC a CP przenosi na swój transponder kanały które pobierał od nc+.

Inaczej, nic nie musiała. Kiedy robisz jakoś biznes i masz szansę na rewolucje techniczną to po prostu jest opłacalne dla Ciebie. Dlatego biznes zawsze inwestuje w nowe technologie krocie bo to też szansa aby zdystansować konkurencje.Też nie do końca jest tak, że C+ czy CP nie interesowały się HD, Polsat robił testy z Mundialu przed N, C+  też coś kombinowało ale HD nie pojawiło by się w takiej skali pewnie byłoby parę kanałów a nie masowość jaka bardzo szybko się stała. 

 

 

@Paweł generalnie nie zgodzę się z tobą, wcale tacy biedny nie jesteśmy, nowy TV to tak naprawdę 2-3 pensje więc każdy jest w stanie sobie go kupić a przecież jest masę promocji, rat itd.  Kanał nakręci na to popyt a potem pójdzie, bardzo liczba konsumentów leci za trendami, jeśli ktoś coś ma ja też muszę. Smartphony też tanie nie są a jednak te najdroższe bardzo dobrze się sprzedają, potrzebna jest tylko na coś moda.

 

@maniek masz na myśli te pirackie materiały ? Z nimi są dwa problemy, po pierwsze wielkość plików a tutaj posiadanie stałe łącza VDSL czy światłowodu u nas wcale oczywiste nie jest a po 2 jednak jeśli ktoś chce mieć takie filmy na BL to też są spore koszty płytki BL 50GB wcale tanie nie są, koszt około 50 zł za sztukę za te lepsze co jest 1/3 albo 1/4 filmu. 

 

@grande tylko ile osób tak naprawdę dokonuje świadomego wyboru TV(kupuje ten porządny) ? Masz racje ale większość ludzi nie patrzy jak ty na ten temat. Przeciętny konsument jest mało wymagający. 

Edytowane przez mad85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maniek masz na myśli te pirackie materiały ? Z nimi są dwa problemy, po pierwsze wielkość plików a tutaj posiadanie stałe łącza VDSL czy światłowodu u nas wcale oczywiste nie jest a po 2 jednak jeśli ktoś chce mieć takie filmy na BL to też są spore koszty płytki BL 50GB wcale tanie nie są, koszt około 50 zł za sztukę za te lepsze co jest 1/3 albo 1/4 filmu. 

 

Youtube, Netflix, wkrótce pewnie też inne serwisy to wdrożą. Światełko rozwija się w szybkim tempie (u mnie całe osiedla domków jednorodzinnych mają już światłowody i to bezpośrednio do domu). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transponder 3 (11,258H) przynajmniej w tym momencie jest całkowicie wyłączony: https://satkurier.pl/news/162808/nc-wylaczyla-jeden-tp-na-13e.html

W związku z tym otwieram ponownie, proszę trzymać się tematu wątku :)

Dodam, że przy obecnym obłożeniu transponderów nc+ uwzględniając przesunięcie kanałów SD od TVN na 10,892H w październiku - na 4K z satelity bez tego transpondera nie ma szans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może chwilowe wygaszenie tp by pozmieniać konfiguracje jego i ponownie odpalić już z przekazami 4K?

Prędzej nc+ upadnie lub zostanie sprzedana niż odpali nikomu nie potrzebne 4K i wpędzi się w kolejne koszty.

 

1 Seryjna utrata praw

2 Odejście dwóch czołowych twarzy stacji

3 Wyłączenie jednego transpondera .

4 Sprzedanie sublicencji do LM dla TVP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanał 4K pojawi się, prędzej czy później, bo postęp idzie z czasem.

Póki co wolałbym aby operatorzy SAT poprzechodzili z sygnału SD na HD, a w tym obszarze jak pisaliście powyżej przynosi się paczki kanałów SD z tp. na tp. (nic innego jak nie chcą i nie mogą się ich pozbyć - umowy z tv KABL)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nc+ wyłączyła tp.3 a już myślałem o kupnie TV 4K :) ale cóż abonentów nie przybywa i wcale mnie to nie dziwi bardzo dziwne że nie podają zysku z jednego abonenta w ostatnich raportach :) Ja sobie powiedziałem że to ja zgaszę światło w nc+ a co do mojej oferty to wiem że przy przedłużeniu dają ją za 150,89 złotych ale dla mnie najtaniej było za 170,89 złotych na dzień dzisiejszy :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie stać na HD. Dobre i zabawne. Uwierz mi są inne powody, a nie to co napisałeś.

Owszem są też powody techniczne - jedno i drugie to koszty - dla na prawdę małych operatorów to spory wydatek. Są operatorzy, którzy kanały HD nadają w SD, ale to nie temat wątku.

Edytowane przez 1pietrek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem. To ten transponder kupił właśnie CP. :lol2:

Bingo? ;)

 

http://sat-charts.eu/artykul,4633,nc+-zwolnila-transponder-na-13E.html

 

Inna opcja jest taka, że ten transponder zostanie przejęty przez Cyfrowy Polsat. Przypomnijmy, że kilka dni temu Eutelsat ogłosił, że Cyfrowy Polsat podpisał kontrakt na wykorzystanie kolejnego 33 MHz transpondera na tym satelicie. Transponder nr 3 właśnie ma szerokość 33 MHz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ciekawe jak te informacje wyżej mają się do tego (info z 16.12.2014):

 

 


 

Platforma nc+ odnowiła długoterminową umowę z Eutelsatem na wynajem pojemności na satelitach Hot Bird. Umowa dotyczy dzierżawienia dziewięciu transponderów na satelitach Hot Bird Eutelsatu. - Dzięki transmisjom satelitarnym jesteśmy w stanie dostarczać widzom wyjątkową jakość obrazu HD, a w przyszłości również w standardzie 4K – skomentował Julien Verley, prezes nc+. Nowa umowa z nc+ obowiązuje do 2022 roku.

 

http://rpkom.pl/artykul/1165298.html

 

Odejmując tp. 10 (11 393 V) i 16 (11 508 V), które dzierżawi Grupa TVN, pozostaje 9 tp. nc+.

Edytowane przez Bloo411
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NC+ to nie TVN. Po co nadal co niektórzy wspominają o 2 tp. TVN-u. NC+ to NC+ a TVN to TVN. TVN ma tylko 32% udziałów w NC+, ale to nie oznacza, że tp. TVN i tp NC+ to wspólne pojemności. NC+ ma 9 tp., a TVN ma 2 tp. Tematem są pojemności platformy NC+. Co do tego, czy NC+ wyłączyła całkowicie tp. i go zwolni, czy też wyłączyła go w celu rekonfiguracji i wymiany sprzętu to się wkrótce okaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...