Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ zwolni transponder na 13°E?


Mimic
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z 10,892 usunięto dziś Polsat SD, więc zostało już tam tylko TVP1/2 SD i te serwisy nc+ Radio itp, więc pewnie już wkrótce okaże się jaki los czeka ten tp.

 

Tylko nie rozumiem po co trzymać jeszcze dubel Polsatu w SD w DVB-S, jak jest jeszcze jeden w DVB-S2 na tp. CP.

Edytowane przez Mimic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przecież przy parciu na ilość kanałów i wręcz wieloletnich już powtórek powtórek.... to ponad 95% oferty to śmieci.

Realnej oferty adekwatnej dla płacenie jest dla max 10 kanałów w tym 3 - 4 premium. Nie mówcie tylko że lombardy, śmietniki i inny syf jest godny płacenia za TV przeplataną co chwilę reklamami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym taki pewny że NC+ zostawi wszystkie tp. z których dotychczas  korzysta. Zaobserwowałem np że na tp. 11411 od bodajże 18-tego stycznia mocno obcięto parametry nadawania kanałów. Nagle zrobiło się ponad 13% wolnego miejsca ! Nadanych jest tam 7 kanałów HD wszystkie " flagowe" kanały C+. Generalnie jakość nadawania kanałów C+ oprócz C+ Sport i C+ Sport 2 przeciętna. TVN już poszło śladami Polsatu i upycha  9 kanałów HD na jednym tp. 11508. Tendencja jest wśród nadawców kanałów :  maksymalizacja zysku przy minimalizacji  kosztów, oczywiście kosztem jakości obrazu, ilość reklam jest przerażająca ! Jakość nadawania HBO HD "woła o pomstę do nieba" !!! Średni bitrate to 3,8 Mb/s.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że NC+ nie odda żadnego z tych transponderów. Mam nadzieję, że NC+ wierzy w swoich abonentów i wie, że wybierają oni tego operatora nie dla ceny, a dla jakości.

 

Oddadzą te transpondery jak tylko będą mogli. Wynegocjowane korzystne ceny są często opatrzone warunkami czasowymi dzierżawy.

Edytowane przez Barti
Usunięto fragment postu niezwiązany z tematyką wątku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nic nie mówił, że je odda. Nie sugeruj się przemyślenami innych użytkowników lub swoimi, bo nie mają pełnego uzasadnienia. nc+ nie dało do zrozumienia, że te transpondery odda. Nawet takie słowa nie padły z ust ich przedstawicieli, więc takie gdybanie jest bezsensowne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też sobie tego nie przypominam. Zawsze wynajmowali nowe transpondery, ale nigdy ich nie oddawali.

 

A jak wyniki finansowe?  Bo jakoś cienkie...Abonentów ubywa, perspektywy co do zasobności klientów nie napawające optymizmem, skończył się okres posiadanie wszystkiego a na kupienie praw brak kasy (no właśnie Eleven, czyż nie? przecież to poza ich władaniem więc kasa ich omija a. Elevenowi NC+ jest psu na budę potrzebne bo są inne i tańsze drogi dotarcia do klienta), przepłacone transpondery w przededniu znacznego spadku wartości usług operatorów satelitarnych. Same sukcesy.

 

Oferta jest dramatycznie kiepska - "wincyj" reklam, "wincyj" powtórek powtórek i jedynie [beep]skie mnożenie ilości. Fuzja z N nie dała nic dobrego. Doszło tylko więcej [beep]u a nie doszło nic wartościowego co by zapchało ten zestaw transponderów. Kablówek też lekko nie mają a jak się awanturowali że darmowe DVB -T to okradanie ich z zysków. Jaki sens płacić krocie ja na nasze warunki płacowe  za te same reklamy co z darmowej DVB-T.

Co dołączamy do oferty ano [beep] z najniższej półki który jest dodawany do DVB-T. Ilość kanałów wieksza - "rozwój" jest. Żenada.

 

Jedyny ratunek to rezygnacja z ilości na rzecz jakości. No ale czas antenowy na reklamy mniejszy. Złote czasy pay-tv skończyły się definitywnie  kilkanaście lat temu. W sumie jeszcze przed era cyfrowa która zabiła idee tematycznej telewizji z powodu taniego mnożenia ilości. sport na żywo no spektakularne bankructwo na rynku niemieckim pokazuje iż nawet to co wydawał się pewnikiem jako najmocniejsza strona pay-tv doprowadziło ją do upadku. to co jest złodziejstwem to reklama na płatnym kanale. Niestety nie widać przesłanek do uzdrowienia tej nadmiernie nadmuchanej banki mydlanek która musi pęknąć.

 

Zwolnią wtedy gdy skończy się okres wymaganego świadczenie usługi dzierżawy. Już nawet nie ma komu podnajmować no bo druga strona tez cwana i tez podnajmie swoje (Polsat - NC+), dosyły do kablówek po iluś kanałach umieszczonych poza transponderami czy Posatu czy NC+ widać iż nadawcy nie chcą przepłacać i wola ominąć zachłannych pośredników   Tym niższa cena im dłużej ma trwać ten kaganiec. Eutelsat znalazł [beep]ów i się cieszy szczególnie obecnie jak się okazuje, że perspektywie najbliższych kilku lat to okaże się że zbyt wiele floty mają orbicie (również SES). Sprawdźcie jak tam akcje stoją Eutelsatu, SES.

 

Na rewolucję w satelitach która by przynajmniej o jeden rząd wielkości obniżyła koszty nie zanosi się a jeden rząd wielkości w dół. to mało bo technologie szerokopasmowe tu na Ziemi mogą wywrzeć jeszcze ostrzejszą konkurencję cenową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nc+ drugi transponder też na pewno zostawi. Pytanie tylko, co tam będzie nadawane? Wersje HD kanałów obecnie nadawanych w SD czy testowanie 1-2 kanałów w UHD? Za miesiąc z okładem wszystko powinno się wyjaśnić.

Obstawiam że na jednym będą testować UHD a na drugi przeniosą część kanałów HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z chęcią bym sie z Toba założył o łyche, że nie będzie żadnego UHD, ale dam sobie na luz. Z jednym to zrobiłem, tak wierzył w to UHD, że będzie...i co? Przegrał, a ja trunek jedynie mogę sobie sam kupić. Czas zejść na ziemie z tym UHD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie bo UHD to bardzo kosztowny zabieg dla nadawców i platform. Zbyt wiele miejsca taki przekaz zajmuje i brak dekoderów UHD u abonentów. UHD nie przyjmie się wg mnie jeszcze bardzo długo. Pewnie drugi tp NC+ też pozostawi dla rezerwy pod nowe kanały bo nie mogą zostać bez miejsca na tp w razie rozszerzenia oferty o nowe kanały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...