Skocz do zawartości

Telewizor do sportu do 2500 zł


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Niedawno zakupiłem TV Philips43PUS56501, jednak nie spełnił moich oczekiwań. Kolory i płynność ruchu są w miarę OK, ale banding (pionowe pasy) są nie do wytrzymania, zwłaszcza przy oglądaniu piłki nożnej. Oddałem go do sklepu. Proszę was wszystkich o radę w wyborze nowego telewizora. Precyzując, szukam odbiornika 43 calowego, ew. 42. Z natywną matrycą co najmniej 100 Hz. Nie mam żadnych wymogów co do marki, nie musi być 4K, może nawet lepiej Full HD. Byle tylko ruch był płynny i nie występował banding. Cena + - 2500zł.

 

Zastanawiam sie nad:

Sony KDL-43W755C

Sony KDL-43W809C

 

Dzięki z góry za pomoc. :)

Edytowane przez Barti
Poprawiono niechlujną pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ the cable guy, dzięki za propozycję. Powiedz, dużo oglądasz sportu? Jak TV daje radę przy piłce nożnej? Nie smuży za bardzo? Banding i clouding nie występują?

Edytowane przez Barti
Poprawiono niechlujną pisownię w poście. Mając "polską" klawiaturę stosujemy poprawnie polskie znaki diakrytyczne, tzw. "ogonki". Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem modele dokładnie nie sprawdzając ich dostępności, a w/w Sony ciężko już dostać.

Są modele bardziej narażone na banding, a Philipsy z tej serii i bliźniaczej mają go wszystkie. Pytanie jak bardzo komu to przeszkadza. Już wiem, żeby nie pchać się w tanie 4K.

Edytowane przez Wesoly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KDL-43W809C najlepszy , to podobny model jak 805c

 

 

http://www.hdtvtest.co.uk/news/kdl55w805c-201508034145.htm

 

Dobry jest tez panasonic  TX-50DS630E  lub  TX40DS630E

 

http://www.tvtest.pl/panasonic-50ds630e-test/

 

  • całkiem niezła czerń i kontrast,
  • bardzo dobra charakterystyka jasności już w ustawieniach fabrycznych = właściwe odwzorowanie jasnych i ciemnych detali,
  • bardzo dobre odwzorowanie barw już w ustawieniach fabrycznych trybu „Prawdziwe kino”,
  • jeszcze lepsze oddanie barw po kalibracji,
  • wysoka ostrość obrazów ruchomych (matryca 120Hz),
  • dwustopniowa regulacja płynności ruchu,
  • bogate opcje kalibracyjne,
  • aktywne 3D,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż mam Philipsa 6550 i nie narzekam.Clouding jest minimalny a bandingu nie ma wcale-czy miałem szczęście przy kupnie?Pewnie tak.

Napisałem o rodzaju matryc ze względu na to,że w w/w Philipsie matryca jest typu VA i kąty są fatalne.Dlatego w zależności jak oglądasz tv,czy z boku lub na wprost zastanowiłbym się nad typem matrycy.Osobiście gdybym teraz szukał tv to skupiłbym się na Sony z matrycami IPS czyli x83,x85.Są to modele z 2015r.Poziom czerni gorszy w matrycach IPS-tak,ale według mnie do przeżycia-bardziej niż ubytki w jakości obrazu i kontrastu przy oglądaniu z boku.

Edytowane przez sztywniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No cóż mam Philipsa 6550 i nie narzekam.Clouding jest minimalny a bandingu nie ma wcale-czy miałem szczęście przy kupnie?Pewnie tak.

Napisałem o rodzaju matryc ze względu na to,że w w/w Philipsie matryca jest typu VA i kąty są fatalne.Dlatego w zależności jak oglądasz tv,czy z boku lub na wprost zastanowiłbym się nad typem matrycy.Osobiście gdybym teraz szukał tv to skupiłbym się na Sony z matrycami IPS czyli x83,x85.Są to modele z 2015r.Poziom czerni gorszy w matrycach IPS-tak,ale według mnie do przeżycia-bardziej niż ubytki w jakości obrazu i kontrastu przy oglądaniu z boku.

 

To prawda, jest to bardzo dobry telewizor. 6551 jest następcą tego modelu 6501. Jak można się domyśleć, musi być nieco słabszy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...