Skocz do zawartości
  • 0

Sygnał satelitarny w sieci LAN


przewaks
 Udostępnij

Pytanie

Witajcie.

Jako, że nie jestem specjalistą w dziedzinie telewizji satelitarnej, zwracam się do osób bardziej kumatych z prośbą o poradę. Czy jest możliwość przesyłania sygnału satelitarnego przez sieć LAN, ewentualnie Internet? Już tłumaczę, o co mi dokładnie chodzi.

U rodziców jest zainstalowana antena z konwerterem monoblok w układzie Hotbird i Astra. U mnie w bloku jest zbiorcza instalacja satelitarna, w której dostęp jest tylko do Hotbird'a. Zależałoby mi, abym mógł u siebie uzyskać dostęp do niektórych kanałów z Astry, np. paczki MTV Unlimited, oczywiście w jak najbardziej legalny sposób (opłacona karta itp.). Wyobrażam to sobie następująco:

Antena sat u rodziców -> dekoder/inne urządzenie zamieniające gotowy sygnał sat na transmisję IP -> Internet -> dekoder/inne urządzenie zamieniające transmisję na sygnał sat lub gotowy obraz -> TV

Uprzedzając ewentualne pytania i sugestie, rozmawiałem z konserwatorem instalacji w budynku i niestety nie ma prostej możliwości, aby dołożyć sygnał z Astry.

Czy w związku z tym jest jakaś możliwość, aby taki sygnał przesłać przez Internet (oczywiście pomiędzy dwiema lokalizacjami zestawiłbym połączenie VPN dla bezpieczeństwa. Czy takie coś jest wogóle możliwe do zrealizowania przy stosunkowo niedużym nakładzie finansowym? Co byłoby potrzebne, jak należałoby się do tego zabrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Najprościej to postawić u rodziców dekoder na Linuxie, włożyć kartę kodową i podpiąć go do internetu. Oczywiście odpowiednie łącze będzie potrzebne (upload na poziomie bitratu kanałów HD, czyli przynajmniej 10-15 Mbps i publiczne ip oczywiście jeśli jesteś w innej sieci). U siebie w domu możesz się łączyć z takim dekoderem poprzez web interface i odbierać streaming kanałów na dowolnym urządzeniu (komputer, tablet, telefon, inny dekoder z linuxem). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki za szybką odpowiedź. A jaki najlepiej dekoder byś polecił, nie musi być dwugłowicowy? Wiadomo - upload jest w tym momencie ważny, ale o to się nie martwię, bo łącze powinno wystarczyć. No i pytanie, czy byłaby taka możliwość, żeby strumień odbierać np. za pośrednictwem XBMC/Kodi z jakimś odpowiednim dodatkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dekodery Miraclebox są całkiem dobre i niedrogie. Wystarczy, że dobierzesz model pod swoje potrzeby. Jeśli chodzi o Kodi, to masz nawet poradnik jak to poustawiać -> http://forum.installsat.pl/streaming-do-komputera-dotyczy-vu-dreambox-oraz-enigma2-t1496.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...