Skocz do zawartości

Problemy z częstotliwościami


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewne pytanie a mianowicie czy wam też zdarzają się problemy z częstotliwościami? Ja mam tak niestety z TVN'ami w HD na 11,508 MHz które mają za słabą jakość mimo mocnej siły sygnału by można było z nich zbierać kanały. Co jest powodem tego stanu rzeczy i jak można z tym walczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antena jest poprawnie ustawiona gdyż wszystkie inne częstotliwości działają bez zarzutu. Również omawiana częstotliwość ma dobrą siłe sygnału ale niestety fatalną jakość na poziomie 40 procent :(

Jaki to dekoder?

Czy masz router LTE w pobliżu instalacji antenowej lub przy dekoderze?

Jakie wskazanie siła i jakość masz na kanale BBC Brit.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder to Evobox PVR choć z racji Multiroomu ten sam problem występuje na Sagemcomie ESI-88. Router internetowy jest w sąsiednim pokoju ale modem jest też wbudowany w Evoboxie PVR. Na BBC Brit jest 82% siły i około 62% jakości a na TVN HD około 90% siły i 25% jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder to Evobox PVR choć z racji Multiroomu ten sam problem występuje na Sagemcomie ESI-88. Router internetowy jest w sąsiednim pokoju ale modem jest też wbudowany w Evoboxie PVR. Na BBC Brit jest 82% siły i około 62% jakości a na TVN HD około 90% siły i 25% jakości.

 

Słabo, nawet bardzo słabo. Skręt konwertera i/lub korekta ustawienia czaszy. Tak na początek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Po ostatniej wymianie dekodera na HD6000 dalej zauważyłem utrzymanie się problemu. Z tego co zauważyłem to winna może być tutaj pogoda, gdyż przy pogodnym niebie problemów nie ma a są one dopiero przy kiepskiej pogodzie, czy też czasem wiatrze.

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Z tego co zaobserwowałem problem leży w przesyle sygnału ponieważ, ostatnio w wakacje podczas oglądania Food Network obraz potrafił zniknąć całkowicie, nawet podczas ładnej pogody. Po prostu tak jak wspomniałem 11,508 GHz to częstotliwość wątpliwej jakości. Co do wymienionych przez @K63 przyczyn to owszem mam drzewo ale nie przeszkadza ono w odbiorze kanałów z częstotliwości. Czasza anteny też jest sprawna zaś co do internetu, to antena od niego jest zaraz przy antenie satelitarnej a router w sąsiednim pokoju więc nie wydaje mi się by powodował on zakłócenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasza anteny też jest sprawna zaś co do internetu, to antena od niego jest zaraz przy antenie satelitarnej a router w sąsiednim pokoju więc nie wydaje mi się by powodował on zakłócenia.

Antena internetowa obok czaszy lub skrętka biegnąca w pobliżu lub razem z kablem satelitarnym, mogą być przyczyną zakłóceń.

 

ostatnio w wakacje podczas oglądania Food Network obraz potrafił zniknąć całkowicie, nawet podczas ładnej pogody.

Przed kilkoma tygodniami na kilkanaście minut zniknął mi odbiór wszystkich kanałów z Hot Birda przy bezdeszczowej pogodzie. Chmury nawet nie wyglądały na deszczowe lub burzowe, ale takie były, bo ulewa przeszła kilkanaście kilometrów ode mnie. Dodam że normalnie jakość sygnału (MER) mam na poziomie 14-16 dB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem ewidentnie leży po twojej stronie, bo jakoś nie widać większej ilości skarg na ten transponder. :)

 

Na HB są o wiele słabsze tp od 11508 (min. 12476 i 11642) i jakbyś na nie się uskarżał, to wcale bym się nie zdziwił, ale wieczne problemy z 11508 świadczą tylko i wyłącznie o problemie leżącym po twojej stronie. :)

 

Obecnie jest u mnie bardzo pochmurno, a z 11508 na HD 2000 mam:

Siła sygnału: 91%

Jakość sygnału: 100%

MER: 15 dB

:P

 

Dla porównania tamte dwa słabsze tp:

11642: Siła sygnału: 94%

Jakość sygnału: 66%

MER: 13 dB

 

12476: Siła sygnału: 91%

Jakość sygnału: 66%

MER: 13 dB

:)

Edytowane przez SatExpert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...