Skocz do zawartości

Windows 8.1


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Otóż nabrała mnie wczoraj ochota wgrania sobie Windowsa 8.1 na mojego laptopa. To sobie pobieram narzędzie, robię sobie pendrive'a z Windows 8.1, idzie wszystko pięknie, fajnie, potem sobie chcę zainstalować, klucz podany, wszystko ok. A potem? Nagle mi wyskakuje taki komunikat: "Instalator nie może określić obsługiwanych opcji instalacji". Dodam, że dwa razy próbowałem go wgrać, a za każdym razem na przeszkodzie stanął mi ten problem. O co chodzi, skąd się to mogło wziąć, i jak się tego pozbyć? Bo ja nie wiem :(

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że da rady ten program od Microsoftu :( który pobierałem prosto ze strony Microsoftu :( Próbowałem nim dwa razy robić to samo - czyli obraz ISO i dało rady, ale nie wiem, czemu nie może mi określić tych opcji. I to było tuż przed właściwą instalacją.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu ja to robię tak: pobieram sobie program ze strony Microsoftu, który mi tworzy pendrive'a z Win 8.1, potem odpalam ten program, podaję odpowiednie opcje, takie jak Wersja, Język czy Architektura, itd., i mi tworzy bootowalnego pena. Tworzy około 2 godziny, potem odpalam "setup" z pendrive'a, i wiadomo - podaję klucz, czy ma pobrać aktualizację, potem akceptuję licencję i... wybija mi ten błąd.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu ja to robię tak: pobieram sobie program ze strony Microsoftu, który mi tworzy pendrive'a z Win 8.1, potem odpalam ten program, podaję odpowiednie opcje, takie jak Wersja, Język czy Architektura, itd., i mi tworzy bootowalnego pena. Tworzy około 2 godziny, potem odpalam "setup" z pendrive'a, i wiadomo - podaję klucz, czy ma pobrać aktualizację, potem akceptuję licencję i... wybija mi ten błąd.

Pozdrawiam :)

Tak nie zainstaluje starszej wersji systemu na nowszą. 

 

Jak masz zrobionego pena 

-resetujesz lapka

-naciskasz f12

-wybierasz z boot menu pena i enter

- ładuje się instalator system

-pokazuje się wybór, jezyka, klucz itd

- formatujesz partycje z systemem Win10

-usuwasz te małe partycje od win 10

- ustawiasz na partycje na której przez formatem był win10 i klikasz dalej czy ok

 

I system się instaluje.

 

Przed operacją zgraj wszystkie dane z dysku systemowego czyli zapewne C, bo one się usuną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalki z poziomu systemu na wyższy wprawdzie mi się udawały ale po pewnym czasie kompy miały różne problemy przy instalacji np. nowych programów.

Wujek Google też nic konkretnego mi nie podpowiedział.Od tego czasu robię tylko czyste nowe instalacje.

Wyjątkiem był W10.Ponieważ przeskakiwałem z W7 musiałem automatycznie zarejestrować mój klucz.

Było to tylko możliwe przez autoupdate  z W7 na W10.

Potem dopiero po potwierdzeniu rejestracji dokonałem  nowej instalacji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Około 1 miesiąc temu przeniosłem się na Windows 10, po 2 miesiącach ten Windows okazał się dla mnie bardzo wolny w porównaniu z 8.1, dlatego postanowiłem się przenieść.

Win 8.1 mam na pendrive i gdy próbuję go zainstalować to mi pisze takie coś:

 

pXxFAJq.png

Edytowane przez Barti
Wątek o tym systemie operacyjnym już istnieje w niniejszym dziale forum. Połączono wątki. Nie dublujemy wątków na forum. Poprawiono też nieco niechlujną pisownię w poście
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mad85

Odpalam instalator, potem pisze "pobierz akualizacje", "nie pobieraj". Wybieram "nie pobieraj", potem wpisuję klucz, dalej, akceptuję licencję, a potem to już ten błąd.

Edytowane przez Barti
Niechlujna pisownia w poście. Na forum piszemy poprawnie po polsku, z poszanowaniem zasad polskiej pisowni, gramatyki, ortografii i interpunkcji. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to  wszystko jasne. W taki sposób nie zainstalujesz starszej wersji Windowsa na nowszą.  Musisz uruchomić komputer ponownie, wybrać boot USB (zapewne kliknąć F12 albo zmienić w biosie na boot USB) i wystartować z instalacją.

 

 

Pierwszy filmik z YT, który pokaże ci co jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...