Skocz do zawartości
  • 0

Dobór sprzętu pod Cyfrowy Polsat


wolbii
 Udostępnij

Pytanie

Witam, zamówiłem ofertę Cyfrowego Polsatu Premium Max. Jestem w trakcie ogarniania sprzętu. Nigdy nie miałem styczności z telewizją satelitarną, więc zgłaszam się do Was o pomoc. W ofercie zamówiłem dekoder evobox, bez anteny i konwertera. Antenę mam od brana, jest to antena nc+ o średnicy 80 cm, więc wydaję mi się że się nada. Niestety jest bez konwertera.

Lepiej kupić antenę z konwerterem od Cyfry, czy doradzicie lepszy konwerter pod antenę która posiadam? Multiroom mnie nie interesuję w razie czego jak to ma znaczenie.

Jeśli tak to jaki konwerter kupić do tej anteny, nie zależy mi na nagrywanie 3 programów i oglądaniu 4( nie wykorzystam tego, więc nie jest to rzecz konieczna dla mnie, ale w rozsądnych pieniądzach mogę dopłacić do tego.). Myślę, że wystarczyło by mi zwykłe pvr nagrywanie 1 programu oglądanie 2, no chyba że różnica w cenie będzie niewielka.

 

Potrzebuję też zakupić kabel, czytałem i myślałem o tym kablu : Kabel Televes T-100 Cu HD biały - brać ten czy polecicie coś lepszego, co do kabla mam jeszcze pytanie, długość kabla to będzie jakieś 5 metrów, antena będzie wisiała za oknem pod którym stoi telewizor. Czy na takiej długości kabla wystarczy przelotka okienna sat, czy będzie spora strata jakości/ siły sygnału i lepiej wiercić dziurę pod kabel? No i drugie pytanie jakie końcówki na ten kabel zakładać zwykłe, czy lepiej jakieś pozłacane, czy może warto kompresyjne. Wolę teraz zrobić porządną instalację, niż potem robić to od nowa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Konwerter Unicable z czaszą w CP kosztuje 129zl. Sam konwerter z zestawu CP na wolnym rynku to koszt około 200zl. Dekoder Evobox dla pełnej funkcjonalności wymaga konwertera Unicable. Teraz sobie odpowiedz, czy zrobiłeś dobrze i ile zaoszczędziłeś?
Na 5m przewodu antenowego wystarczy czasza z zestawu CP z konwerterem Unicable, ustawiona profesjonalnym, miernikiem pozwoli Ci się cieszyć niezakłóconym odbiorem nawet przy gorszych warunkach atmosferycznych. Odśnieżania czaszy nie unikniesz. ;)
Przelotka, to ostateczność.
Dobrze zarobione i dopasowane efki nie muszą być pozłacane. Dla dwóch efek opłaca Ci się kupować zaciskarkę?
Ogólnie, jeśli to Twój debiut z satelitą, to wezwij prawdziwego fachurę z miernikiem, który precyzyjnie Ci ustawi antenę i zmierzy, czy nie będziesz miał za silnego sygnału, który dla Ciebie się objawi tak samo, jakby sygnał był za słaby.

Edytowane przez swojadroga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Antena bedzie montowana przez kolege z miernikiem I on mi moze koncowki zacisnac kwestia czy warto. Swojadroga ale czy np. Na rynku niema lepszych konwerterow unicable od tych od co? Niechodzi o sama cene a o jakosc. @kfm877 a jaki kpnwerter twin polecasz? Jakich firm patrzec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dobry Twin trzymający parametry przez długi czas to około 50zł, czasza Corab 70cm około 40-50zł na wolnym rynku. W zestawie CP wspomniany konwerter Unicable (nie tylko pozwala na nagrywanie 3 kanałów i czwarty oglądać - możesz o tym poczytać w dziale Cyfrowy Polsat - Dekoder Evobox PVR) z czaszą 70cm masz za 129zł. Jeśli już tak koniecznie chcesz Twin, to w CP zestaw czasza z konwerterem Twin jest za 49zł przy podpisaniu umowy. Na samym początku wspomniałeś, że chcesz to zrobić raz i dobrze, więc proponuję zakup konwertera Unicable z czaszą od CP.

Konwerter Inverto z zestawu CP ma duże wzmocnienie na wyjściu Unicable, dlatego wystarczy dla niego czasza 70cm, przy 5 metrach przewodu antenowego i tak będziesz musiał mieć (a właściwie Twój kolega) miernik, który potrafi mierzyć sygnał do 110dbuV, aby wychwycić ryzyko przesterowania głowicy dekodera za silnym sygnałem. W Twoim przypadku jest ono (ryzyko) wysokie. W Unicable prowadzisz jeden przewód, od Twina dwa, ale to nie wpływa na drastyczną zmianę kosztów. Ewentualnie na estetykę. 

Inverto, to przyzwoite konwertery.

Najczęściej zakupione konwertery i czasze (wybacz mi określenie) przez żółtodziobów satelitarnych nie są złe, kiepskie, tylko źle dobrane do całości. Ja Ci proponuję zestaw spasowany dobrze, pozwalający na rozbudowę w przyszłości bez dodatkowych kosztów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...