Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, Kiler napisał(a):

"Galileo" jeszcze ratuje ten kanał.

Mam wrażenie, że ten program jest już robiony trochę na zasadzie "jak już mamy licencję, to sobie go tworzymy". Byleby był. Zresztą chyba już jakiś czas temu premierowe odcinki umieszczono o dość wczesnej porze, nie tak jak kiedyś, gdy szły one o 19:00.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.08.2023 o 19:58, danielpes5 napisał(a):

Dawna TV 4 jeszcze z czasów analogu, to była wartościowa stacja. Było tam co oglądać  Obecnie nadaje się do omijania bardzo szerokim łukiem

Przecież to było do przewidzenia, gdy Polsat wykupił TV4, że prędzej, czy później wyrzucą jedyne premiery zagraniczne, jakie były na tym kanale, czyli telenowele latynoskie! Polsat z głównej anteny już dawno je wyrzucił - ostatnia, jaką emitowali, była bodajże w 2008 roku i to jeszcze bladym świtem. Było oczywistą oczywistością, że ten sam los czeka TV4 i w końcu tak się stało. Zdarza mi się jeszcze czasem wyłowić jakiś powtarzany serial, ale latino nie ma już dobrych kilka lat. Z tego typu seriali w zeszłym roku w wakacje był ukraiński Pierścionek z rubinem. Teraz nie ma co liczyć na cokolwiek poza paradoku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.08.2023 o 19:58, danielpes5 napisał(a):

Stacja typu śmieciowego od ponad 15 lat.

Od ponad 15-stu lat powiadasz? Według mnie TV4 stała się stacją "śmieciową" 10 lat temu, te 15 lat temu przynajmniej było co ciekawego obejrzeć (mam tu na myśli "Włatców Móch").

 

A tak zmieniając temat to szkoda, że TV4 przy okazji zmiany logotypu nie pomyśli o męskiej widowni podczas wieczorowej pory, mogliby pomyśleć o przywróceniu programu "Xlaski", który był przeznaczony dla mężczyzn.

Edytowane przez Darek z Ozimka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.08.2023 o 19:58, danielpes5 napisał(a):

Stacja typu śmieciowego od ponad 15 lat.   i ten trend jeszcze bardziej się pogłębia.  Dawna TV 4 jeszcze z czasów analogu, to była wartościowa stacja. Było tam co oglądać  Obecnie nadaje się do omijania bardzo szerokim łukiem

To samo tyczy się Polsatu, TVN, TVN7 i TV Puls. Tam poza paradokumentami ("Dlaczego Ja?", "Ukryta Prawda") i serialami typu reality-doku ("Gliniarze", "Lombard"), które zdominowały większość ramówki nie ma nic ciekawego. To jest straszne co to się porobiło w ostatnich latach ze stacjami ogólnymi i ich ofertą. Ileż można męczyć formaty "Kuchenne Rewolucje", "Twoja Twarz Brzmi Znajomo", "Mam Talent!", "Nasz Nowy Dom", "Top Model" i inne.

  • Popieram 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że nowe formaty oglądają się gorzej niż "TTBZ" czy "NND". Seriale paradokumentalne są tanie w produkcji, dlatego są chętnie emitowane. Na TV4 nie jest najgorzej, bo w dzień powszedni emitowane są "tylko" cztery godziny produkcji paradokumentalnych. Jest to błędne koło polskiej telewizji.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Pihał102 napisał(a):

Seriale paradokumentalne są tanie w produkcji, dlatego są chętnie emitowane.

I to najbardziej mnie (i innych) przeraża, że ludzie wolą oglądać niskiej jakości paradokumenty zamiast wysokojakościowych seriali i programów, które zazwyczaj są dostępne w serwisach streamingowych, po prostu "tania rozrywka dla mas" się lepiej sprzedaje (to tak mówiąc w skrócie).

 

30 minut temu, Jaś Fasola napisał(a):

Dlatego ja twierdze że Polsat powinien być odsuwany od wszelkich przetargów itp. TV 4 miał jakość i potencjał dopóki nie popadł w ręce Polsatu.

Ja tak samo twierdzę, że Polsat zniszczył całkowicie TV4, przekształcając ją w stację nie odróżniającą się od innych, jedynie program "Łowcy skarbów. Kto da więcej" trzyma jakikolwiek poziom stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Bloo411 napisał(a):

serialami typu reality-doku

Z tym "reality" to te produkcje mają tyle wspólnego, co dom publiczny z domem, że tak to ujmę dość ostro.

Generalnie widać, że nie ma zbytnio pomysłu na TV 4, na to żeby ten kanał miał coś takiego wyjątkowego. Przeniesienie "Love island" takim działaniem nie jest, bo to co najwyżej na podbudowanie oglądalności, która i tak chyba była wyższa właśnie za czasów emisji "Włatców Móch", a wtedy tej stacji trudniej było osiągnąć milion widzów, gdyż nie była dostępna naziemnie w całej Polsce.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kirk, w to nawet nie wchodzę, bo wiadomo jak jest z serialami typu "reality". Nie zmienia to faktu, że tego typu programy, jak i paradokumenty są dość tanie w produkcji i można je maglować w nieskończoność. Ogólnie stwierdzam, że stacje typu Polsat, TVN, TV4 stawiają od lat na sprawdzone formaty i męczą je do bólu. Mało jest tutaj nowości, które byłyby godne uwagi. Nawet stacje dokumentalne typu National Geographic Channel czy Discovery poszły w tanią rozrywkę.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...