Skocz do zawartości

Zdjęcie

Belfer

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
140 odpowiedzi w tym temacie

#121 Pawop

Pawop

Przyjaciel forum SAT Kurier

• Przyjaciele
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6886 postów
  • Od: 14 sie 2006
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 grudzień 2017 - 23:17

Pawop, ale ja mam C+ i dlatego serial mi się nie podoba -  po prostu niskobudżetowy odpad. Jeżeli ktoś nie ma porównania, to może mu się spodobać.

I po co takie prowokacje? Napisałeś, że Ci się nie podoba i wystarczy. Ja mam porównanie, i mi się podoba.

Użytkownik Pawop edytował ten post 06 grudzień 2017 - 23:21

Horizon Max PVR | Canal+ Select | HBO | Cinemax | Eleven | Fiber 250 Mb/s

#122 qmaster

qmaster

Niedoświadczony

• Konto zablokowane
  • 66 postów
  • Od: 13 lis 2017

Napisano 07 grudzień 2017 - 08:12

Nie wiem czy sens wdawać się w uszczypliwości.

Nikt zapwewne nie zaprzeczy 3. kwestiom.

-lokowanie produktu,

-duzo gorsza obsada (tańsza)

- niewybaczalne gafy scenariuszowe (pisane na kolanie).. Do tego względnie:(to już subiektywnie jak kazdy widzi) : przynudzania-dłuzyzny, , gadki-szmatki, szczególnie policji, lokalizacje planów byle jak najtaniej)

Jesli scenarzysci umawiaja się z widzem, że na planie jest realna szkoła, realne instytucje to pewna dbałość zobowiazuje. Listonosz niech będzie w mundurze listonosza a nie ratownika.

Jak kogoś nie rozwala scena  na miejscu zbrodni wszyscy są w rekawiczkach a szefo Z CBŚP dotyka denatki bez. 

To fajnie, że niektórzy widzą w tym poziom. Ja widzę niechlujstwo.

Dla widza to logiczny wniosek, że facet nieprofesjonalny, niczego dobrego po nim nienależy się spodziewac...a teraz lekka poprawka. Szefo w scenie ma kilka kroków i podchodzac wkłada rękawiczki. Jak to odbierze widz.

Taka mała róznica

Wymagajacy widz szuka w tym jakiegoś celu,(po coś scena tak właśnie została nakrecona reszta nie widzi problemu to może naprawdę lecą jakieś alternatywne wersje serialu.

Poczytajcie sobie wasze opinie z innych pokoi oceniajacych seriale zagraniczne. Warto coś mierzyć podobną miarą.

Pamiętacie jak w kultowej scenie z kartonami gibie bohaterka. To był kicz wszechczasów.

W Belfrze2 takie scenki co 10 minut.

A by dopełnić groteski zapraszam do poczytania co pisujecie (oceny, wymagania,diagnozy) w pokoju o filmach i serialach . O innych serialach. Ciekawa lektura i pouczajaca.

Kończąc, gdyby Belfer2 pokazała np. TVP lub TVN7  fani z tego tematu nie zostawiliby suchej nitki. Ale to pozycja z Canal+, ponoć ogladana głównie przez mieszkańców wielkich miast z dochodem ponad 5 tysi.

O tym myślałem pisząc kiedyś o tzw. ocenie sugerowanej..

Pozdrawiam

Ach, jeszcze zdanie kobiety. O wypłukaniu emocjonalnym pisałem Zadna kobieta nie będzie fanem postawy belfra wobec jego kobiety (kompletne mydło).. Ponoć panie gremialnie zasiadły przed ekranami (Nielsen) . I tylko nie mówcie,,że nie widzą katastrofalnej róznicy.

B1; prócz Stuhra, Fabijański, Gonera, Sumilat, Damięcki...+ oblesne charaktery Królikowski i  ten z rzeźni.

A w 2.-ce  faceta z wygladem nie uświadczysz (czarny chłopaczek miał szansę, Lucjan króciutko) reszta jakieś odpychające typy.

Za to B2 zafundował" nam scenę zmiany tamponu. Niektóre dziewczyny się myją ale może niektóre. Tak, tak scena konieczna, tylko ta "finezja" Niesmaczne.

Użytkownik qmaster edytował ten post 07 grudzień 2017 - 10:56

#123 TomPL

TomPL

Aktywny

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 651 postów
  • Od: 14 gru 2008
  • Lokalizacjapod Olsztynem

Napisano 07 grudzień 2017 - 08:28

Ja tak tylko, żeby nie uogólniać: mieszkam w średniej wielkości mieście, a właściwie pod miastem, nie mam dostępu do canal+, Belfra oglądam tylko z nielegalnych źródeł. Bardzo korporacyjnie podchodzą tu niektórzy do sprawy, mi tam rybka, czy serial z tvn, tvp czy canal+, byle dało się oglądać :)

Użytkownik TomPL edytował ten post 07 grudzień 2017 - 08:28

Platforma Orange, dekoder UHD-88 (DTH) (wcześniej SHD-85)

#124 andrzejgratis

andrzejgratis

Aktywny

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 833 postów
  • Od: 26 gru 2010

Napisano 10 grudzień 2017 - 22:29

Wychodzi na to, że szykuję się Nam 3 sezon Belfra. :)
Dołączona grafika

#125 vigoo

vigoo

Połowa mocy ;)

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 1362 postów
  • Od: 03 paź 2006

Napisano 10 grudzień 2017 - 22:34

Głupia bajka, science fiction i fantasy w jednym!
Tyle o 2 sezonie Belfra.

#126 bugmenot

bugmenot

Przesiaduję 24/7

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1736 postów
  • Od: 24 maj 2012

Napisano 10 grudzień 2017 - 22:43

Strasznie słaby ten finał. Jakby zakończenie wymyślili na poczekaniu po nakręceniu reszty materiału ;)...

#127 Strain

Strain

Połowa mocy ;)

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 1331 postów
  • Od: 02 kwi 2013
  • LokalizacjaGōrny Ślōnsk

Napisano 10 grudzień 2017 - 22:51

Też o tym pomyślałem. Albo jakby było przewidziane 10 odcinków, ale potem wycięli trochę scen i wyszedł taki dziwny finał.

W 4 sezonie Zawadzki wytatuuje sobie mapę więzienia na ciele i ucieknie wraz z Molendą, który trafi za kratki w finale 3 sezonu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#128 Arkon

Arkon

Ekspert

• Użytkownicy
  • 5407 postów
  • Od: 30 lip 2010

Napisano 10 grudzień 2017 - 23:10

Niezły poprzedni odcinek dawał jakiekolwiek nadzieje na ciekawe zakończenie, ale tak absurdalnej końcówki się nie spodziewałem. Jedno wiem na pewno- trzeciego sezonu nawet nie tknę. :)

Vectra 2x pvr+ Platyna+ Sport na Ostro+100MB+wifi+Canal+ Select+HBO z GO styczeń 2020=135,80zł(kanały Eleven na 90 dni gratis)

#129 Sorek21

Sorek21

Zżyty z forum

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3425 postów
  • Od: 21 lip 2008

Napisano 10 grudzień 2017 - 23:17

Skoro ta trójka była tajniakami to po co była śmierć Eweliny i Radka ? Bali się dekonspiracji i musiały zginąć niewinne osoby ?
Comfort+ 8CANAL+ HBO +Eleven +Eurosport2

#130 qmaster

qmaster

Niedoświadczony

• Konto zablokowane
  • 66 postów
  • Od: 13 lis 2017

Napisano 11 grudzień 2017 - 09:02

Dzięki @Arkon. Tak naprawdę wierzyłem w ludzi, którzy lubią filmy.

Finał sezonu zakończono wytrychem.Oczywiście za aferą mógł stać nawet Czerwony Kapturek (bez ujmy dla słabizny scenariusza) ale postawiono na słuzby sppecjalne. 7,5 godz. nic na to nie wskazywało i nagle na 20 min. przed końcem  królik z kapelusza. ogli być też np. kosmici, złe wróżki itp.

Wiadomo , z tym się nie dyskutuje. One scenariuszowo moga wszystko.  Te martwe osoby to przecież pikuś. Nikt ich nie szuka?, nie docieka?, nie maja bliskich> , można je uśmiercić ot tak sobie (czy na pewno? wszak to nie dziki Zachód czy Korea Płn). Łatwo mozna ich pod dywan jak gdyby nic.

Canal+ zamiast hitu zaoferował dziurawy jak ser KIT JESIENI . Co wiecej , pozbawił nas 8 premier niedzielnych. Może ze 2-3 byłyby na poziomie.

Nawet ci, którzy bedą tu sciemniać, że im się to-to podobało niech o tym pamiętaja.

Finał sezonu pokazał, że w serialu był potencjał na inteligentny thriler (choćby wożny)  , ale scenarzyści skopali go totalnie.

Mam w pamieci wspaniały film Vabank. Tam banda Duńczyka obrabia bank oślizłego Kramera. wszystko idzie OK i nagle. gdy uciekaja przez WC "gubia" blaszkę. Do dziś czuję ten skurcz zawodu "przecież ich złapią". Pamietamy inteligentneą odpowiedź scenariusza.

W B2.  mamy scenę w domu Lucjana. Wiemy, że jest tam blond dziewczę, nie wie tego policja. Znaleziony tampon, tłumaczenia jakiejś kobiety (że nie jej) i później scena w łazience to podpowiedź , ze ta drogą blondi bedzie zdemaskowana.

Nie w tym d...ym serialu. Wniosek chyba jeden : dziewczyny czasem maja okres. I chyba tylko tyle.  Może ktoś wydumał po co te sceny nakręcono? Moim zdaniem: 2 minuty do przodu.  2. sceny, które wcale nie miały znaczenia? Choćby to pokazuję jak daleko B2 do filmu (serialu, opowieści) na poziomie. Lata świetlne.

Zyjemy w kraju, gdzie najlepsza stacja muzyczna to Polo TV. Najlepsza stacja tv to ta z paradokumentami "dlaczego ja?".

B2 pewnie odniesie medialny sukces co zachęci do B3. Nie daj Boże na Canal+. Bo  siermiężnego Zawadzkiego jako Bonda nie strawią najmniej wymagajacy>

Pozdrawiam.Tym , którym się serial podobał proszę: (teraz gdy znamy odpowiedzi na nurtujace pytania.)..obejrzyjcie serial pod kątem spójności. Może zrozumiecie, żem znów nie taki urodzony narzekacz.

Użytkownik qmaster edytował ten post 11 grudzień 2017 - 09:37

#131 ezequiel93

ezequiel93

Zżyty z forum

• Użytkownicy
  • 4099 postów
  • Od: 05 kwi 2012

Napisano 11 grudzień 2017 - 09:48

@qmaster, jesteś narzekacz - ale to się tyczy całokształtu Twoich postów, a nie tego tematu. :)

Belfer3 jeśli będzie, to najwcześniej za 2-3 lata. Ludzie odpowiadający za wybór produkcji Canal+ pewnie jakiś gust mają i zrozumieją, że jak coś wyszło bardzo dobrze, to nie znaczy, że nakręcą dziesięć sezonów głośnego serialu i zbiją majątek.

Teraz w Canal+ będą ponoć dwa nowe polskie seriale, jeden wiosną, drugi pewnie jesienią... Jak ludzie ochłoną po kiepskiej w porównaniu do pierwszego sezonu Belfra kontynuacji, to może twórcy wezmą się za solidne przygotowanie kolejnej części. Chyba, że jest to jak taśma produkcyjna i już napisali sezon 3,4,5 na kolanie i zrobią się z tego ''Kryminalni'' z TVN. :)

#132 mad85

mad85

Przyjaciel forum SAT Kurier

• Przyjaciele
  • 3997 postów
  • Od: 14 sie 2006
  • LokalizacjaPruszków

Napisano 11 grudzień 2017 - 17:21

Dzięki @Arkon. Tak naprawdę wierzyłem w ludzi, którzy lubią filmy.

Finał sezonu zakończono wytrychem.Oczywiście za aferą mógł stać nawet Czerwony Kapturek (bez ujmy dla słabizny scenariusza) ale postawiono na słuzby sppecjalne. 7,5 godz. nic na to nie wskazywało i nagle na 20 min. przed końcem  królik z kapelusza. ogli być też np. kosmici, złe wróżki itp.

Co jak co ale tym razem podpisuje, się pod tym. Mam wrażenie, że po prostu ktoś czytał wcześniej scenariusz Watahy i nie chcieli być po prostu gorsi i też musiał służby wpisać do scenariusza tak na siłę i wyszło bardzo słabo na koniec. Siłą pierwsze sezonu było to, że widz wiedział o co chodzi, morderstwo, zmowa w miasteczku i co odcinek była przedstawiana szerzej nowa postać i widz zgadywał kto zabił. A tutaj najpierw zaginięcie, potem  masakra, potem organizacja paramilitarna, potem handel bronią, potem służby na koniec  i brak w tym spójności i totalny chaos o co w tym wszystkim chodzi. 

Orange  IPTV Maksymalny z HBO + C+ Prestige + Multiroom
CP - Premium Max EVOBox + Multiroom  HD5500s

#133 Sorek21

Sorek21

Zżyty z forum

• Użytkownicy
  • 3425 postów
  • Od: 21 lip 2008

Napisano 11 grudzień 2017 - 18:07

Odniosłem wrażenie, jakby pierwotnie finał tej historii miał być inny ale zobaczyli że ładnie się prezentuje duet Belfer & blondyna więc poprowadzili to tak aby mieć sezon trzeci z tymi postaciami.
Comfort+ 8CANAL+ HBO +Eleven +Eurosport2

#134 vigoo

vigoo

Połowa mocy ;)

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 1362 postów

Napisano 11 grudzień 2017 - 18:58

Ja po obejrzeniu całego sezonu, odniosłem wrażenie, że scenariusz napisał nastolatek, który naoglądał się tanich, sensacyjnych, amerykańskich filmów klasy B.

#135 mrozio11

mrozio11

Aktywny

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 923 postów
  • Od: 14 gru 2007
  • LokalizacjaKrobica

Napisano 11 grudzień 2017 - 19:17

Finał drugiego sezonu to mistrzostwo  :lol2:  Tych kilka ostatnich odcinków dawało nadzieję, że i finał może trzymać jakiś poziom. Strasznie się rozczarowałem w momencie, gdy dowiedziałem się, że to byli szpiedzy. No litości, już głupszego finału nie mogli wymyślić. 

Ileż w trakcie drugiego sezonu było scen, które aż krzyczały, żeby te wątki dalej pociągnąć a tymczasem okazało się, że były nagrane dla jaj?

Trzeci sezon raczej pewny patrząc na zakończenie. Nic dziwnego, skoro serial zyskał na popularności to będą to ciągnąć do upadłego. Szkoda, że jakość taka marna. 

#136 breaking

breaking

Amator

• Użytkownicy
  • Pip
  • 146 postów
  • Od: 02 mar 2017

Napisano 12 grudzień 2017 - 06:43

Mnie takie zakończenie nie zaskoczyło Spodziewałem się takiej katastrofy. Cała ta produkcja to nieporozumienie.Od samego początku abstrakcja i chaos, amatorszczyzna. Szkoda pieniędzy i czasu antenowego na takie pseudo produkcje.Zaoszczędzili w ten sposób na potencjalnych 8 premierach filmowych, które w tym czasie mogliby pokazać.I to wszystko kosztem abonenta.

#137 vigoo

vigoo

Połowa mocy ;)

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 1362 postów

Napisano 12 grudzień 2017 - 10:37

Najlepsze jest to, że teraz powstają strony internetowe, które starają się wytłumaczyć o co w tym wszystkim chodziło, bo "ciemny lud" tego nie zrozumiał. :D

Użytkownik vigoo edytował ten post 12 grudzień 2017 - 11:25

#138 TomPL

TomPL

Aktywny

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 651 postów
  • Od: 14 gru 2008
  • Lokalizacjapod Olsztynem

Napisano 12 grudzień 2017 - 10:43

No i o to chodzi -  myślicie że to był taka łatwiutka intryga dla [beep]ów wychowanych na Kryminalnych albo Ojcu z Sandomierza? Nie, to było szczytowe osiągnięcie naszych scenarzystów (a podobno aż troje ich było i nie wiadomo, czy konsultowali ze sobą poszczególne odcinki ;) ), które wymaga sporo pomyślunku w zrozumieniu całości.

Zamiast tu tylko narzekać, szczególnie qmaster!, lepiej postarajcie się dorzucić coś konstruktywnego do dyskusji, np. tu:

http://www.filmweb.p...ło sens,2956973

Ten serial-zagadka przecież musi mieć jakiś sens?!

Platforma Orange, dekoder UHD-88 (DTH) (wcześniej SHD-85)

#139 sztywniak

sztywniak

Amator

• Użytkownicy
  • Pip
  • 94 postów
  • Od: 26 mar 2016

Napisano 12 grudzień 2017 - 11:17

Takiego słabego zakończenia się nie spodziewałem.Totalna bzdura  :crazy:.Chyba ,że od samego początku był to serial komediowy w stylu filmu "Szpiedzy tacy jak my" i nikt z widzów tego nie załapał.Szkoda , bo po pierwszej serii miałem nadzieję na dobrą kontynuację,a tu takie  :censored: .  

#140 Emil.1603

Emil.1603

Ekspert

• Użytkownicy
  • 9420 postów
  • Od: 21 sie 2011
  • LokalizacjaWielka Brytania.

Napisano 21 grudzień 2017 - 01:35

Obecnie CANAL+ prowadzi analizę drugiego sezonu „Belfra” pod kątem merytorycznym - stacja rozmawia z aktorami i twórcami. Nie podjęto jeszcze decyzji na temat kontynuacji.

- Analizujemy wyniki oglądalności drugiego sezonu „Belfra” i przyglądamy się dotychczasowej współpracy. Rozmawiamy z aktorami i twórcami, bo chcemy dowiedzieć się, jak oceniają współpracę. Badamy potencjał na realizację trzeciej odsłony „Belfra”, a decyzję w sprawie kontynuacji podejmiemy w pierwszym kwartale 2018 roku - tłumaczy portalowi Wirtualnemedia.pl Paulina Smaszcz-Kurzajewska, dyrektor ds. komunikacji platformy nc+.

Według ustaleń portalu Wirtualnemedia.pl, w obecnej chwili Canal+ nie pracuje nad trzecim sezonem serialu o Pawle Zawadzkim. Nie toczą się też żadne rozmowy na temat „Belfra 3” między nc+ a Jakubem Żulczykiem (scenarzystą „Belfra”) i Grupą TVN, która serial wyprodukowała.

Platforma nc+ prowadzi prace nad kolejnymi projektami seriali i filmów. Są to projekty rozwijane już w fazie developmentu. Wstępnie kalendarz premier nadawca ma zapełniony aż do 2021 roku.

- Konsekwentnie realizujemy strategię zapowiedzianą przez prezesa Manuela Rougerona, tj. realizację 10 koprodukcji filmowych rocznie oraz minimum dwóch seriali premium rocznie - potwierdza nam Paulina Smaszcz-Kurzajewska.

źródło: Wirtualnemedia.pl

Użytkownik Emil.1603 edytował ten post 21 grudzień 2017 - 01:40