Skocz do zawartości

Belfer


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jak na razie zatrzymałem się na 4 odcinku i tak jak pierwszy sezon mnie mega wkręcił, tak ten w ogóle. Im dalej w las tym gorzej, druga połowa 4 odcinka tak słaba i nudna, że tylko odliczałem minuty do końca.
Mam nadzieję, że się to poprawi w kolejnych odcinkach, bo jak nie to nie wiem czy dotrwam do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piąty i (zwłaszcza) szósty odcinek to znów zbiór dłużyzn i irracjnalnego zachowania bohaterów, doprawionego czerstwymi tekstami :(.

A mi 6 odcinek nawet się podobał, wreszcie coś się zadziało (i jednak Zawadzki pogonił za uciekającą ciężarna kobietą :) ), jakieś nowe fakty i zagadki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Belfer" niestety przypomina inne seriale. Po pierwszym, w miarę udanym sezonie, jest obniżka formy. Wysoka oglądalność niestety prawdopodobnie spowoduje nakręcenie kolejnej części. Na razie drugi sezon jest dużo gorszy od pierwszego, co akurat nie dziwi, patrząc jak świetna ekipa realizowała poprzednią serię(Palkowski!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z odcinka na odcinek jest niestety coraz gorzej. Sztuczność i przerysowanie bohaterów bije po oczach. Do tego niezrozumiałe zachowania bohaterów i z poważnego filmu robi się komedia. Mnie ten serial już męczy i nie mogę się doczekać końca.

Szkoda, że tak zepsuto ten serial. Jak tylko pojawiła się informacja o kręceniu sezonu drugiego, miałem obawy, że się nie uda i moje obawy się potwierdzają.

Mam nadzieję, że trzeciego sezonu już nie będzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla jednych jest gorzej, a dla innych jest dobrze lub lepiej. Właśnie nadrobiłem 3 ostatnie odcinki i jak dla mnie drugi sezon jest całkiem niezły. Myślę że nawet bardziej zagadkowy, niż pierwszy. Pierwszy przedstawiał standardowy schemat takiego kryminału, w którym jest jedna pogmatwana sprawa łącząca ze sobą inne poboczne, liczy na mocne wczucie się w klimat oraz przytrzymanie nim widza do ostatniego odcinka w celu odpowiedzi na pytania ktodlaczego. Tutaj mamy rozwiniętą postać, którą znamy i pojawia się w całkiem innym otoczeniu. Nikt nie obiecywał, że to będzie to samo, ale w innym miejscu i z innymi ludźmi. Wybrano temat o którym się praktycznie nie mówi, który również ma wiele wątków i tajemnic z początku. Czepiać szczegółów można się wszędzie i u każdego. A jeśli już zwracać na to uwagę, to czuć bardzo odseparowanie wybranych części miasta na rzecz serialu. Przykładowo w okolicach mieszkania Zawadzkiego jest za mało statystów. Widać taką pustkę. Chyba że to jest taka okolica. Wybrano też takie miejsca, które nie wadziłyby miastu podczas jego normalnego życia. Takie mam wrażenie. Ale mimo to liczę też na to, że Belfer 3 będzie się starać zawyżyć swoją poprzeczkę.

 

W 6. odcinku podczas jazdy Zawadzkiego w lesie widać w odbiciu lusterka w samochodzie pana z ekipy siedzącego na tylnej kanapie w Octawce :D

 

PS. Czy ktoś, kto zna Wrocław, wie w którym miejscu znajduje się ten bar-grill, w którym się spotykali Belfer z panem z CBŚ? Ciekawe miejsce… :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

.... liczę też na to, że Belfer 3 będzie się starać zawyżyć swoją poprzeczkę.

Belfer 3 nie powinien powstać. Ta druga seria to wygląda jak produkcję TVN lub Polsatu a nie Canal+. Nawet super finał tej seri, gdyby takowy był nie zmaże tej "nijakości" Belfra 2. Nie tego się spodziewałem. :/ Emil.1603. Wrocław to fajne misato zapraszam. :D

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo można powiedzieć o pierwszym Belferze, że był polską i słabszą kopią tego co znamy u chociażby skandynawskich twórców kryminałów i też można powiedzieć, że nie tego się spodziewało. A porównanie do obyczajówek TVN-u czy Polsatu jest trochę przesadne :)

 

Poza tym, CANAL+ długo nie miał swoich własnych produkcji, więc ciężko jest też powiedzieć, że to nie wygląda jak produkcja CANAL+. Tak jakby to był jakiś specjalny i oddzielny wyznacznik czegoś, czego nie ma. Poczekajmy na kolejne produkcje, to wtedy zobaczymy w co w praktyce idzie CANAL+ ze swoimi serialami. A obecnie mają ich chyba ze trzy w planach i realizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Belfer sezon pierwszy to już klasyka, tak się powinno robić seriale w naszym kraju i to jest produkcja Canal+. :cool:
Belfer sezon drugi to już zupełnie inna liga, jakby robiona na szybko, przez kogoś kto zupełnie nie czuje tego klimatu. :/

....A porównanie do obyczajówek TVN-u czy Polsatu jest trochę przesadne :)

Widzę, że nie zrozumiałeś mojego posta, o żadnych obyczajówkach tutaj mowy nie ma.

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belfer 3 nie powinien powstać. Ta druga seria to wygląda jak produkcję TVN lub Polsatu a nie Canal+. Nawet super finał tej seri, gdyby takowy był nie zmaże tej "nijakości" Belfra 2. Nie tego się spodziewałem. :/ Emil.1603. Wrocław to fajne misato zapraszam. :D

 

To de facto jest produkcja TVNu, robiona dla C+ :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu podejrzewałem, że tym złym charakterem jest ten milicjant prowadzący Pawła i już byłem tego pewien po pokazaniu mu przez Pawła zdjęcia, ale ta zapowiedź ostatniego odcinka daje do myślenia, czy oby to nie sam Paweł był tym złym tutaj. To byłoby ciekawe i po zastanowieniu nawet na to liczę, by bohater 1-go sezonu tym razem przeszedł na złą stronę mocy. Troszkę jak w WWE. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawa do marki serialu należą do CANAL+ i to jest ich produkcja, a za realizację, wykonanie, itp. odpowiada właśnie TVN, bo to ich sobie zatrudnili, a nie np. ATM.

 

Co do odcinka… Aż ciekawe jak to się wszystko skończy, skoro tak nagle pojawiło się tyle wątków, a za tydzień ma być finał. Bardzo dobry odcinek!


Emil.1603. Wrocław to fajne misato zapraszam. :D

To wiem, bo bywałem parę razy w paru miejscach. Tylko, że pytałem o lokalizację tego konkretnego miejsca, a nie rekomendację w stylu Trivago czy TripAdvisor.

Edytowane przez Emil.1603
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby C+ chciało to by przecież samo wyprodukowało ten serial jak inne, a nie przez TVN. Pierwszy sezon był pierwotnie planowany jako serial dla TVN, tyle, że oni wolą "Belle Epoque" ;).

 

Cytat z Ł. Palkowskiego w wywiadzie dla GW:

 

 

Na początku 'Belfer' miał być kręcony dla TVN, ale okazał się zbyt mocny i mroczny. Pokaże go więc Canal+, który nie musi liczyć się z cenzurą.
Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie z odtworzenia 7.odcinek.

Dla mnie dno. Dla żony dno. Syn student nawet nie spojrzał.

Ale poza tym zaje.fajny/. Ciekawe  dla kogo to trzyma poziom? jaki poziom? Telenoweli?

Jesli wasz intelekt lubi być obrazany przez scenarzystów :

Wyjasniła sie pora akcji. Koniec kwietnia, poczatek maja. Jako , że w ekskluzywnej szkole nikt nie mówi o maturze to pewnie chodzi o 2, klasę LO. Ludzie niepełnoletni (o ile nie zimowali) . Te jasełka z Balladyna to kiedy chca wystawić/

młodzież jeździ autami, pije i pali w obecnosci rodziców...  no chyba rzecz sie ma w Narnii.

 

to tak jak super film z bohaterem co wczoraj kończył się na raka, a dziś jest mistrzem świata...

Edytowane przez qmaster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie z odtworzenia 7.odcinek.

Dla mnie dno. Dla żony dno. Syn student nawet nie spojrzał.

Ale poza tym zaje.fajny/. Ciekawe  dla kogo to trzyma poziom? jaki poziom? Telenoweli?

Jesli wasz intelekt lubi być obrazany przez scenarzystów :

Wyjasniła sie pora akcji. Koniec kwietnia, poczatek maja. Jako , że w ekskluzywnej szkole nikt nie mówi o maturze to pewnie chodzi o 2, klasę LO. Ludzie niepełnoletni (o ile nie zimowali) . Te jasełka z Balladyna to kiedy chca wystawić/

młodzież jeździ autami, pije i pali w obecnosci rodziców...  no chyba rzecz sie ma w Narnii.

 

to tak jak super film z bohaterem co wczoraj kończył się na raka, a dziś jest mistrzem świata...

Czy Tobie cokolwiek się podoba? ;)

 

Dlaczego mają mówić o maturze, skoro fabuła serialu jest o czymś całkiem innym? Po scenach z zajęć z j. polskiego widać, że uczniowe mimo problemów są przygotowani.

 

młodzież jeździ autami, pije i pali w obecnosci rodziców... no chyba rzecz sie ma w Narnii. - hm… A to coś strasznego? Skoro jeżdżą samochodami, to są pełnoletni i mają już swoje prawa jazdy. Normalna sprawa. Alkohol i papierosy przy rodzicach? Co w tym dziwnego?

 

Jak widzę Twoje wpisy, to chyba Ty jesteś w jakiejś alternatywnej narnii, bo czepiasz się dosłownie byle czego. Do tego mam wrażenie, że na siłę. Byleby ponarzekać, niż wyrazić konkretne powody swojego niezadowolenia ;)

Edytowane przez Emil.1603
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo pewnie autorzy specjalnie mylili tropy, żeby nie było za prosto :)

W 4(chyba) odcinku, jest taki moment, gdy dziewczyna wsiada do samochodu Lucjana (jak się potem okazało), a Tymek gdzieś dzwoni i kogoś o tym informuje. I to już pokazywało, że jest jakieś drugie dno w tej historii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 6. odcinku Ewelina zapłaciła życiem za błędy w 1. sezonie. To powszechnie stosowany chwyt logiczny. Zwróćcie uwagę, ze scenariuszowy wyrok na siebie podpisał szefo z CBŚP wykonując samosąd.i opatrując go banalnym tekstem, że zastępuje prokuratora i sad. Gruba rura.

W poprzednich odcinkach scenarzyści epatują powagą grupy kierowanej przez najemnika..teraz skrzaty leśne rozbite w śmieszny sposób. Czekaliśmy na ulewe, a tu skrzaciki ogani jak dzieci.

Kabaretu dopełnia przesłuchanie, które daje efekty po paru minutach?, kwadransach?  (widownia za szybą czeka na wynik więc nie dłużej) . A przesłuchiwani przecież twardziele. A może skauci z zastepu "Zielone żabki".

Jesli lubicie takie filmy to czym się one różnią schematem od np. serialu o psie Alexie lub księdzu na rowerze?

Jeśli niczym to zgodzę się z wami. Jeśli to miał być hit jesieni to niestety mulaste dno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...