Skocz do zawartości

Zdjęcie

Belfer

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
74 odpowiedzi w tym temacie

#61 Gość_Cwirek_*

Gość_Cwirek_*
  • Goście
  • Od: --

Napisano 13 listopad 2017 - 14:33

Sezon 2 na razie nie dorasta do pięt 1 sezonowi, ale czekam, może się rozkręci :)

#62 Arkon

Arkon

Ekspert

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5080 postów
  • Od: 30 lip 2010

Napisano 13 listopad 2017 - 14:36

@Qmaster

Nikt poważny nie nazwie "Belfra" jakimś arcydziełem- niezły serial i tyle. Choć i tak wyróżnia się na tle konkurencji, bo ani "Watahy", ani tym bardziej "Paktu" nawet niezłymi bym nie nazwał. Wybitny to był serial "Bez tajemnic". Niektórzy narzekają na grę aktorską, ale moim zdaniem niesłusznie- oprócz Stuhra jest przecież plejada naprawdę utalentowanych młodych aktorów z Michaliną Łabacz i Zofią Wichłacz na czele.

Vectra pvr+ platyna+ sport na ostro+50MB+wifi II 2018= 70,90zł
NC+ turbo+Extra+6xCanal+  II 2018= 69,90zł

#63 qmaster

qmaster

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 30 postów
  • Od: 13 lis 2017

Napisano 13 listopad 2017 - 16:57

Pan Arkon chce zakasować temat wtrątem o "Bez tajemnic". Jak rozumiem, ma to oddzielić tych co się znają i resztę. Ta reszta może wybrzydzać ale przecież się nie zna. Otóż to fałszywy ton.

Gdybyśmy o wrażenia z serialu z Radziwiłłowiczem zapytali kogoś na forum?. Ale o co kaman? Psychologiczne pogaduchy jak mniemam zainteresowały jedynie miłośników zakamarków ludzkiej psychiki.

I nie ci widzowie zasiedli do "Belfra".

Nikt nie oczekiwał arcydzieła. Nikt o jakimkolwiek serialu nie wypowiada się w takich kategoriach. Raczej spodziewaliśmy się obiecanego reklamami nietuzinkowego, wartkiego akcją, z paroma znanymi twarzami i bogatszą niż w przeciętnym serialu scenografią. I tajemniczością.

Na razie mamy kabaret. Zawadzki nie chce ale musi. Szkoła ekskluzywna ale czym sie to przejawia (teatrzykiem i postacią nastolatka-komputerowca co z komórką za 10 sek. wszystko wyłapie z netu, uczniowie raczej jak dzieci-kwiaty niż zmanierowane cwaniaczki z bogatszych rodzin). Obraz wrocławskiej policji, napad na OIOMie, 

Nawet czarny charakter męczy się z tłumikiem choć po wyeliminowaniu woźnego to bez sensu). W 3. odcinku jedynie sceny pogrzebu i kolacji u dziewczyny coś wnoszą. Reszta to wypełnienie czasu odcinka.Zwykle bezsensownymi gadkami.

Po co ja to piszę. I tak każdy zostanie przy swoim. I pewnie dobrze.

Oczywiście serial może uratować inteligentne zakończenie.

Jednak jeśli się okaże , ze w lesie pod Wałbrzychem jakaś tajna sekta chce zapanować światem i zniewala umysły młodzieży w internecie. I dość niemrawy nauczyciel temu zaradzi.

To chyba wszyscy wybuchniemy śmiechem. Może o to chodziło twórcom

A propos Watahy. no cóz, mamy zgoła odmienne zdanie. Oczywiste, ze opowiastka sensacyjna i niekoniecznie musi współgrać z realiami.

Jednak w wykonaniu widać staranność. A role Saniternika czy gościa z zielona kuchnią na stanie. Prawdziwe Bieszczady.

#64 bugmenot

bugmenot

Przesiaduję 24/7

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1646 postów
  • Od: 24 maj 2012

Napisano 13 listopad 2017 - 19:43

Obejrzałem właśnie dwa pierwsze odcinki nowego sezonu Belfra i rzeczywiście jest słabo.
Pierwszy odcinek właściwie bez żadnych uszczerbków dla fabuły udało się zawrzeć w minutowym przypomnieniu przed drugim i wraz z następnym nic się nie zmienia ;).

W pierwszym sezonie była tajemnica, jakaś logika i człowiek naprawde był ciekawy co będzie dalej. Tutaj zastanawiam się co jeszcze nietrzymającego się kupy wymyślą... I jeszcze ten dźwięk. Znowu trzeba zastanawiać się co mówią aktorzy, w pierwszej serii było słabo, ale teraz wydaje mi się, że jest jeszcze gorzej.

Użytkownik bugmenot edytował ten post 13 listopad 2017 - 19:46

#65 breaking

breaking

Amator

• Użytkownicy
  • Pip
  • 127 postów
  • Od: 02 mar 2017

Napisano 15 listopad 2017 - 17:25

Większego gniota nie widziałem tej jesieni. Sezon 2 mógłby się zakończyć już po 2 odcinku. Same absurdy.Powinni to pokazywać w TVP seriale. Tak skaleczyć potencjał z sezonu 1, to trzeba mieć naprawdę talent. Odniesienie jednego z przedmówców "Belfra" do "Watahy", odbieram jako dobry żart.

#66 goldenboy

goldenboy

Forum to mój dom

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2300 postów
  • Od: 02 sie 2011

Napisano 17 listopad 2017 - 15:48

Nie oglądałem pierwszego sezonu serialu, ale drugi wkręcił mnie nieziemsko. Świetna fabuła, dobrze dobrani aktorzy to jest wielki plus. A "Belfer" do "Watahy" się nie umywa, "Wataha" jest strasznie nudna. ;)

#67 Emil.1603

Emil.1603

Ekspert

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8978 postów
  • Od: 21 sie 2011
  • LokalizacjaWielka Brytania.

Napisano 18 listopad 2017 - 13:45

Emil.1603 - Ty tak poważnie z tymi kostkami Polsatu i TVN? :lol2:

Tak, ponieważ rzadko kiedy się zdarza tak, żeby konkurencyjne telewizje się tak pokazywały w serialu dla jeszcze innej telewizji.

#68 bugmenot

bugmenot

Przesiaduję 24/7

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1646 postów
  • Od: 24 maj 2012

Napisano 19 listopad 2017 - 14:58

Te kostki to raczej jakiś przypadek, bo już stacja newsowa w tv była wymyślona ;).

Spoiler

Użytkownik bugmenot edytował ten post 19 listopad 2017 - 15:04

#69 Daenerys

Daenerys

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 5 postów
  • Od: 25 wrz 2017

Napisano 20 listopad 2017 - 23:27

Serial na poziomie typowej, miernej, polskiej telenoweli, jak klan, m jak miłość, misja afganistan, złotopolscy.

#70 qmaster

qmaster

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 30 postów
  • Od: 13 lis 2017

Napisano 21 listopad 2017 - 07:12

Nie wiem czy też to widzicie? Jest wiele scen z wydłużoną sceną. Widz czeka na kolejne wydarzenia (że wreszcie coś się zdarzy) a tu nadal trwamy np. w barze . Takie działania mają wskazywać, że serial ma głębszą warstwę psychologiczną (że takie wydłużenia  sceny mają jakieś znaczenie dla akcji).

Widz zorientuje się po którymś razie, ze one nic nie wnoszą i nie znaczą (chyba tylko 5-10 sekund wydłużają odcinek) to strasznie zanudza oglądanie. W 5. było takich niepotrzebnych przynudzeń kilka i zauważyły to też inne osoby (nawet lubiące ten serial)

#71 tomekjot

tomekjot

Aktywny

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 849 postów
  • Od: 18 mar 2012
  • LokalizacjaChełm- woj. Lubelskie

Napisano 21 listopad 2017 - 08:22

Najlepsze jest jak laska wyszła z włazu z szambem, do połowy umorusana.  Wyglądała jakby na chwilę się zanurzyła, a nie szla kanałami. 

LG 42LB670V (wcześniej: Ferguson Ariva 250 Combo), internet MM 60 Mb+Moduł MMP CI+MiniBox+PAKIET HD+Wi-Fi MUX 1,2,3,8 +FTA HB/ASTRA 19.2+ IPLA MIX (0,00 zł)- płatne 50,02 zł/m-c od 6 m-ca

#72 ezequiel93

ezequiel93

Zżyty z forum

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3885 postów
  • Od: 05 kwi 2012

Napisano 21 listopad 2017 - 09:10

No nic, piąty odcinek znowu obniżył loty... 
Ta scena z pływaniem w kanałach ze zdechłymi szczurami była mocno przesadzona, podobnie jak ten cały starszy ,,Janusz'' hakerki... ;)

Użytkownik Barti edytował ten post 21 listopad 2017 - 20:21
Usunięto fragment postu niezwiązany z tematem wątku (off-topic).

#73 TomPL

TomPL

Aktywny

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 602 postów
  • Od: 14 gru 2008
  • Lokalizacjapod Olsztynem

Napisano 21 listopad 2017 - 09:16

Belfer 2 to nieustanne falowanie poziomu, słaby początek, potem dobry 3 i kawałek 4-go odcinka i znowu dłużyzny i niedorzeczności scenariusza...

Platforma Orange, dekoder UHD-88 (DTH) (wcześniej SHD-85)

#74 Sorek21

Sorek21

Zżyty z forum

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3380 postów
  • Od: 21 lip 2008

Napisano wczoraj, 13:35

Partnerka głównego bohatera zachowała się jak głupia nastolatka.Strzeliła focha i sobie poszła jakby żadnego rozumu nie miała. Gdyby nie była ww ciązy to powinien ją olać za takie pomówienie.

#75 TomPL

TomPL

Aktywny

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 602 postów
  • Od: 14 gru 2008
  • Lokalizacjapod Olsztynem

Napisano wczoraj, 13:44

No nic, piąty odcinek znowu obniżył loty... 
Ta scena z pływaniem w kanałach ze zdechłymi szczurami była mocno przesadzona, podobnie jak ten cały starszy ,,Janusz'' hakerki... ;)

Wypożyczyli go ze spotu "Ja też mam 13 lat... " ;)

Platforma Orange, dekoder UHD-88 (DTH) (wcześniej SHD-85)