Skocz do zawartości

Belfer


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po drugim odcinku to wygląda jakby serial już się skończył.

 

Kolesia zabili i tyle. Zastanawiam się, co wciągającego może być dalej... Być może główny bohater będzie rozkminiał, gdzie na prawdę była ta trójka.

 

Edytowane przez Mr. Orbita
Zdradzając elementy fabuły proszę ukrywać, bo ktoś mógł jeszcze nie oglądać ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie za dużo aktorów z "Pierwszej Miłości". Trochę to wszystko takie sztuczne...

A kto tam jest z Pierwszej Miłości? Oglądałem oba odcinki drugiego sezonu i nikt mi się w oczy nie rzucił. Chyba, że mówisz o pierwszym sezonie, to spoko.

 

Pierwszy sezon był dobry, teraz nie wiem, czy oglądne następne odcinki. Strasznie denny odcinek, musiałbym kompletnie wyłączyć myślenie, żeby te wszystkie błędy logiczne mi nie przeszkadzały. Szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

ale w drugim sezonie była chociaż jakaś akcja

 

Faktycznie była, ale z kina akcji B lub C. Pierwszy sezon wyznacza teraz standardy, jak powinien wyglądać dobry serial. Sezon drugi jest słabiutki. Mam nadzieję, że trzeci odcinek pokaże prawdziwego "Belfra", a nie serial z Polsatu lub TVN-u.

Edytowane przez kingofsouth
Ort! Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie można było poczuć klimat niemal podobny do tego z pierwszego sezonu. :) Brakuje mi tutaj tak wyrazistych postaci jak w pierwszym sezonie np. rola grana przez G. Damięckiego(chociaż tego Pana zobaczymy w nowej produkcji C+ najpewniej za rok). Poziomu pierwszego sezonu nie uda się osiągnąć, ale naprawdę jest już dużo lepiej niż na początku... ;) I też widzę, że w mediach społecznościowych ubyło niekrytych krytyków, którzy rzucili się na poziom drugiego sezonu(często słusznie), teraz dominują pozytywne komentarze. ;)

Edytowane przez ezequiel93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie serial sypie się z odcinka na odcinek. Jest słabo. Do pierwszego sezonu bardzo wiele mu brakuje. Słaby, przerysowany scenariusz, sztuczne dialogi. Brak logiki w wielu scenach.  Do tego daje się zauważyć bardzo słabą grę aktorską. Pewnie dlatego, że w pierwszym sezonie były nazwiska a w drugim mamy drugą ligę aktorską...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z popularnością pierwszego sezonu podjęto decyzję o nakreceniu kolejnego. To jest raczej normalny objaw, znowu chcieli zarobić. Niestety kolejne sezony często nie potrafią dorównać pierwszemu, szczególnie gdy autorzy postawili wysoko poprzeczkę.

Edytowane przez kfm877
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

@djclassic, mówiłem ostatnio żonie, że trzeci sezon będzie w Poznaniu, czwarty w Krakowie itd. Mam nadzieje, że tak jednak nie będzie. Chcą kręcić niech się wzorują na pierwszym sezonie ale to powinien być zupełnie inny projekt. Każdy kolejny będzie tylko gorszy.

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belfer 2 rzeczywiście bardzo różni się od poprzedniego sezonu, ale widocznie o to właśnie twórcom chodziło. Nawet dobrze też, że ma 8 odcinków, a nie 10. Drugi odcinek nie był taki zły. Przedstawił w pewien sposób szkolny terror. Może w Polsce taki nie występuje, jak w USA, ale o nim parę razy słyszeliśmy i mogliśmy zobaczyć jak to wygląda z perspektywy od środka. Jeden psychol na całą szkołę, który ma zaplanowy swój atak i go realizuje. Dla mnie to jest jak najbardziej na plus. Co do detali... Jak ktoś oglądał uważnie, to mógł wychwycić pewien tekst -

"Kto to ku*wa? Rambo?". Jak dla mnie jest to lekkie nawiązanie do Poranka kojota, w którym Maciek Stuhr również grał i właśnie tam wystąpił Rambo. Przyczepiłbym się o dźwięki broni. Chyba że one rzeczywiście tak brzmią, skoro na planie były podobno prawdziwe spluwy z pustakami w magazynkach. Nie podoba mi się za to ta szarość w tej szkole. Tak jakby to było kręcone w piwnicy cały czas.

 

Co do trzeciego odcinka. Fajnie, że wśród mediów wystąpiły mikrofony z kostkami TVN i Polsatu News. Ale klimat rzeczywiście wrócił całkiem niezły i tajemniczy. Zwłaszcza, że w tym sezonie od samego początku nie wiadomo o co w ogóle chodzi, poza samymi dziwnymi rzeczami.

 

Postacie? Hm... Średnio mnie obchodzi czy są z Pierwszej miłości czy nie. Dobrze, że nie są jakieś bardzo znane, bo przynajmniej nie zajeżdża tutaj jakimś gwiazdorzeniem i celebrytowaniem. Podoba mi się gra Michaliny Łabacz, czy Szymona Warszawskiego (ciekawe nazwisko, btw).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

dziwne niby grupy zamieszkujące Góry Sowie

Gór Sowich w to nie mieszaj. To moje rodzinne strony. Polecam jeśli nie byleś. :P

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocenimy sezon najlepiej po ostatnim odcinku...

Największym plusem pierwszego sezonu był aspekt psychologiczny, zagadka, po każdym odcinku nurtowało człowieka kto zabił, a zabić mógł praktycznie każdy. Było masę charakterystycznych, świetnie zagranych postaci.... W drugim sezonie jest to bardziej ubogie i jedyne pytanie jakie może nurtować, to o co w ogóle w tym wszystkim chodzi... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...