Skocz do zawartości
  • 0

Problemy z obrazem nc+


tommass44
 Udostępnij

Pytanie

Mieszkam w Niemczech dokładniej w Hanau, zakupiłem sobie zestaw nc+ i przeszedłem na umowę ale kilkanaście ciekawych kanałów przez większość czasu lub ciągle wygląda bardzo źle - obraz jest niewyraźny albo wygląda jak minecraft. Sygnał mam dobry, siła na 99, a jakość od 80 do 90. Antena 80cm. Czy ktoś może mi pomóc?

Edytowane przez Mr. Orbita
Zły dział, przenoszę, poprawiam tytuł - ma odnosić się do treści, poza tym na forum należy włożyć minimum wysiłku w czytelność postów. Proszę zapoznać się z regulaminem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jak masz możliwość to skorzystaj z pomiaru sygnału przy pomocy miernika ale nie tego w dekoderze :-).

Zakładam, że podajesz wartości uzyskane na wskaźniku dekodera. Jest to mylny pomiar z uwagi na to, że dekoder nc+ (nie uogólniam !!!) potrafi przekłamywać wskazania. Mi zdarzyło się nawet wskazanie na dekoderze sygnału na Twoim poziomie dla programu nc+ z Hotbirda a okazało się że miałem wycelowany talerz w Astrę.

Wracając do tematu zaniki sygnału w Twoim przypadku świadczą o złym ustawieniu antenki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzieki, postaram sie taki zdobyc. Mysle tez nad zmiana talerza i konwertera, ale nie wiem, czy to cos da.

Edytowane przez Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Raczej zmiana nie zmieni za wiele, skoro jakieś kanały Ci działają. Spróbuj może włączyć jeszcze kanał TVN HD (tp. 11508 V 27500 3/4), czy Canal+ HD (tp. 11411 H 27500 5/6) i na nie ustawić antenę przy pomocy dekodera i zobaczysz, czy te inne Ci wskoczyły. Być może masz masz źle ustawiona antenę pod HD,/ które wymagają bardziej precyzyjnego ustawienia. Ale też trudno wyrokować bo  może być coś nie tak np. z konwerterem

Edytowane przez bolpan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

TVN też ma bardzo słaby sygnał. Ja ustawiając sobie antenę korzystałem ze wskaźnika sygnału premiumboxa na kanale TVN, udalo mi się osiągnać jakość na poziomie około 35 %, inne programy w porywach do 50-60 % jakości, to max co mogłem wycisnąć, Wszystko odbiera stabilnie, chyba że jest obfity deszcz. Antena 80 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tylko czy jest sens wzywać fachowca, skoro wszystko odbiera zadowalająco ? Czytałem o konfiguracjach w których nawet przy nieco ponad 12 % jakości ludzie nie narzekali. Ciekawe jest tez to, że na dekoderze Cyfrowego Polsatu jakość sygnału programów jest 10-15 % lepsza niż na NC + przy tym samym ustawieniu anteny. Skoro dekoder przekłamuje wyniki, może to robić w dół, nie koniecznie w góre ? ;)

Czy jakość obrazu telewizyjnego bedzie dostrzegalnie lepsza jezeli poziom jakości sygnału satelitarnego wzrośnie dajmy na to z 30 do 60 % ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zacytuję "swojadroga" oraz "kaspian0007" - miernik!!!! lub tez cierpliwość. To, że jeden tuner wskazuje Ci o te parę % mocniejszy sygnał od drugiego  to nie znaczy,że do tego pierwszego dociera lepszy sygnał. Jest on taki sam tylko ,że jeden tuner będzie Ci pokazywał 50% a inny np 43% zależny od wyskalowania. Czy musisz wzywać montarzystę- nie musisz. Zaopatrz sie w b.prosty wskanik satfinder lub też jak napisałem wyżej cierpliwość przy tunerze

Odp na kolejne Twoje pytanie brzmi TAK

Edytowane przez bolpan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Miernik tak, już o tym myślałem. W celach doświadczalnych chociażby. :) Pozostaje też kwestia usunięcia anteny naziemnej obok satki, a która wdaje mi się nieco nachodzi na czasze mojej satelity, a jest od niej jakieś 1,5 metra. Jak by co napiszę jakie rezultaty przyniosą zmiany.

Edytowane przez momti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...