Skocz do zawartości

Samsung Galaxy S7


Rekomendowane odpowiedzi

W środę odebrałem Samsunga Galaxy S7 (do tego czasu miałem S5). Musiałem wymienić kartę SIM, ponieważ S7 obsługuje Nano SIM. Od tego momentu zdarza się, że dźwięk podczas rozmów jest jakiś zniekształcony. Brałem na tryb głośnomówiący i jest tak samo. Co może być tego przyczyną? Głośnik od rozmów? W takim przypadku chyba nie byłoby problemów po przełączeniu na duży głośnik? Antena? W tym przypadku byłby chyba problem z zasięgiem. Coś u operatora? A może coś z kartą? Dodam, że jestem w PLAY-u.  :-|

Edytowane przez Barti
Poprawiono pisownię w poście oraz tytuł wątku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest standardowy problem Playa i zasięgu. Najgorzej jest jak dzwonisz do osoby która znajduje się w tym samym BTS-ie. Zrobić w sumie możesz niewiele, pokombinuje z trybem preferowania sieci 2g/3g i romingiem innych operatów ustawieniem na sztywno 3g Playa. 

 

Generalnie jeśli chodzi o jakość poleczeń to T-Mobile jest daleko z przodu a Play to szary koniec.

Edytowane przez mad85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że do środy było w porządku, na starej karcie sim i S5. Przełożyłem nową karte do S5 i też były zniekształcenia. Sprawdzałem S7 menu serwisowym i głośniki były w porządku. Zaczynam się wku...wiać  :roll:

Edytowane przez Pawop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale skoro wymieniałeś usima to miałeś poprzednio w S5 tego starszego typu i wymiana "doprowadziła" do problemów.. To wina Playa nie telefonu.  Tak jak pisałem wyżej pokombinuj z ustawieniami sieci bo być może np, w momencie rozmowy przełącza cie pomiędzy 3g a 2g albo w momencie rozmowy gubi ci zasięg playa i rominguje cie do innego operatora . Spróbuj poustawiać na sztywno różne ustawienia i posprawdzaj bo problemów potencjalnych jest kilka ale na pewno jest to kwestia związana z zasięgiem. No i oczywiście reklamacja w boku, mimo że będą twierdzić że to twoja wina. Może w końcu kiedyś zajmą się tym na poważnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie wyświetla mi się LTE+/LTE, jak łącze się z rozmówcą (do testów wybrałem BOK UPC :) tel stacjonarny, dzwoniłem też do matki, która też jest w Playu) od razu zmienia się H/H+, a po kilkudziesięciu sekundach na 3G, potem skacze między H i 3G.

Tak właśnie zauważyłem, że przeważnie na początku rozmowy dźwięk jest lepszy, a potem jest raz lepiej, raz gorzej.

Edytowane przez Pawop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaję mi się, że głównie zakłócenia występują w domu. Jak jestem w pracy, czy na mieście, to raczej jest OK. Czy może to być wina nadajnika z którym się łącze będąc w domu?

Przełączyłem na Plusa, ale raz zadzwoniłem i potem mnie wywaliło z sieci, co prawda zaraz połączyło, ale przełączenie nie jest rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o roaming, to głównym partnerem Playa jest teraz T-Mobile. Mam tak ustawione na sztywno i jakość rozmów o niebo lepsza z względu na zasięg. Coś za coś. W roamingu nie ma internetu LTE tylko HSPA+, ale ok. 15 Mb/s wystarcza mi z nawiązką. W Playowym LTE owe 15 Mb/s, to często marzenia ściętej głowy.

Edytowane przez grande
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...