Skocz do zawartości

TV PHILIPS 47PFL6008K


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam TV PHILIPS 47PFL6008K, którego kupiłem w 2013r.

Do tej pory nie miałem z nim większych problemów, ale wczoraj zupełnie nie wiem dlaczego nagle się zwiesił i musiałem odłączyć go z prądu, bo TV nie reagował na pilota.

Po ponownym jego włączeniu, TV się nie włącza, a tylko czerwona dioda miga dwa razy.

Nie wiem, co mogło paść. Może Wy, drodzy koledzy i koleżanki mi podpowiecie, co mogło się zepsuć w tym modelu i czy jest on jeszcze do odratowania?

 

Z góry dziękuję za wszelkiego rodzaju sugestie.

 

Jakub z Bielska.

Edytowane przez Barti
Poprawiono nieco niechlujną pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie lutowanie bga na procesorze padło, miałem podobny przypadek w innym modelu, jeśli zasilacz w porządku to reballing procesora powinien pomóc - zawołaj serwis do telewizora. Używana płyta też będzie niepewna, bo procesor się może w każdej chwili odkleić... Typowa wada Philipsa z tego okresu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam.

Mam dokladnie ten sam problem juz od prawie roku. Niestety zaraz po gwarancji sie popsul. Model ten sam i dioda szybko miga 2 razy i 3 sekundy przerwy. Szukam plyty glownej ale nigdzie nie moge jej dostac a zza granicy nie mam zamiaru zamawiac tym bardziej uzywanej. Dobra do rzeczy :P co zauwazylem ze gdy wyjalem go na mroz na jakies pol godziny zaczal dzialac. I tak ok tydzien i znow miganie. Od tamtej pory mam sciagnieta tylnia pokrywe i gdy sie znow "popsuje" odkrecam plyte glowna i wkladam do lodowki na jakies pare godzin i znow zaczyna dzialac. Dziwne ale prawdziwe. Jak myslicie co to moze byc? a i roznie to bywa czasem po jednym dniu, dwoch albo 2 tygodniach przestaje dzialac, nie ma reguly. Jakies pomysly? Proponuje Panu ktory zalozyl temat by zrobil to samo, moze mamy ta sama usterke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Mam dokladnie ten sam problem juz od prawie roku. Niestety zaraz po gwarancji sie popsul. Model ten sam i dioda szybko miga 2 razy i 3 sekundy przerwy. Szukam plyty glownej ale nigdzie nie moge jej dostac a zza granicy nie mam zamiaru zamawiac tym bardziej uzywanej. Dobra do rzeczy :P co zauwazylem ze gdy wyjalem go na mroz na jakies pol godziny zaczal dzialac. I tak ok tydzien i znow miganie. Od tamtej pory mam sciagnieta tylnia pokrywe i gdy sie znow "popsuje" odkrecam plyte glowna i wkladam do lodowki na jakies pare godzin i znow zaczyna dzialac. Dziwne ale prawdziwe. Jak myslicie co to moze byc? a i roznie to bywa czasem po jednym dniu, dwoch albo 2 tygodniach przestaje dzialac, nie ma reguly. Jakies pomysly? Proponuje Panu ktory zalozyl temat by zrobil to samo, moze mamy ta sama usterke.

Witam,

Mam taki sam telewizor i mam pytanie w związku z tą usterką - czy udało Ci się coś w kierunku naprawy płyty głównej poczynić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

W zeszłym roku miałem identyczny problem z TV 47PFL6007K......próby kupna nowej/uzywanej płyty głównej spełzły na niczym.

Serwis Philipsa w gdyni próbował naprawić....ale ostatecznie podobno wysłał samą płytę do "centralnego serwisu philipsa" Trwało to 4tygodnie....po czym skasowali mnie na 600 brutto za naprawę płyty głównej i dali 3miesiące gwarancji na naprawę.

TV działał znowu.

Podejrzewając, że przyczyną usterki jest przegrzewanie procka na płycie głównej.....w miejscu zaślepki na CI zainstalowałem wentylator 120mm, który brał zasilanie z USB TV, więc kręcił się zawsze przy włączonym odbiorniku TV. Płyta chłodziła się bardzo dobrze -co parę tygodni tylko czyściłem wiatrak z kurzu.

Płyta popracowała od końca lutego 2016r.....do wczoraj.....gdy TV przestał działać :( - objawy takie same jak wcześniej

Podejrzewam że moja płyta ni była w centralnym serwisie..... raczej wylądowała u kogoś kto wygrzał płytę .....a może nawet wykonał reballing procka.....w konsekwencji podziałało to 11m-cy i w końcu płyta wyzionęła ducha na nowo :(.

Z perspektywy czasu naprawa okazała się nieopłacalna.....no chyba że macie namiary na warsztat RTV , który dobrze wykona reballing procka na płycie w rozsądnych pieniądzach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...