Skocz do zawartości

Zestaw antenowy Polsat Box - pytania, problemy, komentarze


james_b
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy gdybym chciał zmienić konwerter na ubicable i podłączyć do niego evoboxa to która opcja jest lepsza:

1. Wymiana samego konwertera przy mojej antenie 90cm

2. Wymiana całego zestawu antenowego na ten od Polsatu

 

Pytam ponieważ słyszałem że antena 90 cm w połączeniu z unicable daje za mocny sygnał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Mam aktualnie zestaw z konwerterem octo do którego mam podpięty 2 zestawy:

1. Cp evobox (2 kable) + hd 5500

2. Nc+ 4k ultrabox (jeden kabel bez możliwości dołożenia drugiego) + wifibox .

Czy założenie konwertera unicable od cp umożliwi połączenie po scr evoboxa i ultrabox a do zwykłych wejść dekodery do mr?

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez simi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Evobox nie może współdzielić nośnych Unicable z innym dekoderem. Tylko wchodzi w rachubę konwerter dcss. Twój problem wielokrotnie jest opisany w temacie o Evobox. Nie mówiąc już o linkach podanych przez @support458 w pierwszym wpisie na tej stronie.

Edytowane przez swojadroga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z oryginalnym zestawem od CP. Mam wrazenie że ramie które trzyma konwerter nie trzyma sie stabilnie na swoim miejscu...ma wchodzic na te dwa zatrzaski ale mam wrazenie ze nie zapewniaja one odpowiedniej sztywnosci elementu i minimalnie ramie z konwerterem obsuwa sie w dół co powoduje pogorszenie sie jakosci syg. a co za tym idzie szatkowanie obrazu szczegolnie na kanałach grupy tvn. Mam pytanie czy da sie cos z tym zrobić, lub ew. wymienic w punkcie zestaw antenowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z oryginalnym zestawem od CP. Mam wrazenie że ramie które trzyma konwerter nie trzyma sie stabilnie na swoim miejscu...ma wchodzic na te dwa zatrzaski ale mam wrazenie ze nie zapewniaja one odpowiedniej sztywnosci elementu i minimalnie ramie z konwerterem obsuwa sie w dół co powoduje pogorszenie sie jakosci syg. a co za tym idzie szatkowanie obrazu szczegolnie na kanałach grupy tvn. Mam pytanie czy da sie cos z tym zrobić, lub ew. wymienic w punkcie zestaw antenowy?

Prędzej masz problem ze skrętem i odległością konwertera od czaszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z oryginalnym zestawem od CP. Mam wrazenie że ramie które trzyma konwerter nie trzyma sie stabilnie na swoim miejscu...ma wchodzic na te dwa zatrzaski ale mam wrazenie ze nie zapewniaja one odpowiedniej sztywnosci elementu i minimalnie ramie z konwerterem obsuwa sie w dół co powoduje pogorszenie sie jakosci syg. a co za tym idzie szatkowanie obrazu szczegolnie na kanałach grupy tvn. Mam pytanie czy da sie cos z tym zrobić, lub ew. wymienic w punkcie zestaw antenowy?

 

Ta antena oferowana przez CP wymaga idealnie precyzyjnego ustawienia przez wykfalikowanego montera, samodzielny montaż najcżeściej objawia się zjawiskiem opisanym przez ciebie powyżej. Dlaczego? - odpowiedź znajduje się w tym artykule: https://cyfrowypolsatnews.pl/articles.php?article_id=636

 

Ps. Zwróć uwagę na zdjęcie w tym artykule, gdzie pokazano parametry właśnie na kanale tvn. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni zanik sygnału na zestawie CP miałem przy okazji szalejącego orkanu Ksawery, w październiku 2017r. Zanik trwał w sumie kilkanaście minut. W sumie, nie ciągle! Wcześniej nie pamiętam.

Poza tym kupowanie i ustawanie byle jak "dziewięćdziesiątki", która da poziom sygnału jak dobrze ustawiona 70-ka też nie ma większego sensu. A najczęściej tak się kończy ustawianie większej czaszy bez wiedzy, doświadczenia i miernika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Poza tym kupowanie i ustawanie byle jak "dziewięćdziesiątki", która da poziom sygnału jak dobrze ustawiona 70-ka też nie ma większego sensu. A najczęściej tak się kończy ustawianie większej czaszy bez wiedzy, doświadczenia i miernika.

Artykuł z linku powyżej jest mojego autorstwa. Antenę montowałem i ustawiałem ręcznie bez użycia jakiegokolwiek miernika, nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, lecz bez problemu udało mi się uzyskać idealne parametry, co widać na załączonej fotografii w artykule. 

 

Czy na zestawie oferowanym przez CP na kanale TVN HD idzie uzyskać tak dobre parametry jak na poniższej fotografii?

img_20180116_183952.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest krytyka Twojego artykułu i Twoich umiejętności. To jest moje doświadczenie zawodowe i tutejszego forum. Co kilka chwil "chwalą" się tutaj parametrami z większych czasz, bo ta od operatora są do du... A okazuje się, że gdyby się przyłożyć w ustawieniu tej od operatora, to można by też mieć spokój w odbiorze.

Nie, nie mam 100% jakości na TVN, ale mam 66%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A powiedzcie jaka może być przyczyna. Znajomy ma antenę 70cm którą ja mu ustawiałem. Przy deszczowej czy śnieżnej pogodzie sygnał praktycznie zawsze jest. Natomiast przy pięknej słonecznej pogodzie i bezchmurnym niebie oraz braku wiatru dosyć często pojawia się szatkowanie obrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...