Skocz do zawartości
  • 0

Miernik DIGITSAT SM-800


Torcida Rybnik
 Udostępnij

Pytanie

Witam. Chciałbym kupić miernik DIGITSAT SM-800, ale nie wiem czy warto? 

 

http://www.dipol.com.pl/miernik_satelitarny_sm-800_dvb-s-s2_R10833.htm 

http://sklep.awhandel.pl/digitsat-sm-800-miernik-dvb-s-s2.html

Edytowane przez Barti
Usunięto niefunkcjonujący link podany w poście (strona nie istnieje).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Wybrałbym jeśli budżet mocno ograniczony bardziej MEGASAT HD3 Compact DVB-S/S2 odrobinę droższy (15zł), a ma już pomiar MER i BER. Nie wiem tylko jak z jakością tych pomiarów wykonywanych przez ten miernik.

Osobiście używam Deviser S-30 i raczej mu długo pozostanę wierny, a już kilka różnych mierników przeszło mi przez ręce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Vitaminum C

Używałem tego miernika przez 2 tygodnie  i naprawdę ... nie polecam, nie ma MER tylko BER, co najgorsze zupełnie nie sprawdził się przy switchach, na co dzień używam tak jak @swojadroga miernika Deviser S30 i powiem tak, 100 lat przepaści między miernikami.

 

Do ustawienia pojedyńczych anten to się może nadaje ale jak bedzie trzeba po drodze wyczaić problem z kablem czy instalacją zbiorczą to można zapomniec... Przykład, instalacja zbiorcza, dekoder Polsatu nie czyta kilku kanałów, podłączony Megasat wskazuje że jest OK, podłączam Devisera, MER poniżej 8 dB, wszystko jasne, regulacja poziomu wyjściowego na switchu i wszystko gra.

 

Jak chcesz kolego komercyjnie używać miernika to dołóż trochę i kup coś co naprawdę da Ci zarobić, jeden albo dwóch zrobionych klientów dzięki Deviserowi i już różnica pokryta, dodam jeszcze ze akumulator w Deviserze to miodzio, w Meagasacie po prostu jest....

Edytowane przez Vitaminum C
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wczoraj podjąłem decyzję, kupuję miernik Deviser S-30! 

Jak tylko dojdzie przesyłka zaraz podbijam na balkon i zabieram się za Turksata (NTV Spor odbiera mi tylko nocą)

Do tego (u siebie) mam aż 12 konwerterów z 17 satelitów do ustawienia. 

@Vitaminum C, @bolpan Dziękuję 

Edytowane przez Torcida Rybnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wkońcu odbieram całą dobę kanał NTV Spor HD :) ale musiałem wymienić konwerter (kupiłem za 69zł. Televes twin 747802)
Sygnał oczywiście ustawiałem na nowym mierniku Deviser S-30 i przy okazji udało się odebrać też FOX (12336-H-5520) TV8, TV8,5 (12346-H-9600) ale sygnał jest tylko wieczorem ;(
​Jak widać na tunku HD5000 cyfrowego Polsatu też śmiga.
2v15c14.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...