Skocz do zawartości

TNTV – oferta IPTV


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witamy wszystkich uzytkowników Forum SAT KURIER!

Dziękujemy za uwagi i sugestie dotyczące naszego nowego projektu - Twoja Nowa Telewizja TNTV.

Projekt wystartował 9 listopada a już wkrótce nasza oferta zostanie poszerzona o nowe usługi!

Będą, to zarówno nowości technologiczne jak i dodatkowe opcje rozwijające naszą propozycję.

Ze względu na trwający wciąż proces jej rozbudowy i prowadzone prace nad nowymi produktami, wszelkie zapytania i opinie stanowią dla nas cenny materiał informacyjny. 

 

Nawiązując do pytań, które pojawiły się ostatnio na forum przesyłamy poniżej odpowiedzi: 

·  Jestem zainteresowany korzystaniem z usługi za pomocą dekodera. Posiadam jednak monitor (nie telewizor), który nie obsługuje HDCP (korzystam z przejściówki HDMI-DVI). Czy w takim przypadku odbiornik będzie współpracował poprawnie z monitorem?

Nie. Obsługa HDCP jest wymagana.

·  Jaka jest rozdzielczość i bitrate nadawanych kanałów IPTV

SD: 720p, 2,5Mbps

HD: 720p, 5Mbps

·  Czy jest możliwość nagrywania kanałów IPTV na dysk twardy poprzez port USB?

Nie.

·  Czy odbiornik posiada obsługę HBB TV?

Tak.

·  Czy istnieje możliwość odtwarzania plików przez USB?

Jedynie nagrania PVR (czyli nagrywane DVB-T)

·  W jakiej cenie można nabyć odbiornik i czy jest on już dostępny w sprzedaży?

Dekoder TNT T5 i Telewizory Skymaster z usługa TNTV można kupić w sieci Media Markt i Saturn na terenie całego kraju.

·  Czy planujecie w najbliższym czasie poszerzyć ofertę o nowe kanały telewizyjne?

Planujemy zarówno nowy kontent jak i nowe usługi 

·  Czy karta znajdująca się w dekoderze jest parowana z dekoderem? Jeżeli nie, to jaki jest system kodowania kanałów? (Seca, Conax, NagraVision...)

Rozwiązanie jest bezkartowe

·  Czy można przenieść kartę do swoje własnego odbiornika obsługujący standardy DVB-T i IPTV a kanały będą w taki sposób odkodowane zgodne z zakupionym pakietem?

Oferta IPTV wymaga jedynie podłączenia do Internetu oraz aktywnych pakietów.

·  Jeżeli pozostajemy na dedykowanym urządzeniu (dekoder), to czy nagrania nagrane przez niego mają blokadę, czy można przenieść te nagrania np. na komputer?

Nagrania są możliwe jedynie z kanałów DVBT. Nie można ich przenosić miedzy urządzeniami.

·  Pakiety, które są wypisane można łączyć? Np. Pakiet Rodzinny oraz Pakiet Filmowy.

Można kupować dowolne pakiety w każdym momencie. Nie ma możliwości wyboru pojedynczych kanałów poza pakietami.

·  Do poprawnego działania kanałów IPTV jakie jest wymagane łącze? Czy Internet radiowy 10Mbit/s wystarczy?

Internet radiowy 10Mbit/s  powinien zapewnić odpowiednią jakość użytkowania.

 

Dziękujemy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam przedstawiciela TNTV! :)

 

Kilka pytań:

1. Czy planujecie jeszcze w tym roku nowe kanały?

2. Czy nie możecie dodać TVN itp do ITPV aby nie bawić się w anteny od naziemnej?

3. Kanał Bajka - jest czy go nie ma?

4. Czy są jakieś ograniczenia jakości HD? Tzn mając łącze 40 mb/s będę miał lepszy obraz niż osoba z łączem 10 mb/s?

 

Dziękuje za odp :)

Edytowane przez SatZnawca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie Eksperta TNTV na forum :)

Dobrze, że będzie z nami, dzięki temu bliżej poznamy waszą ofertę. Dzięki za odpowiedzi. Na niektóre nurtujące mnie pytania odpowiedzieliście.

 

Chciałbym zaznaczyć (nie wiem czy to za sprawą forum ;) ) że na stronie www zostały wprowadzone poprawki w logach kanałach. Te które są dostępne w HD mają je a te które nie wiadomo zostały zastąpione przez te bez dopisku. Teraz przejrzystość oferty zwiększyła się. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem oferta TNTV jest dla mnie niemal idealna. 

Wyprowadzam się i nie będe miał opcji kablówki a TV SAT tylko umowy długoterminowe :( 

 

Niestety mam łącze mobilne od Orange z pakietem 150GB, nigdy jeszcze nie przekroczyłem pakietu albo mopże i przekroczyłem ale mi nie przycieli łącza :)

Z prędkościa nie ma probemu. W miejscu hdzie będe miaeszkał nadajnik Orange znajduje się jakieś 200-300m od mieszkania i prędkości sa zacne dochodzące do 100Mb

Bardziej się zastanawiam na ile mi wystarczy ilość 1GB transferu na oglądania w jakości SD np: TVP Seriale. Ile minut będe mógł pooglądac program?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydałyby się dodatkowe aplikacje typu:

 

Aplikacje vod

Player, Ipla, TVP VOD, FOX Play, AXN Play, Puls Play, VOD onet, strefavod.pl, cineman.pl, superfilm.pl, Kino Świat, Sala Kinowa (w tym z opcją premium), Netflix, Chili.tv, HBO GO (w abonamencie z kanałami HBO), FilmBox Live (w abonamencie z kanałami FilmBox)

 

Aplikacje video

YouTube, Dailymotion

 

Aplikacje radiowe

Eska Go (w tym vod), RMF ON, Radio Zet (wszystkie kanały online), Zet Gold (wszystkie kanały online), Zet Chili (wszystkie kanały online), Antyradio (wszystkie kanały online), Planeta FM (wszystkie kanały online), Tuba FM, Open FM, PolskaStacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem oferta TNTV jest dla mnie niemal idealna. 

Wyprowadzam się i nie będe miał opcji kablówki a TV SAT tylko umowy długoterminowe :(

 

Niestety mam łącze mobilne od Orange z pakietem 150GB, nigdy jeszcze nie przekroczyłem pakietu albo mopże i przekroczyłem ale mi nie przycieli łącza :)

Z prędkościa nie ma probemu. W miejscu hdzie będe miaeszkał nadajnik Orange znajduje się jakieś 200-300m od mieszkania i prędkości sa zacne dochodzące do 100Mb

Bardziej się zastanawiam na ile mi wystarczy ilość 1GB transferu na oglądania w jakości SD np: TVP Seriale. Ile minut będe mógł pooglądac program?

 

Dla SD godzina to będzie ok 500-600 MB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ofercie brakuje kanałów podstawowych , informacyjnych , dziecięcych , filmowych , sportowych , dokumentalnych , przyrodniczych ,religijnych , kobiecych i dla mężczyzn , tematycznych , kryminalnego , rozrywkowych itd . Według mnie ja bym dodał takie kanały :

1 TVP1 HD

2 TVP2 HD

3 TVP3 (PRZYNAJMNIEJ JEDEN  ,MOŻE BYĆ NAWET TVP WARSZAWA )

4 TVP INFO HD

5 POLSAT HD

6 POLSAT NEWS HD

7 POLSAT NEWS 2

8 POLSAT 2

9 POLSAT CAFE

10 POLSAT PLAY

11 POLSAT FILM

12 TVN HD

13 TVN 7 HD

14 TVN 24 HD

15 TVN 24  BIS HD

16 TVN FABUŁA HD

17 TVN STYLE HD

18 TVN TURBO HD

19 TVN METEO

20 EURO SPORT

21 EURO  SPORT 2

22 FIMBOX

23 COMEDY CENTRAL

ITD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ofercie brakuje kanałów podstawowych , informacyjnych , dziecięcych , filmowych , sportowych , dokumentalnych , przyrodniczych ,religijnych , kobiecych i dla mężczyzn , tematycznych , kryminalnego , rozrywkowych itd . Według mnie ja bym dodał takie kanały :

......

3 TVP3 (PRZYNAJMNIEJ JEDEN  ,MOŻE BYĆ NAWET TVP WARSZAWA )

.....

 

@damin, przecież jest to oferta IPTV więc marka powinna pomyśleć o dodaniu wszystkich lokalnych oddziałów TVP3, które mają stream w sieci.

Źródło można pobrać ze strony/aplikacji TVP Stream.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy, ale większość z was strasznie bredzi. Dodać to, dodać tamto, dodać owamto. Myślicie, że to takie proste, że nadawcy chętnie dzielą się z konkurencją? Nawet w Polstowskiej Ipli nie pakietu z podstawowym Polsatem. Nie ma pakietów z czymkolwiek od TVP. Podobnie z NC+GO, gdzie nawet nie ma podstawowego TVNu. To nie jest takie proste jakby się mogło wydawać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na serio, to przeczytałem ostatnią stronę tego "koncertu życzeń" i uważam, że:

 

- co do tych aplikacji jest lepsze i mniej kosztowne rozwiązanie (udostępnić KODI na dekoderach);

- co do tych kanałów, to według mnie na pewno kanały must carry powinny być w IPTV i gdyby były najpopularniejsze kanały tematyczne z Polsatu i TVN byłby to strzał w 10 (ale wiem, że to trudne do zrealizowania dla platformy, która dopiero weszła na rynek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość "starych" operatorów nie ma podstawowych kanałów w swoich ofertach typu stream, to tacy początkujący mieliby mieć? Wolne żarty. To nierealne. Chyba, że pozyskają sygnał na własną rękę. Niestety, w sprawach dystrybucji przez sieć, nadawcy dzielą się sygnałem bardzo niechętnie. Najwięksi chcą sami docierać do widza, bez pośredników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość "starych" operatorów nie ma podstawowych kanałów w swoich ofertach typu stream, to tacy początkujący mieliby mieć? Wolne żarty. To nierealne. Chyba, że pozyskają sygnał na własną rękę. Niestety, w sprawach dystrybucji przez sieć, nadawcy dzielą się sygnałem bardzo niechętnie. Najwięksi chcą sami docierać do widza, bez pośredników.

 

Pamiętajmy też to, że TNTV nie jest jedyną marką w naszym kraju co oferuje IPTV.

Oprócz niej istnieje Orange TV, Netia, JamBox, Metroraport, Telewizja Światłowodowa, Avios

 

W większości kanałów dystrybucją zajmują się odrębne firmy (np. TVPasja, Program, Delegata, Operator+ itp.)

Z pomocą może też przyjść firma zajmująca usługami dla operatorów (tych nowych i tych starszych) EVIO Polska

Bez urazy, ale większość z was strasznie bredzi. Dodać to, dodać tamto, dodać owamto. Myślicie, że to takie proste, że nadawcy chętnie dzielą się z konkurencją? Nawet w Polstowskiej Ipli nie pakietu z podstawowym Polsatem. Nie ma pakietów z czymkolwiek od TVP. Podobnie z NC+GO, gdzie nawet nie ma podstawowego TVNu. To nie jest takie proste jakby się mogło wydawać. 

 

Nie porównujmy oferty z aplikacjami pod szyldem VOD lub GO z IPTV.

 

Dlatego jest opcja DVB-T aby móc odbierać znane kanały z naziemnej - TVN, Polsat, TV4, TVN7, TVP1, TVP2 itp.

Ale inni operatorzy IPTV raczej mają te kanały w swoich pakietach, więc nie powinno być z tym nic trudnego.

 

Apropo opcji VOD/GO kanały tematyczne grupy TVN i Polsatu są jakimś cudem w NC+ GO tak samo jak w CP GO oraz w wielu innych tego typu usługach.

Edytowane przez mateo99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajmy też to, że TNTV nie jest jedyną marką w naszym kraju co oferuje IPTV.

Oprócz niej istnieje Orange TV, Netia, JamBox, Metroraport, Telewizja Światłowodowa, Avios

Ci wymienieni oferują to na własnej infrastrukturze. Natomiast TNTV odbierzesz za pomocą dowolnego dostawcy netu. Istotna różnica. Nigdy się nie zbliżą do oferty np. Jambox. Także z powodu ceny. Zobacz ich cenniki.

Wątpię, żeby TVP, TVN czy Polsat udostępnili im sygnał bez przeszkód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci wymienieni oferują to na własnej infrastrukturze. Natomiast TNTV odbierzesz za pomocą dowolnego dostawcy netu. Istotna różnica. Nigdy się nie zbliżą do oferty np. Jambox. Także z powodu ceny. Zobacz ich cenniki.

Wątpię, żeby TVP, TVN czy Polsat udostępnili im sygnał bez przeszkód.

 

Co do TVP, to chyba już TNTV posiada w swojej ofercie wszystkie najważniejsze kanały tego nadawcy.

DVB-T - TVP1 HD, TVP2 HD, TVP3 (lokalny), TVP Info, TVP Kultura, TVP Historia, TVP Rozrywka, TVP ABC

IPTV - TVP Polonia, TVP Seriale, TVP Sport

Brak - TVP HD

 

Co do kanałów TVP, TVN i Polsatu, kiedyś platformy cyfrowe "n" i Cyfra+ nie posiadały kanałów z grupy Polsat, jak zarówno też Cyfrowy Polsat kanałów z TVP. I jakoś ludzie byli przyzwyczajeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...