Skocz do zawartości

Vu+ Ultimo 4K


asiafan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jest sobie Ultimo 4K , który posiada dwie fizyczne głowice FCB, I po każdym restarcie mam problem z kanałami, albo nie działają, albo pisze dostrajanie nie udało się... Jak wejdę w miernik sygnału i pozmieniam głowice to pokazuje się sygnał i kanały niektóre zaczynają działać.... Najgorsze jest to że obok działa na tej samej instalacji Duo 2 i tego problemu nie ma, po każdym restarcie wszystko działa jak należy.... Do obu dekoderów idą po 4 kable od multiswitcha.
Już mi brak pomysłów co jest nie tak na tym ultimo.. Ma ktoś jakiś pomysł?
Chciałbym żeby po restarcie działało to tak samo jak na Duo 2...

Edytowane przez Barti
Połączono ze sobą dwa wątki. Wątek o tej tematyce już istnieje w niniejszym dziale forum. Nie dublujemy wątków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, wiem że na Sat Krak 2017 były pokazywane dwa nowe modele odbiorników od VU+ w tym  VU+ uno SE z nową głowicą dvb-s2x fbc. Mam pytanie do kogoś z SK czy była by ewentualnie możliwość sprawdzenia tej nowej głowicy w vu+ ultimo 4k i czy ewentualnie coś wiadomo kiedy takie głowice będą w sprzedaży?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głowice były na razie tylko do prezentacji, nie dostaliśmy do testu, ale podobno mają być w sprzedaży od ok. 10 grudnia razem z obydwoma nowymi modelami odbiorników. Spodziewam się, że do końca roku uda się to sprawdzić ;) Z niskich SR raczej nie spodziewam się przełomu - to jest nadal klocek Broadcom i raczej ich niskie SR nie interesują :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Witam. Moze ktos potwierdzic lub zaprzeczyc, czy w tym dekoderze dziala poprawnie modul CI+ nc+ oraz CI+ CP? A drugie pytanie: jak wyglada praca dekodera z dwoma modulami CI+? Pozdrawiam.

Edytowane przez Barti
Zdanie pytające kończymy znakiem zapytania, a nie kropką. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tweed77  , masz moze mozliwosc przetestowania czy po wlozeniu obu tych modulow ,pracuja one poprawnie?  Bo w dm 920 aktualnie nie dosc ze do tej pory modul CI+ NC+ nie dziala poprawnie , to jest tez problem w dzialaniu dwoch modulow w gniazdach CI+ . Slyszalem ze VU+ Ultimo  tez ma z tym podobny problem .

Edytowane przez kedar1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam modul CI+ CP , chyba ten nowszy skoro jest z plusem, dziala on w trybie legacy , wiec na 920 dziala calkiem poprawnie   Na DM 900 oba dzialaja prawidlowo . Na DM 920 modul NC+  niestety pikseloza na kazdym kanale .  Nie wiem czy to w koncu poprawia czy nie , bo minely juz dwa miesiace od debiutu w sprzedazy i bez zmian .  Dlatego ciekawy bylem jak to jest na VU+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kedar1 - to jest znany problem dotyczący konkretnie DM920, nie ma tego na Vu+. Chodzi o niepoprawną obsługę wysokiego bitrate w DM920, który został dostosowany tylko do transmisji w Niemczech, gdzie z Astry niemiecki Sky puszcza emisję z SR 27500 i FEC 9/10, ale z modulacją QPSK, co sprawia, że całkowity bitrate transpondera nie przebija 60 Mbit/s. Są naprawdę duże wysiłki z wielu stron, aby zmusić DM do poprawienia tego. Redakcja działa w tej kwestii od wykrycia problemów i włożyliśmy w to dużo wysiłku (mimo, że status CI+ i kwestia licencjonowania na linuksach są jakie są - gdyż oczywistym jest, że DM i inni producenci na tym w oczywisty sposób korzystają, bez CI+ na te odbiorniki nikt by w tym momencie nawet nie spojrzał). W DM dostali też z tego co wiem niebieski CAM nc+ do testów. Dotyczy to w zasadzie wszystkich CAM CI+. Tu masz wideo na drugiej stronie pokazujące to samo na CAM nc+: https://satkurier.pl/news/166276/test-canal-now-4k-na-nowych-vu-dm920-i-technisacie-z-ci-wideo.html

 

Proszę ew. kontynuować dyskusję w wątku DM.

 

W Vu+ Ultimo 4K tego nie ma, natomiast jest inna uwaga - dla modułu CAM Cyfrowego Polsatu, jeśli mamy w abonamencie kanały erotyczne - sugeruję nie używać VTi, a zamiast niego OpenATV. Jest problem w VTi z obsługą PIN dla kanałów zabezpieczonych ograniczeniem wiekowym po stronie operatora. To też tzw. "known issue", też jest zgłoszone i mam nadzieję, że będzie docelowo poprawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli nic z tego nie bedzie , to po wielu latach uzywania DM , trzeba sie bedzie przesiasc na VU+.  Swoja droga to ciekawe ,dlaczego produkowane sa dekodery , ktorych jedne modele sa pozbawione tej wady , a inne ja maja .  I czy w ogole uda sie to rozwiazac za pomoca poprawek w sofcie.  Widze ze zarowno VU+, jak i DM ,popelniaja podobne bledy

Edytowane przez kedar1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym o tym dyskutować w wątku DM, ogólnie tam problem jest moim zdaniem związany z tym, że producent chcąc dać 2xCI zaprojektował własny programowalny układ FPGA, którym zresztą chwalą się w opisie produktu, że m.in. pozwala na jednoczesną niezależną pracę CAM itp. Obawiam się, że problemem jest wsad tego układu i akurat w przypadku DM920 to nie problem samego softu jako takiego. Czy to się da załatwić sterownikami - na razie nie wiem.

EDIT: Dało się, aktualizacja wyszła rozwiązująca te problemy wyszła ostatecznie 10 lutego: https://satkurier.pl/news/168068/dreambox-dm920-uhd-bardzo-wazna-poprawka-obslugi-ci.html

 

Na Vu+ ten temat z PIN dla modułu Cyfrowego Polsatu to wpadka czysto programowa dotycząca tylko jednego image, Zero 4K na razie też nie wiadomo, mam za mało informacji zwrotnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam

 

Od kilku miesięcy mam VU+ Ultimo 4k z dwoma modułami CAM CI+: NC+ i CP. Wiem, że każdy moduł deszyfruje w danej chwili tylko jeden strumień. Ale jak włączam PIP to nie mam możliwości wyświetlenia w jednym oknie np. CANAL+, a w drugim POLSAT SPORT HD. Czy ten model jest w stanie deszyfrować równocześnie 2 strumienie po jednym z każdego modułu CAM? Obecnie używam OpenATV V6.2, ale na VTi było tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę to dziwne, że najmocniejszy model na rynku przystosowany do obsługi dwóch modułów CAM nie jest w stanie deszyfrować równocześnie dwóch strumieni. Oprogramowanie VTi radzi sobie przecież nawet z QUAD I PIP. Opisany problem dotyczy oczywiście tylko kanałów szyfrowanych. Przy normalnym odbiorze kanały z dowolnego CAM są wyświetlane bez problemów jako obraz pojedynczy. Problem pojawia się dopiero po włączeniu nagrywania lub PIP. Drugi CAM jest wolny a nie można go wykorzystać. Czy nikt nie zgłaszał wcześniej tego problemu? Czy twórcy oprogramowania nie mogą sobie z tym poradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...