Skocz do zawartości

OCTAGON SF4008 UHD 4K 2160p Triple DVB-2SX


asiafan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pisałem na forum że zawiecha itp dostałem odpowiedz że Egami 7.2.16 jak dobrze pamiętam wersję działa na tym dekoderem na starych sterownikach.Gdy spytałem czy to jest powód tych problemów odpowiedzi już nie dostałem.Nie znam się na tym piszę jaką dostałem odpowiedz od osoby która dość mocno siedzi w temacie tego Image.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Image Open ATV  6.o  są  w miarę  dobre   do daty  01 03 2017    -  dalsze   to po prostu nieporozumienie  .  Podobnie  z OpenATV 5.3      do 01 03 2017    -  jeśli zrobimy aktualizację  / ostatnia 06 03 2017 /  to   mamy ponownie problem .

Trzeba czekać - ale dokąd ???  Dobrze się zapowiadało - ale niestety  czar powoli pryska  tego tunera .

Jest mnóstwo niedoróbek  - które niestety producent olewa .

Jedną z dokuczliwych dolegliwości na wszystkich dostępnych image   -  jest  wpisywanie z pilota danych transpondera w pozycji SIGNAL FINDER   -  to tak jakby tuner dostawał drgawek - zacinania się oprogramowania - spowolnienie działania   -   podobno poprawiali , ale  to zjawisko nadal występuje i jakoś producent na to nie reaguje .

Innym nieporozumieniem są wartości wyświetlanych sygnałów  , jeśli wskazania wartości sygnału w dB można jeszcze  zaakceptować  , to wartości sygnału  w %   to zupełna porażka .

Po za tym  jeśli ktoś chciałby tym tunerem ustawić antenę - niech o tym zapomni  -  czułość sygnału jest kompletnie nie do przyjęcia  i każdy inny tuner pod tym względem jest o niebo lepszy .

Na wstępie tyle uwag wystarczy  - nie chcę opisywać  wszystkich  - zbyt dużo ich jest  i  tekst byłby bardzo długi .

Na koniec tego postu  wspomnę tylko obiecanki  zrobienia funkcji  BLINDSCAN    ...   nie ma  i  długo jeszcze , jeśli już poczekamy na tą przydatną funkcję  - która jest standardem

w tunerach SAT .

Na tą chwilę  -  do oglądania HOTBIRD  czy ASTRA   -  można go przetrawić  choć nie w pełni  , ale   dla DX   /  a takim został okrzyczany Octagon 4008 /    nie nadaje się .

Edytowane przez rysiuhelix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi czkawkami to generalnie problem przy braku sygnału - zauważysz to samo, jeśli odepniesz antenę od tunera - będzie łapać krótkie przycięcia przy poruszaniu się w menu. Myślę, że to coś związanego z obsługą sygnału/wstrajania się - próbując to zrobić obciąża cały odbiornik, raczej wina sterowników. Co do BlindScana, to na pewno pozwala na to sam demodulator, więc też wszystko po stronie programistów Octagona. Na pewno przy tym hardware powinno się to dać zrobić.

Osobną kwestią jest to, że jednak w moim odczuciu odbiorniki linuksowe generalnie do DX za dobre nie są, nie przypominam sobie żadnego modelu na E2, który byłby pod tym kątem wystarczająco dobry, nawet jeśli BlindScan jest, to zawsze skromny i ze słabą konfiguracją. Nie ukrywam też, że nie rozumiem tego oporu w dodaniu pasków siły i jakości przy wpisywaniu parametrów "z palca" przy wyszukiwaniu ręcznym - brakuje tego i odbiorniki E2 dzielnie trzymają się tego braku, choć to nielogiczne, bo w efekcie nie wiadomo na tym etapie, czy coś jest i trzeba próbować skanować. Ale nie zapominajmy, że na razie tylko Octagon rusza PLS i MIS oraz DVB-S2X :) Nie wiem, czy będzie z tego rasowy sprzęt DX-erski, ale myślę, że solidny odbiornik UHD ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr.Orbita   - zgadzam się , ma plusy   -  PLS  - ale nie w pełni  / opcji Mode  - Combo  nie realizuje  test 30W   negatywny / ,  UHD tak i owszem .

Ale z tymi przycięciami  nie zgodzę się  - antena wypięta  - poruszanie w menu  ok  , a przy wpisywaniu "z palca" danych transpondera   masakra /  podobno było gorzej /  .

Inne  tunery z E2   nie mają tej przypadłości  - testowane na SOLO  .  nawet nbox z E2  płynnie to robi   - jest to ewidentna wina sterowników !!! .

Moja kwalifikacja i ocena pod kątem DX wynika z tzw   -  zboczenia  dexterskiego  -  dla mnie  wszystko  poza 13E i 19,2E ...

Mam cichą nadzieję , że pójdzie to w dobrym kierunku -   jest szansa na odbiornik  i do UHD  i do DX     -   nie mylę się .

Pozdrawiam.

 

 

Edit :

Nowe  sterowniki  do SF 4008 4K  dla  OpenATV  6  i  5.3

Treiber (Driver) update Octagon SF4008 - 17.03.17:

Testen per FTP: Datei linuxtv.ko nach lib/modules/4.1.37/extra kopieren und Box neustarten.


Download Treiber für:

5.x Images
http://octagon-forum.eu/test-team/sf4008/sf4008-drivers-4.1.37-5.3.0-20170317.zip
6.x Images
http://octagon-forum.eu/test-team/sf4008/sf4008-drivers-4.1.37-6.3.0-20170317.zip

20170317
-. Fixed the displaying on the SNR % issue (SF4008-I-55)
-. Improve dB displaying.
-. Fixed grep issue (SF4008-i-65)
-. Fixed minor bugs on Tuner


-. SNR % Anzeige verbessert.
-. dB Anzeige verbessert.
-. reading /proc/stb values blockage grp fixed.
-. Div. kleine Tuner Verbesserungen

 

 

Co wnoszą ?    Podmieniony  plik  linuxtv.ko    na świeżo wgranym image 6.0   z dn 15 03 2017 r   - zgodnie z instrukcją   powoduje tylko

komunikat  na wyświetlaczu  Booting...      no i oczywiście  wgrywanie image od nowa .

 

Ciekawe  kiedy się skończy  ta parodia ....

 

 

EDIT 2 :

 

Takich transponderów z którymi nie radzi sobie zupełnie Octagon SF 4008 4K    jest dużo więcej

 

Oto najświeższy przykład

 

14tpxqg.jpg

 

Tylko : ptaszek"   czyli LOCK - a gdzie reszta ?    SX6  po prostu to odbiera .

 

EDIT 3 :

 

Odbiór Multisream z PLS     nie jest już żadnym atutem  Octagona SF 4008  .

To samo , a nawet lepiej  - mam na myśli PLS   - robi   tuner  Open SX1 HD    i kosztuje    15$  razem z adapterem WI_FI .

http://www.agsat.com.ua/sputnikovye-resivery/open_sx1/

 

http://sat-dx.club/viewtopic.php?f=13&p=19322#p19322

 

 

 

EDIT 4 :

 

No i udało się podmienić sterowniki   - linuxtv.ko     -  na nowe  z dnia 17 03 2017 .

 

I znowu  SZOK   -   wskazania  jakości sygnału  SNR    podskoczyły     o prawie 7 dB !!!    ???

 

Dla przykładu

 

Astra 19,2    ZDF HD

 

Było w %    59%     jest  93 %

Było w dB   15,8dB     jest  22 , 7 dB  

 

Wartości całkowicie oderwane od realiów   -   właściciele TBS  czy  Prof   mają okazję do żartów .

ixupuo.jpg

 

Byle tak dalej   ... się ośmieszać . Octagonie   - opamiętaj się  !!!     HA HA HA

Edytowane przez rysiuhelix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem tunery na e2 nigdy nie będą dobre pod DX :-|

Jak się okazuje do odbioru MIS nie potrzeba wcale sprzętu za 1.000zł. Wkrótce przekonam się jak to wygląda na SX1 ale znając kolegów ze wschodu skoro odbiera MIS z 5W będą drożyć temat czy coś więcej "ugryzie" - zobaczymy - koszt tunera 13$ jak zamawiamy sztuk 10 to cena 10$.

Jestem ciekawy czy sławny Dream wyda kiedyś głowice MIS ? bo oni twierdzą że to bardzo droga sprawa :/ ogólnie powiem krótko po 4 miesiącach użytkowania 900UHD na image Openatv to co robi ten team nazwę krótko - śmiech i żarty ! Team nie wie co to blindscan i jak ma działać ale to nie temat na takie wywody bo lista błędów na tym image do wszystkich tunerów jest koszmarnie długa a jak wiemy poprawki robią pod siebie. 

U mnie najlepszą prace na horyzoncie robią klasyczne tunery - co ciekawe najtańsze i najlepsze e2 służy jako dodatek do oglądania TV.

Ostatnio zrobiłem test blindscanu na pozycji 3E DM z image openATV znalazł połowę tego co się tam znajduje co lepsze Openbox S3 znalazł dosłownie wszystko. TBS 6983 szkoda utkwił w martwym punkcie

 

Wracając na chwilę do octasia myślę a raczej jestem pewien że jak do tej pory nie poradzili sobie z tym zacinaniem to już raczej nie ma szans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie większość wypowiedzi jest w tym tonie "jak nie potrafisz to kup zwykłe pudło" pamiętajmy też że są ludzie którzy uczą się po raz pierwszy e2 ale to nie znaczy że trzeba ich traktować jak ułomnych.

Każdy z "brylantów" e2 też kiedyś stawiał pierwsze kroki a tym temacie ale jeszcze 10 lat temu ludzie sobie pomagali nawzajem w tej materii zaś teraz właśnie ci którzy mają juz wiedzę bo nabyli ją właśnie w tamtych czasach teraz rzucają tematem jak się nie znasz kup inny box.

Przykro mi ale kojarzy mi się to z klasycznym widokiem polaka za kierownicą lepszego auta mam auto za 3 klocki wszyscy muszą mi zjeżdżać z drogi... przykre ale prawdziwe że nadal wciąż cały czas pracujemy nad takim wizerunkiem polaka cwaniaka...i to w każdej materii.

 

Dekoder jaki by nie był działa jak działa jeden lepiej inny gorzej ale na Boga przecież każdy chce się nauczyć e2 ale na co drugim polskim forum czytamy jak się nie znasz kup inny box.

Dlaczego człowiek z drugiego końca europy potrafi pomóc polakowi a polak polaka potrafi tylko kopać. Narzekamy na rządzących ale może warto zacząć od siebie ?

 

W 4008 sporo rzeczy nie działa jak powinno ale box jest OK tylko że do DX to na pewno służyć nie będzie.

Edytowane przez zuchnet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czerstwy

 

Trzeba rozróżnić dwie rzeczy - DX i zwykłe używanie. Do DX to jak pisałem - może się mylę, może będę zaskoczony, ale uważam jak @zuchnet - sprzęty na E2 jak do tej pory do DX nie były i nawet jeśli akurat Octagon jest wykonany na wyjątkowo dobrym ku temu HW, to raczej dalej nie będzie. Ma parę fajnych możliwości odbioru, ale podejrzewam, że szybko Chińczycy zrobią inne boxy, nie na E2, które dorównają możliwościom odbioru, zwłaszcza że zastosowany demodulator SiLabs nie jest jakimś cudem techniki, jest już używany w kartach TBS (6522 itp., tylko tam model combo), więc wsadzenie go do jakiegokolwiek innego znacznie tańszego sprzętu nie-UHD nie jest problemem.

 

Natomiast osobną rzeczą jest codzienne użytkowanie i tu o ile przygotowanie odbiornika E2 do pracy może najprostsze nie jest, zwłaszcza dla osób, które stykają się z nim po raz pierwszy (oscam itp.), to jest to spokojnie wykonalne i świadczą o tym naprawdę tysiące osób, które tych urządzeń używają, co widać po różnych forach. Sprzęty na E2 są jednak raczej dla osób mających czas i lubiących kombinować, z doświadczenia wiem, że spośród klientów, którzy szukają czegoś z serii "włącz i zapomnij" kto kupi E2, to wcześniej czy później go położy np. aktualizując coś i bez samozaparcia by to odkręcić kończy się zwrotem. Sprawę utrudnia dodatkowo to, że w świecie E2 często i gęsto następują różne zmiany jak z CI+ w OpenATV, co jest sprawą dość świeżą - z grudnia ubiegłego roku, więc szukając coś po zagranicznych forach łatwo wpaść na sprzeczne informacje - sprzed i po grudniu 2016.

 

Myślę też, że zależy co się chce uzyskać, bo np. ja nigdy nie zmieniam skórek itp. Nie widzę potrzeby (lubię Metrixa ;) ). Rzadko kombinuję z pikonami, bo jak dla mnie to bajer. W przypadku SF4008 sytuacja się komplikuje, bo z tego co czytałem - rzucasz się od razu na głęboką wodę, zmieniasz skórki, próbujesz dodać jakieś wtyczki. Za dużo na raz. Najpierw opanuj podstawę, czyli 3 rzeczy - flash, oscam, lista. Jak będziesz w stanie z każdego softu z 10 minut doprowadzić sprzęt do działania, to wtedy wskakujesz na wyższe poziomy abstrakcji. Tak nie mając podstaw od razu grzebiesz w katalogach itp. - to jakbyś po jednym kursie angielskiego chciał od razu płynnie po angielsku gadać ;) Na spokojnie, małymi kroczkami.

 

Co mogę podpowiedzieć - co mi pomogło ogarnąć sytuację, zwłaszcza na początku przygody z E2:

- po pierwsze: przygotować sobie jedną, stałą, gotową listę - w E2 jest o tyle fajnie, że lista wchodzi do każdego softu, więc np. ja mam DreamEdit i cokolwiek bym nie ładował, zawsze kończę swoją w miarę aktualną listą i mam łatwość w poruszaniu się

- po drugie: dobrze jest mieć gotową konfigurację oscam, może nie najlepszą, ale przynajmniej taką, w której czytnik działa zawsze z kopa, w różnych tunerach różnią się binarki, ale w UHD stosowane są ARM

- nie polecam gotowców od kogoś, nawet może i sam bym coś wystawił, tylko wiem jak to się kończy - każdy ma swoje przyzwyczajenia, ja przestawiam zawsze pod siebie różne rzeczy - efekt jest taki, że co gotowiec, to się go inaczej obsługuje i to potęguje wrażenie chaosu, co coś wgrasz, to masz wszystko inaczej

 

Dla mnie jak się okazało w początkach E2 w dawnych czasach największy problem był czysto psychologiczny - po prostu wgrywając co rusz inną listę i inaczej kombinując z oscam, zamiast mieć jeden sposób - grzązłem w mnogości kombinacji. Najlepiej sobie ustalić stałe sposoby robienia różnych rzeczy możliwie niezależnie od softu.

 

Dla OpenATV warto sobie przygotować secret feeda, aby szybko dogrywać oscam, później tylko zamienia się config i gra. Egami ma oscama po drodze w konfiguracji, OpenPLi chyba też.

 

Idźmy w OpenATV - wystarczy wkleić taką linijkę do Notatnika, zapisać jako secret-feed.conf i wrzucić po FileZilli do katalogu /etc/opkg

src/gz secret-feeds http://secret.mynonpublic.com/arm2

W pobieraniu wtyczek (zielony we wtyczkach) pojawi się kategoria bodajże softcams i tam będzie oscam, może nie najnowsza binarka, ale wystarczająco nowa i pewna. Uważam ten sposób za jeden z prostszych, bez szukania gotowych .ipk, z którymi różnie bywa - oscam jest pasujący i pewny pod OpenATV.

 

Dalej najprostszy config dla nc+, to wystarczy w oscam.server mieć tylko to:

[reader]
label = reader_nc
enable = 1
protocol = internal
device = /dev/sci0
caid = 0100
detect = cd
mhz = 357
cardmhz = 357
group = 1
emmcache = 1,3,2

Na koniec niebieski, Softcam, Softcam Panel, przy Wybierz Cam 1 przez lewo/prawo wskazujemy zainstalowany oscam, zielony i działa (pierwszy start dłużej, później już "od kopa").

 

To jest taki podstawowy wyjściowy config, żeby mieć gotowy sprzęt, do tego wrzucasz listę najlepiej po DreamEdit wskazując IP odbiornika i teraz jeśli jesteś sobie to w stanie szybko powtórzyć, to możesz kombinować bardziej złożone sprawy.

 

W zmienianiu skórek, czy dorzucaniu nietypowych wtyczek nie siedzę, config oscama pewnie można dopracować, bo ma sporo możliwości, ale bazowo wystarczy. Nie wiem co jeszcze mogę podpowiedzieć, ale może jakby co, to gdyby ktoś miał problem - stuknijcie na PW z konkretną sprawą, stoję kiepsko z czasem, ale obiecuję, że jak tylko będę miał moment, to sprawdzę co potrzeba i spróbuję podpowiedzieć ;)

 

PS: @zuchnet - jakbyście organizowali jakieś zbiorcze zamówienie SX1, to się chętnie dopiszę (o ile już nie poszło) ;) Jeśli sprawa jest otwarta, to proszę daj znać na PW gdzie przelew i na ile z przesyłką ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Mr.Orbita podałem link wcześniej gdzie osoba obcykana w temacie i to mocno co widać na kilku forach pół dnia nie potrafi ustawić oscam pod Image.Więc te 10 minut pod każde to raczej nie realne.Tym bardziej że ja ustawiając od podstaw ustawiam wszystko sieci ustawienia ekranu obrazu tunera itp i itd.A z tym się niestety schodzi ja jestem na etapie testów a więc nie wiem jakie skórki pitcony listy itd są dla mnie najlepsze więc testuje z wtyczek czy wgrywam sam.Swojej listy nie mam motywacji by zrobić to często zmieniam image które wgrywam tylko do flasha.A wiadomo wgrywam zaraz następne i część lub większość ustawień od nowa.A wtyczki skoro są to chcę niektóre sprawdzić po co są i do czego.To nie jest tak że wgrywam co i jak popadnie a nawet jak wgrywam i to trochę usuwam.Każde image jakie wgrywam to przeglądam lub nawet aktualizuje lub pobieram jeśli chodzi o skórki,pitcony itp.Po prostu chcę zobaczyć co dana aktualizacja  mi daje.Powiem tak Oscam  przejrzałem  dokładnie może i nie ustawiłem od podstaw swojego ale do blokowania uprawnień doszedłem sam.Ale tu trzeba przyznać że odznaczenie czterech pozycji jest łatwiejsze od wpisania większej ilości rzeczy.A co do grzebania w katalogach to też  mam wszystkie przejrzane bo skoro już tam dotarłem to też musiałem zaspokoić ciekawość co w którym jest.Wszystko kwestia dobrego nauczyciela bo wszystko da się ogarnąć bo wgrać coś czy ustawić jak ktoś dobrze pokieruje czy podpowie to pryszcz.Choć ja lubię najbardziej porady to nie jest box dla ciebie kup coś innego bo u innych wszystko działa idealnie :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też kiedyś konfigurowałem pół dnia, nie ma w tym nic dziwnego, nawet jeśli ktoś jest super mózgiem z danej dziedziny, ale czegoś wcześniej nie robił i robi to pierwszy raz lub jeden z pierwszych, no to trudno się spodziewać, żeby od razu umiał :) Trzeba próbować dalej i przede wszystkim starać się zrozumieć ten mechanizm, a nie na starcie obrażać się, bo jeśli ja tego nie rozumiem, to jest głupie :)

 

Uważam, że kluczem jest opracowanie swojego sposobu oraz unikanie gotowców (zwłaszcza w temacie samego oscam, np. gotowych .ipk z nieznanego źródła - oscam ma otwarty kod i ktoś wystarczająco złośliwy może go skompilować w wersji "z dodatkami").

 

Teraz z oscam mam tak:

- Egami jeśli pamiętam nie trzeba robić nic poza zainstalowaniem

- OpenPLi - instalacja przy pierwszej konfiguracji w kreatorze + dostosowuję oscam.server (i ew. jakieś ekstra ustawienia w oscam jeśli potrzeba, ale ja nie potrzebuję)

- OpenATV - secret-feed + instalacja + dostosowuję oscam.server

(oczywiście to znacznie za mało na jakieś sharingi, ale nie popieram takich tematów, nie używam i ja nic więcej nie muszę).

 

W innych softach zwykle sprawdzają się także powyższe tematy i dodatkowo: binarka oscam jest zawsze w tej samej architekturze niezależnie od softu przy jednym tunerze, więc generalnie działając dla jednego odbiornika można się trzymać tych samych metod, a natomiast config będzie zawsze pasował pod konkretny tuner, więc jak skonfigurujesz sobie oscama raz na Octagonie dokładnie tak jak potrzebujesz - skopiuj pliki, nie będziesz musiał tego powtarzać nigdy więcej - wgrasz własny config po zmianie softu i zainstalowaniu czystego oscama i musi zagrać - proste.

 

Czy moja metoda jest najlepsza - pewnie nie (oscama można skonfigurować o wiele precyzyjniej), pewnie też nie jest najszybsza, ale nie o to chodzi - ważne, żeby była własna i żebyś wiedział co robisz, panował nad tym i miał pewność, że zawsze ma to doprowadzić do działania :)

 

Co fajniejsze - działa to i na Octagona i na każdy inny model, tylko przy OpenATV trzeba przypilnować architektury (końcówka "arm2" na odpowiednią inną), więc póki trzymam się pewnych softów (wyżej wymienione i VTi dla Vu+) to cokolwiek nie wpadnie mi w ręce z E2 - robię już z automatu.

 

I tak jak z oscam - tak z każdym innym elementem - jak będziesz miał swoje patenty na podstawy, czyli szybkie doprowadzenie odbiornika do działania, to te 10 minut to będzie za dużo, jeszcze zdążysz wyjść na fajkę ;)

 

Z piconami (tam nie ma "t" w nazwie ;) ) też opracowałem sobie swojego gotowca i jeśli czuję potrzebę, to ładuję w katalog po FTP, ale skórek jednak unikam - moje zdanie jest takie, że wszystko jest super, póki autorzy skórek je aktualizują. A z tym bywa przeważnie nietęgo i na koniec mogą wychodzić różne niespodzianki jak złe wyświetlanie jakichś okien itp. Przy bazowej mam pewność, że autorzy softu dbają, by na niej wszystko działało. Dlatego skórki to polecam na własną odpowiedzialność i mając na uwadze, że potencjalnie może coś nie działać. W innych tunerach w ogóle nie ma możliwości zmiany OSD i jakoś się z tym żyje ;)

 

Porady "kup sobie inny box" nie wynikają z niczego - jeśli swoją postawą prezentujesz podejście, że to sprzęt jest głupi (np. nawet teraz powtarzając to z konfiguracją oscam po raz któryś), to niespecjalnie się dziwię, że na koniec otrzymujesz sugestię, że to może sprzęt nie dla Ciebie - to prawda, że tunery E2 nie są dla każdego, bo to nie odbiornik z serii włącz i zapomnij. Znaczy na upartego można go tak używać, ale wtedy żegnając się z aktualizacjami i trzymając się jednej sprawdzonej kombinacji image + oscam, bez ruszania i wtedy najlepiej, aby ktoś go przygotował już z góry. Decydując się na grzebanie i poznawanie - trzeba liczyć się z potknięciami. To jak z nauką jazdy na rowerze - nikt się z tym nie urodził, zwykle parę razy się człowiek wywali na początku, ale ostatecznie śmiga ;)

 

Ale też uczciwie muszę odnotować, że faktycznie czasami ciężko uzyskać porady na polskich forach i jak już ktoś coś umie lub wie, to się niechętnie wiedzą dzieli albo grypsuje tak, że nie wiadomo o co chodzi i niestety to jest specyfika przede wszystkim polskich for - nie całych, zależy na kogo się trafi. Więc rozumiem Twój ból, znam to z autopsji. Ja staram się jednak jeśli tylko wyrabiam czasowo pomagać od 10 lat i tu i na inne sposoby. Jeśli będziesz miał konkretne pytania, to konkretnie i precyzyjnie opisz w czym rzecz, na jakim sofcie i się poszuka jakiegoś rozwiązania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zabawę z e2 zaczynam zawsze od zrobienia wcześniej "backup image" i nigdy ale to nigdy nie używam żadnych multibootów etcc..

Dobre sprawdzone działające image, swoja lista kanałów oraz konfiguracja oscam to trzymam zawsze na dysku i jest to tylko i wyłącznie konfiguracja którą sam zrobiłem. Taki zestaw pozwala na to że jak coś pójdzie nie tak podczas zabawy w 10 minut mam gotowy box tak jak miało to miejsce wcześniej.

Jeśli używam kilku image np OpenATV czy image od DMM mam kopie tych plików pod jedno i drugie image. Nigdy nie używam kilku image na USB bo z zasady po większej aktualizacji image z USB już nie wstaje i jest zazwyczaj tylko napis "booting..."

Najważniejsza kwestia - nigdy nie aktualizuje takich rzeczy jak oscam - jeśli obecnie używany działa dobrze i stabilnie nie zmieniam tego ! chyba że wymuszone jest to np działaniem karty TNT etc.. :wink:  wtedy podejmuje taką czynność.

Nie dogrywam niezliczonej listy pluginów i bajerów na tuner (pomimo że enigma 2 daje taką właśnie możliwość i tym kusi) ja trzymam się od tego z daleka bo wiem że taka choinka zazwyczaj zaraz gaśnie i nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to jest multiboot , a dla tego tunera (i innych) najlepszym multibootem jest NFRBoot z image OpenNFR 6.1 . Żeby wgrać jedno stabilne image które będzie działało z podstawowymi ustawieniami ,bez wgrywania "cuda-wianków" . A na pendraiva można wgrywać różne image i wgrywać różne wtyczki picony oscamy listy ,skiny ,zaspakajając Swoją ciekawość co i jak działa w E2 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten odbior T2 MI to jest klasyczny skan kanalow, czy stream?
Beckup image sprwdza sie o wiele lepiej (dobry beckup), bo co mi mutliboot, jak image leży.
Każdy ma swoje metody. Ja mutliboot nie stosuje. Jak image padnie podczas prób, w 5 minut mam gotowy box do pracy ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie klasyczny skan kanałów . Poprzez  astra-sm  .   Analiza streamu  - potem  odpowiednio konfiguracja astra.config  , następnie  ręczne  dodawanie do listy  poszczególnych programów

zgodnie z PMT  . Trochę pracochłonne  - ale efekt cieszy  . To nie tylko chodzi na Octagon na VU+  też sprawdzone . Czy na DREAMBOX ?   Nie wiem .

 

Backupów - muszę się nauczyć -   z E2  trenuję dopiero  miesiąc  nie cały .

Multiboot ma tą zaletę , że mogę mieć różne image .  A dodatki to na szybko z pena  .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to jest multiboot , a dla tego tunera (i innych) najlepszym multibootem jest NFRBoot z image OpenNFR 6.1 . Żeby wgrać jedno stabilne image które będzie działało z podstawowymi ustawieniami ,bez wgrywania "cuda-wianków" . A na pendraiva można wgrywać różne image i wgrywać różne wtyczki picony oscamy listy ,skiny ,zaspakajając Swoją ciekawość co i jak działa w E2 .

A czy to image chodzi na tym sprzęcie?Bo nie znalazłem ale na jednym forum widziałem link do OpenaNFR 6.0.1, ale jak domniemam to całkiem inne image, ale z tego co widzę też niby nowe bo wstawione w marcu tego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeden z bardziej rzeczowych wątków o linuksowych odbiornikach jaki kiedykolwiek czytałem.

Jestem mało zaawansowanym użytkownikiem VU+, chociaż chyba rozumiejącym o co "biega", skoro od trzech lat wszystko chodzi poprawnie i spełnia moje oczekiwania (image VTI). Oczywiście nie korzystam z wszystkich możliwości Linuksa, dla mnie odbiornik ma po prosu bezawaryjnie działać i pozwalać mi na indywidualne ustawienia. O jakości odbioru nie wspomnę.

Z perspektywy niezbyt zaawansowanego użytkownika napiszę co jest bolączką wchodzących do systemu, również tych posługujących się angielskim. Może warto byłoby w jakimś miejscu podać definicje/opisy czym są i jak działają pojęcia używane w odbiornikach linuksowych, chociażby w postaci linku. Ja niczego takiego nie znalazłem i z perspektywy czasu uważam, że chaotyczne szukanie po sieci definicji używanych slangowo pojęć może każdego zniechęcić do posługiwania się takim tunerem. Nie wiem, czy twórcom systemu na pewno o to chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam nad pewną sprawą w Octagon -   w/g danych producenta  ma być w nim  1GB  pamięci RAM   , a w odbiorniku wyświetlane jest  306 MB  RAM .

Z informacji  Forum Octagon-Germany  wynika , że  tak tyle ma  , ale 730MB   RAM to - rezerwa  ???    Na co i w jakim celu  - na to pytanie niestety nikt nie odpowiada   - może to jakaś tajemnica ? :evil:

 

2nsme75.jpg

 

... a może mnie ktoś z doświadczonych użykowników Enigmy 2  oświeci ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zabawę z e2 zaczynam zawsze od zrobienia wcześniej "backup image" i nigdy ale to nigdy nie używam żadnych multibootów etcc..

Dobre sprawdzone działające image, swoja lista kanałów oraz konfiguracja oscam to trzymam zawsze na dysku i jest to tylko i wyłącznie konfiguracja którą sam zrobiłem. Taki zestaw pozwala na to że jak coś pójdzie nie tak podczas zabawy w 10 minut mam gotowy box tak jak miało to miejsce wcześniej.

Jeśli używam kilku image np OpenATV czy image od DMM mam kopie tych plików pod jedno i drugie image. Nigdy nie używam kilku image na USB bo z zasady po większej aktualizacji image z USB już nie wstaje i jest zazwyczaj tylko napis "booting..."

Najważniejsza kwestia - nigdy nie aktualizuje takich rzeczy jak oscam - jeśli obecnie używany działa dobrze i stabilnie nie zmieniam tego ! chyba że wymuszone jest to np działaniem karty TNT etc.. :wink:  wtedy podejmuje taką czynność.

Nie dogrywam niezliczonej listy pluginów i bajerów na tuner (pomimo że enigma 2 daje taką właśnie możliwość i tym kusi) ja trzymam się od tego z daleka bo wiem że taka choinka zazwyczaj zaraz gaśnie i nie działa.

Też zrobiłem ten backup image i przy wgraniu gołego tego samego Image widzi to na penie niby pobieram a żadnych ustawień nie zmienia i nie przywraca do stanu gdy robiłem ten Backup.Tylko tu dziwnie przerzuciło na pena i zrobiło samo kopię a na innym image chciało bym założył specjalny plik do którego to wpisze.Coś czuję że znowu ustawienia od nowa się szykują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...