Skocz do zawartości
  • 0

Ferguson Ariva Combo HD i karta Cameleon nc+


Frezeer
 Udostępnij

Pytanie

Witam.
Posiadam dekoder Ariva Combo wersja bez zadnych numerkow.
Soft najnowszy dostepny 030.
Wzialem abonament w nc+ razem ich dekoderem i karta cameleon bo chcialbym korzystac ze swojego sprzetu. Karta na dekoderze nki dziala odrazu po wlaczeniu ale na Arivie nie wyszukuje kanalow z pakietu. Jedyne co znalazl to tvn turbo ale nie dziala.
Karta jest wykrywana przy wkladaniu a w ustawieniach widze uprawnienia.
O co tu chodzi?
Ta karta bedzie dzialac w slocie czy potrzebuje modulu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Kombinowalem z 030 020 i 025 oraz z patchami. Co to jest wersja z [beep] i sharingiem? Bylem dzis na gieldzie i wymienilem konwerter c castoramowego na sharpa. W zasadzie jedyna zmiana jest taka ze sharp nie pozwala sie ustawic pod katem 7stopni i dziala tylko jak jest w osi z ramieniem. Ponownie pokrecilem antena ale nie kierowalem sie 11449. Dlaczego? Na 11449 mialem 75% a na brakujacych tvn tylko 43% teraz tvn ma 70 i go nie widac a tvp1 50 i odbiera idealnie. Podaje wartosci z sagema. Ferguson podaje wartosci 70-90 na onu transporderach.

Informacje o karcie.

System ca secamediagaurd

Numer seryjny x xx.774.569.553 xx

Wazna do 2017/01/12

Lista ca

Cyfra (0000) 2017/01/12

Cyfra+1 (0068) 2017/01/11

Cyfra+2 (0065) 1992/01/01

Dane z fergusona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To gdzie mam szukac softu? Google widzi mase ariv a o tej bez numerka jest niewiele. Wgrywalem wersje 020 025 i 030 oraz jakies patche ktore dodaja jakies e mu i sharing. Poza obsluga dhcp roznic nie widze. Kazde fw inaczej uklada kanaly ale nie dodaje zadnego nowego. Proba wpisania transpondera recznie daje komunikat ze taki juz istnieje i mimo ptzeszukania nie znajduje zadnego kanalu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kombinowalem z 030 020 i 025 oraz z patchami. Co to jest wersja z [beep] i sharingiem? Bylem dzis na gieldzie i wymienilem konwerter c castoramowego na sharpa. W zasadzie jedyna zmiana jest taka ze sharp nie pozwala sie ustawic pod katem 7stopni i dziala tylko jak jest w osi z ramieniem. Ponownie pokrecilem antena ale nie kierowalem sie 11449. Dlaczego? Na 11449 mialem 75% a na brakujacych tvn tylko 43% teraz tvn ma 70 i go nie widac a tvp1 50 i odbiera idealnie. Podaje wartosci z sagema. Ferguson podaje wartosci 70-90 na onu transporderach.

Informacje o karcie.

System ca secamediagaurd

Numer seryjny x xx.774.569.553 xx

Wazna do 2017/01/12

Lista ca

Cyfra (0000) 2017/01/12

Cyfra+1 (0068) 2017/01/11

Cyfra+2 (0065) 1992/01/01

Dane z fergusona.

 

Nie wiem, co masz na myśli pisząc "Sharp nie pozwala się ustawić pod kątem 7 stopni i działa tylko jak jest w osi z ramieniem"?

Konwerter po skręcie wokół jego własnej osi jest cały czas w osi ramienia anteny (jeśli to nie zez), tylko lekko skośnie odchodzi dołem przykręcony do niego przewód antenowy.

Czy poczyniłeś jakieś dalsze próby wg mojego dzisiejszego wpisu z godz. 9:51?

Do prawidłowego działania tego tunera z kartą "Cameleon" nie potrzeba wgrywania żadnych patch'y, tylko soft producenta z ewentualną poprawą ręcznie parametrów konwerterów po ostatnich zmianach (nie wiem jak te patche działają na tuner, nigdy ich nie wgrywałem).

Edytowane przez Barti
Zdanie pytające kończymy znakiem zapytania, a nie kropką. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale jeśli antena jest ustawiona prawidłowo i jeśli programy wyszukiwane są w trybie automatycznym/blind scan a nie wg listy transponderów to wersja softu w Fergusonie jest sprawą drugorzędną bo dekoder sam na ślepo wyszukuje sygnał i dopasowuje parametry pod dany transponder DVB-S/S2/FEC/SR. Mówiąc krótko to musi działać no chyba, że sam dekoder jest faktycznie uszkodzony ale to najprościej jest sprawdzić podłączając go u kogoś kto na 100% ma dobrze ustawioną antenę.

Edytowane przez adrian1981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...