Skocz do zawartości

Opticum AX ODIN Plus


gordonn
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuje Wam Crossi i siebek.

 

Usiłuję uruchomić ten dekoder z modułem CAM CI+ Cyfrowego Polsatu.

Przeprowadziłem w ciągu kilku dni wiele instalacji wersji OpenATV 5.3 i 6.0.

Nic nie pomogło.

Dokonywałem te instalacje z opcją FORCE.

 

Jest graniczna data po której widać różnice w niepoprawnym działaniu tych wersji.

 

Dla wersji oprogramowania do daty 9.03.2017 z OpenATV 5.3 i 6.0:

 

openatv-5.3-odinplus-20161229

openatv-5.3-odinplus-20170309

openatv-6.0-odinplus-20170219

 

i wgraniu pluginu ciplushelper w wersjach:

 

enigma2-plugin-systemplugins-ciplushelper_2.0-r0

enigma2-plugin-systemplugins-ciplushelper_2.0-r15

enigma2-plugin-systemplugins-ciplushelper_2.3_all

enigma2-plugin-systemplugins-ciplushelper_3.0-r3_all

 

Przy włączonym, którymkolwiek trybie CI+: Auto, Legacy, 1.2, 1.3 oraz włączonej opcji CI dekodowania wysokiego bitrate, jest efekt taki, że dekodowanie kanałów HD jest z pikselozą. Taki stan zazwyczaj jest gdy nie jest włączona opcja dekodowania wysokiego bitrate.

 

Wszystko robiłem w dowolnych kombinacjach firmware z pluginem.

 

Dla wersji oprogramowania po dacie 9.03.2017 z OpenATV 5.3 i 6.0:

 

openatv-5.3-odinplus-20170328

openatv-6.0-odinplus-20170528

 

i wgraniu pluginu ciplushelper w wersjach:

 

enigma2-plugin-systemplugins-ciplushelper_2.0-r0

enigma2-plugin-systemplugins-ciplushelper_2.0-r15

enigma2-plugin-systemplugins-ciplushelper_2.3_all

enigma2-plugin-systemplugins-ciplushelper_3.0-r3_all

 

Podobnie wszystko robiłem w dowolnych kombinacjach firmware z pluginem.

 

Przy włączonym, którymkolwiek trybie CI+: Auto, Legacy, 1.2, 1.3 (tutaj opcja CI dekodowania wysokiego bitrate jest na sztywno włączona w firmware), jest efekt taki, że jest dekodowanych pierwsze kilkanaście dowolnych kanałów SD i HD od włączenia dekodera do sieci. Na kolejnych kanałach jest czarny obraz. Co ciekawe po tym jak kolejne kanały przestają być dekodowane, to te pierwsze kanały ciągle są dekodowane i je można oglądać. To wygląda jakby dekoder miał w buforze te kilkanaście kanałów, że może je dekodować a kolejnych już nie przyjmuje do dekodowania.

Nie pomaga wejście w menu modułu CI i wykonywanie restartu lub inicjalizacji modułu. Te opcje jakby nie działały. Zazwyczaj przy kilkukrotnej próbie wykonania tego moduł się zawiesza i już w ogóle nie dekoduje.

 

Pomaga jedynie restart dekodera i wypięcie z gniazda na chwilę modułu CAM.

 

Dodam, że też wgrywałem dla porównania inne firmware:

odinplus_PKT-3604_GIT-20084_all

openhdf-6.1-odinplus-200-20170531

 

Tutaj jest tak samo jak przy drugim wariancie, dekoduje kilkanaście kanałów i kolejnych już nie.

 

T

Do testów używałem zamiennie dwa CAMy CI+ Cyfrowego Polsatu. Myślę, że to nie jest problem modułów.

 

Oba moduły poprawnie działają z OpenATV 5.3 w Gigablue Quad HD.

 

Może, ktoś ma na to jeszcze sposób?

Edytowane przez jaski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Może spróbuj softu PKT-3543_GIT-19791_all_fix. Używam karty SmartHD+ i na tym sofcie tuner działa dobrze pomijając jeden mały błąd z migającym zegarkiem w trybie standby. Nie wiem jak z modułem, ale warto spróbować. Na sofcie odinplus_PKT-3604_GIT-20084_all tuner potrafi się zawiesić przy przełączaniu kanałów, także nie polecam go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Mam problem z Odinem Plus. Tuner działa z kartą Smart HD+. I raz w miesiącu tracę obraz. Muszę wtedy przełożyć kartę do Arivy, złapać obraz po kilkunastu minutach i już mogę normalnie oglądać na Odinie znowu przez miesiąc.
Nie korzystam z sharing i innych rzeczy. Oprogramowanie standardowe, AVT.
Proszę o poradę, jak to naprawić.

Edytowane przez Barti
Każde zdanie rozpoczynamy wielką literą i kończymy odpowiednim znakiem przestankowym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis wgrywał ten soft. Nie wiem jaki. Sprawdzę, jak będę w domu.
Da się wyłączyć soft CAM?
Jak nie to jakie powinny być nastawy, żeby uprawnienia przechodziły?

Edytowane przez Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na wstępie.

Mam odin plusa z Open ATV ver. 5.3 do tego nc+ mix z CI+ problemy są dwa:

1) brak widoczności CI+ po wyjściu z głębokiego czuwania (pomaga wyjęcie i włożenie modułu)

2) nie nagrywa i nie działa timeshift na kodowanych kanałach, na FTA jest ok.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Wczoraj próbowałem uruchomić w Odin Plus z oprogramowaniem Open ATV 6.1 (wersja z 30 kwietnia tego roku) moduł CI+ od NC+ (ten obecnie dostępny w sprzedaży, z niebieską nalepką) i po rozpoczęciu weryfikacji urządzenia wszystko szybko szło do 90%, po czym stanęło i przez ponad godzinę stało na tych 90%, aż w końcu dałem sobie spokój i wyłączyłem tuner...

 

Czy to normalne, że weryfikacja modułu trwa tak długo (pierwszy raz coś takiego robiłem, więc nie wiem :-) ) i trzeba po prostu czekać, tak jak każe komunikat, czy jednak coś tu jest nie tak???

 

Dodam, że wcześniej była zainstalowana w tunerze jakaś inna wersja Open ATV (przy uruchamianiu pokazywało się logo z napisem AX Odin na białym tle, a nie Open ATV), ale niestety popsuła się przy próbie zainstalowania pluginu IPTV Player i wgrałem najnowszą jaka była dostępna, na stronie Open ATV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, to szkoda, bo kiedyś wyczytałem na stronie sklepu Hollex, że ten tuner z tym modułem powinien działać...

 

A może to tylko kwestia wersji Open ATV, tzn. nie zdążyłem sprawdzić modułu na tej wersji, która była fabrycznie zainstalowana???

 

Czytałem wiele razy, że do działania modułów CI+ konieczny jest plugin ciplushelper czy jakoś tak, ale nie widzę go na liście dostępnych do pobrania pluginów w Open ATV, ani dla Odin Plus, ani dla Golden Interstar Xpeed LX2 (dodam, że na Xpeed LX2 weryfikacja modułu w ogóle nie startuje, tzn. od razu wyskakuje komunikat: "ten odbiornik nie współpracuje z tym modułem"), więc zakładam, że w nowych wersjach Open ATV ten plugin jest instalowany "fabrycznie", zresztą w menu modułu CI są opcje do ustawiania trybu działania gniazda CI, czy się mylę i ten plugin trzeba jednak jakoś doinstalować???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doinstaluj plugin ciplushelper i powinno ruszyć.

 

Tutaj masz, najnowsza wersje

https://www110.zippyshare.com/v/FsjXrg5o/file.html

 

 

Ewentualnie jeszcze spróbuj na openatv 6.2 z tym pluginem.

Openatv 6.2 dla odin plus:

http://images.mynonpublic.com/openatv/6.2/odinplus/openatv-6.2-odinplus-20180428_usb.zip

Edytowane przez korni007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, spróbuję.

 

Wiem, że to nie ten wątek, ale skoro już wspomniałem wcześniej o Xpeed LX2, to jest może ten plugin i ta wersja Open ATV też dla tego tunera???


Ok, już znalazłem Open ATV 6.2 w wersji dla Xpeed LX2.

 

Rozumiem, że ta wersja Open ATV dla wszystkich tunerów ma już ten plugin ciplushelper "wbudowany"???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Frazes

A jak już wgrasz wtyczkę ciplushelper,to wejdź w menu tunera => Ustawienie => Moduł dostępu => Ustawienia Podstawowe, Ci Operation Mode ,zmień z Auto na Ci plus 1.3 . Daj OK  i zrób pełen restart tunera .

 

================

@tweed77
 

 

Skąd Ty masz takie informacje ,że moduł nC+ CI+ działa tylko na tunerach 4k z linuxem i E2 ? Działa też bardzo dobrze na Folmuler / Openbox z Androidem . I powinien też działać na odin plus,jeśli był kupiony np. w Hollex a nie na Alleg. .  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...