Skocz do zawartości

Dekoder HD5500s


Cyfek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście, że tak. Wówczas dysk taki należy sformatować ponownie, już za pomocą komputera. Oczywiście zawartość dysku zostanie wówczas usunięta i dysk taki będzie ponownie "widoczny" w komputerze, ale już jako pusty. Nie będzie już jednak współpracował z dekoderem do czasu jego ponownego sformatowania przez tenże dekoder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dekoder może ponownie "sam" się włączyć jeśli jakieś urządzenie np. telewizor lub amplituner wybudzi go za pomocą protokołu HDMi CEC.

Wyłącz obsługę CEC w dekoderze i sprawdź. Menu Ustawienia / Obraz i Dźwięk / HDMI-CEC

Podobny objaw może dawać uszkodzony pilot lub uszkodzony dekoder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Forumowiczów ponownie. 

 

Zakupiłam nowy dysk do tego modelu dekodera (jeden z polecanych z listy), przy okazji zmiany umowy został też zmieniony dekoder. Nadal jednak mam problemy z nagraniami. Raz dekoder nagrywa, raz nie. Nagranie znikają, ale po podłączeniu do komputera widać katalogi z nagraniami.

Sytuacja była taka sama na starym dysku i poprzednim dekoderze. Ale aż takiego pecha bym miała, że znowu mam felerny model?  

Czytałam o podobnych problemach w przypadku modelu 5000 jedynie, ale nie było tam jakiejś konkretnej przyczyny tego typu usterki. I w tym wątku nie widzę narzekań na nagrywanie w 5500s. 

Czy ktoś z Państwa miał podobną usterkę? A jeśli tak, to jak problem rozwiązał? Warto pisać do pomocy technicznej Polsatu, wymieniać, coś testować znowu? 

Dysk wydaje się sprawny, ale mogę go jeszcze przetestować w komputerze. Sformatowałam go na wszelki wypadek (najpierw w komputerze, potem przez menu dekodera).  

Dodam, że dekoder ma najnowszą aktualizację oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Krzysiek11:)

Czy tylko u mnie po każdym uruchomieniu tego dekodera z uśpienia i przełączeniu na kanał Polsat Cafe HD jest czarny obraz z dźwiękiem? Przejście na kolejny kanał i powrót do Polsat Cafe HD przywraca obraz na tym kanale. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nic takiego nie występuje. Zrób ustawienia fabryczne.

Z kolei jeden z moich HD5500s po trzech latach idzie chyba do wymiany. Niektóre transpondery lubią wskakiwać po ok. 2 minutach. Robione ustawienia fabryczne, pudła zamieniane miejscami i nawet zmienione były nośne SCR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, mam problem z nagrywaniem na dysk zewnętrzny w tym dekoderze. Programy się ładnie nagrywają, ale wystarczy wyłączyć na sekundę dekoder i wszystkie nagrania zostają utracone. Natomiast podpinając dysk do komputera widać zarejestrowane recordy. Jak to naprawić? Jak ustawić dekoder, aby nie stracić nagrań?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziś dekoder zwariował, albo kształci się na wróżbitę - na wszystkich kanałach EPG pokazuje z jednodniowym wyprzedzeniem - już mamy niedzielę! Ciekawe, czy i losowanie totolotka pokaże? Już pędzę pod kolekturę...

Edytowane przez Barti
Nie KRZYCZYMY na forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kupiłem używany dysk twardy i mam problem z zakańczaniem nagrywania. Gdy naciskam na pilocie klawisz stop, ten z kwadracikiem to nie kończy nagrywania.

 

W czym tkwi problem? Później zrobię ustawienia fabryczne, ale może macie jakiś inny sposób?

 

Dysk to kupiony w lombardzie za 40 zł dysk od Wifi PremiumBoxa. Wiem wlasność NC+, ale to problem tego co go w lombardzie sprzedał.

 

 

Edycja. Ustawienia fabryczne nic nie dały. Pilot od Evoboxa i stara wersja pilotów z takim samym efektem.

Edytowane przez Sławomir Pawłowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...