Skocz do zawartości

Cyfrowy Polsat – Internet


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie wiem, czy piszę we właściwym miejscu. Dotyczy modemu Hu... E3272. To, co to Urządzenie robi, wystarcza mi. Internet ze Smart D. Od miesiąca szwankuje - często rozłącza się, nieregularnie. Technik z infolinii zasugerował wymianę. W pobliskich  - byłem w dwóch -APS brak takiego sprzętu, nawet na zamówienie, bo wyszedł z obiegu. Innego nie mogli zaproponować z racji warunków mojej Umowy. Rozkładali ręce i sugerowali szukanie... Od tygodnia piszę z Panią W. przez ICOK. Dostaję zdawkowe, sztampowe odpowiedzi a ponadto propozycję, bym wymienił swoje Urządzenie na podobne w APS, oddalonym ode mnie o 25 km, co jest dla mnie nie do zrealizowania. Ostatnia rada - wysłać Urządzenie na Łubinową ... Dla mnie to kłopot, no i koszt. Poza tym, wiadomo jak działa Poczta P. Czy nie powinien tego zrobić APS, w którym byłem z Urządzeniem? Wkurza mnie takie traktowanie klienta. Proszę o pomoc, z kim i jak gadać-pisać by rozwiązać problem. Umowa do kwietnia 2020.

Edytowane przez Barti
Na forum nie ujawniamy nazwisk konsultantów operatorów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, patryk7588 napisał:

Jest jeszcze kolor fioletowy, pojawia się gdy sygnał jest jeszcze lepszy.

Wówczas na routerze jest niebieski a na ODU fioletowy, sam mam tak zimą gdy na drzewach nie ma liści a propagacja sygnału jest najlepsza.  

 

Tak kiedyś też miałem że dioda fioletowa czyli sygnał najmocniejszy i również w ruterze była fioletowa jako ODU Status a teraz ODU Status jest niebieski czyli powinno to samo być w antenie w końcu ODU tyczy się anteny ( zawsze miałem ten sam kolor diody w statusie rutera i w antenie czy to czerwony, niebieski, fioletowy, zielony, zawsze kolor  na ruterze i antenie był ten sam . :) ) ale ja mam kolor czerwony ( w antenie ), czyli nie powinienem mieć Internetu. :) Może coś z diodą w antenie albo jest coś nie tak z anteną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o rade w sprawie umowy i sprzętu.

Mam teraz umowę na czas nieokreślony i płacę bardzo mało – 25zł za 40GB LTE bez limitu 2.0. Mam do tego Huawei 5573 bez opłaty za czynsz. Na moje obecne potrzeby – streaming na laptopie, www, poczta – to wystarcza. Nie doświadczyłam lejka, ale raczej nie przekraczam tych 40GB.

Jednak za kilka miesięcy zmieni się moja sytuacja. Przeprowadzam się, zamierzam kupić telewizor i kierować streaming (też 4k) na ten TV. W takim przypadku moje obecne prędkości -  DL  5-10Mbs po Wi-Fi (UL 2-15 Mbs) - są nie do przyjęcia.

Dodam, że mieszkam w Warszawie na Pradze i mając wymuszone LTE na routerze pewnie łączę się z nadajnikiem umieszczonym na Łubinowej 4 w odległości 4km o mojego mieszkania. Wczoraj sprawdzałam prędkość DL w nowej lokalizacji – Targówek, 2,5km od nadajnika na Łubinowej 4. Takie same prędkości.

Co mi radzicie? W mojej umowie na czas nieokreślony przechodziłam już zmianę pakietu w dół, więc pewnie zwiększenie też jest możliwe. Jednak dobranie sprzętu wiąże się pewnie z lojalką na 24 miesiące. Czy też dla stałych klientów są jakieś inne umowy?

Jako alternatywa mam możliwość podłączenia światłowodu Orange, gdzie za opcję  100Mbs DL / 10Mb/s UL zapłacę średnio 54zł/msc w umowie na 24 miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od położenia nadajnika. Ja mieszkam w odległości około 600m od nadajnika. Internet CP. Roger Huawei b 525. Prędkości w godzinach " szczyty"  40 Mbs, do południa prędkość dochodzi do 80 Mbs. Ping od 20 do 30. Zestaw bez anteny zewnętrznej.

Edytowane przez dartman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktoś może mi opisać jakie urządzenia występują w zestawie ODU / IDU 200 A jakie w 300?

Wczoraj zamówiłem na testy czy jest sygnał i jakie prędkości (14 dni za 9 pln) Pami na infolini poleciła do domu zestaw antena kominowa + router Huawei B525 gdzie czynsz będzie 12 PLN miesięcznie

I jeszcze interesuje mnie kwestia czy w Polsacie / plusie po wykupieniu publicznego adresu IP zmienne za (+6pln) lub stale za (+18pln) nie blokują żadnych portów ?
Dzwoniłem do działu technicznego i gość stwierdził że nic nie blokują ale jak zapytałem czy dyddns i cctv będzie śmigać to nie bardzo wiedział co to jest ddns :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ODU IDU 200 i 300 składa się z tych samych elementów - antena z wbudowanym modemem + router.

 

Huawei to dobry sprzęt ale antenę musiałbyś kupić inną, ta która jest w zestawie do niczego się nie nadaje.

Pytanie jak daleko masz do stacji bazowej? Możliwe że antena nie będzie Ci potrzebna. 

 

O porty pytaj tutaj: https://plusforum.pl/viewforum.php?f=100&sid=19f820343843ff015f34a67d4942a84d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest mapa BTS: http://beta.btsearch.pl

Pamiętaj tylko że tą mapę tworzą użytkownicy a nie operatorzy więc może nie być dokładna. 

 

W przypadku Plusa zawsze możesz w tym wątku: https://plusforum.pl/viewtopic.php?f=100&t=7787&start=12375

zapytać o najbliższe stacje bazowe, jakie pasma są na nich dostępne oraz o ewentualne plany modernizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczyłem ten Plus-LTE-Aero i od razu lepiej. :)  Wygląda, że mam 2 nadajniki w odległości ok. 2-3 km od domu w dwóch kierunkach. Wcześniej zaznaczałem sieć Plus i ptaszkiem LTE. Czekam na sprzęt od Polsatu i będę testował. Dzięki wielkie za info.

Edytowane przez Barti
Każde zdanie rozpoczynamy wielką literą i kończymy odpowiednim znakiem przestankowym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam pytanko. Czy ktoś z Was wyłączał usługi dodatkowe w zestawie Internetu Domowego ODU-IDU 200? Mam to zrobić do połowy grudnia, na e-mail dostałem informację na temat instalacji Ochrony Internetu. Nie potrzebuję dodatkowych usług plus dodatkowe opłaty. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mieszkam 500 metrow  od nadajnika.  Internet LTE CP  posiadam od  blisko 4 lat. Osiagi: pobieranie do godz. 19.00 od 30 do nawet 100 Mb/s. W godz. 19:00 do 23:00 nigdy nie zszedl ponizej 20 Mbps. Wysylanie od 20 do 40 Mpbs. Ping w przedziale od 20 do 50. Pakiet 110 GB za 31 zł i oplata za router Huawei B525 11 zł. Router posiada pasmo 5 GHz, na ktorym predkosc Pobieranie jest srednio dwukrotnie wieksza, niz  w pasmie 2,4 GHz. Po wykorzystaniu limitu predkosc pobierania ograniczona do 20 Mbps. Zestaw bez anteny. Ogolnie jestem zadowolony.

Edytowane przez Barti
Przeniesiono post do odpowiedniego wątku. Niechlujna pisownia w poście. Na forum piszemy poprawnie po polsku, z poszanowaniem zasad polskiej pisowni, gramatyki, ortografii i interpunkcji. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Hej. Czy ktoś przedłużał umowę na internet z CP z wymianą sprzętu na zestaw internetu domowego 300? Płaci się za dzierżawę urządzenia?

Edytowane przez Barti
Przeniesiono post do właściwego działu forum i wątku. Zdanie pytające kończymy znakiem zapytania, a nie kropką. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Mam Internet Cyfrowego Polsatu 5G z 90 GB a później LTE bez limitu. Routerem jest mój telefon realme 7 5G dual SIM. Drugą kartą w środku do rozmów i SMS jest a2mobile. Niestety podczas połączenia Internet jest niedostępny bez względu na to czy karta SIM jest w pierwszym lub drugim slocie. Da się to jakoś obejść? Znalazłem w ustawieniach "Korzystaj z Internetu podczas rozmów na dodatkowej karcie SIM", ale jest wyszarzona i nie można jej włączyć. Pomóżcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...