Skocz do zawartości

Jak wygląda zakłócanie pracy przedwzmacniacza SWA przez urządzenie abonamenckie LTE?


mihau
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W różnych miejscach różni ludzie mówią, że turbowzmacniacz to zło bo urządzeni abonamenckie LTE będą go zakłócały. Chciałbym się dowiedzieć jak one wyglądają.

A więc do rzeczy: Czy zakłócenia od urządzenia abonamenckiego LTE pojawiają się na chwile gdy ktoś wchodzi na stronę albo wysyła posta czy wiadomość e-mail, a regularne zakłócanie jest gdy ktoś np. ktoś coś pobiera albo słucha radia przez internet albo ogląda film przez internet lub YouTube'a czy może zakłócenia są cały czas gdy jest włączone urządzenie, niezależnie od tego czy ktoś robi w danej chwili w necie czy nie robi?

 

Jak jest to słynne przesterowywanie przedwzmacniacza przez LTE to wtedy nic się nie łapie czy może być tak, że mocny sygnał z najbliższego RTCNu pozostaje jakby niby nigdy nic, a tylko słabsze sygnały z dalszych lokalizacji są wzmacnianie słabiej niż zwykle/nie wzmacnianie lub nawet tłumione?

Edytowane przez mihau
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mieszkam około 200 metrów od nadajnika LTE 800 MHZ Plusa i Playa. Na 44 kanale MUX 2 z nadajnika Kalisz/Mikstat zero odbioru. Dopiero jak zastosowałem filtr LTE Synapsa to odbieram sygnał z jakością 100%.

Kolega który mieszka 35 metrów od tych nadajników musiał wpiąć aż dwa takie filtry w kabel. U niego przed zastosowaniem filtra nie odbierał żaden MUX.

 

A co do zakłóceń od urządzeń abonenckich w paśmie 800 MHZ miałem tak, że gdy posiadałem lipnej jakości kabel antenowy to sygnał LTE przebijał przez kabel i siał po wszystkich multiplexach. Pomogła wymiana na lepszy kabel z lepszym ekranowaniem i problemy zanikły.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...