Skocz do zawartości

Konkurs na kanał 28 we Wrocławiu - koniec testów DVB-T


Palikot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Według ogłoszenia koncesyjnego KRRiT z dnia 15 maja 2007, rozpisany został konkurs na kanał 28 we Wrocławiu. Obecnie na tym kanale są testy DVB-T. Ma tam się pojawić stacja analogowa, która już nadaje. Jest to zatem szansa na rozszerzenie koncesji. Jak widać KRRiT hamuje rozwój naziemnej telewizji cyfrowej w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno temu na tym kanale był C+

Teraz pewnie Puls wejdzie bo wszystkie inne stacje już nadają we Wrocławiu...

Kanał jest małej mocy, miasto i okolice 10 km, na dvb to bym przeznaczył kanał dużej mocy min. 100 kW i wszystko co w tej chwili nadaje naziemnie można by tam zmieścić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widac Polak wszystko potrafi. Nawet wymyslec cos tak durnego i odwrotnego niz jest na calym swiecie: przejscie od cyfry do analogu!!? Wydawalo mi sie ze jestesmy na koncu Europy ale nie, my jestesmy za Afryka, juz kraje na wschod od Polski dawno nas wyprzedzily...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto co znalazłem na stronie 12 w dokumencie nazwany: "Działalność Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w zakresie wprowadzania naziemnej telewizji cyfrowej w Polsce, 5 kwietnia 2006r."

http://www.krrit.gov.pl/dokumenty/cyfry ... owa_pl.pdf

 

Konwersja cyfrowa dokonała się już w Polsce w przypadku abonentów cyfrowych

platform satelitarnych (ok. 1 200 000 gospodarstw domowych, zaopatrzonych w STB).

Dokonała się ona także w przypadku oraz kilku tysięcy osób, które nabyły dekoder STB, by

odbierać sygnał naziemny z nadajników cyfrowych uruchomionych przez TVP SA w Suchej

Górze (Rzeszowskie) i Wiśle Skrzyczne, przez TP Emitel w Warszawie i Wrocławiu oraz

przez INFO-TV-FM w Leżajsku Giedlarowa.

 

 

ta strategia cyfrywacji to wielka ściema

zobaczcie sobie charmonogram na stronie 26 http://www.krrit.gov.pl/dokumenty/cyfry ... ategia.pdf

(DD- to data przyjęcia strategi czyli 4.05.2005)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym temacie jest mowa nie o MPEG-4, a o analogu. Poza tym cyfryzacja w 2005 nie była realna nawet przez moment. Do tej pory część kanałów jest blokowana przez MON.

 

MPEG-4 to była przyszłościowa propozycja - kto realnie patrzył na Polską cyfryzację, wiedział, że nie nastąpi ona ani w 2005, ani w 2006, ani w 2007, a po co pchać się w przestarzałą formę nadawania za kilka lat. I słusznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic. Muszę się w końcu zmusić by przestawić antenę naziemną na Śrem i łapać testy POT'u bo na Wrocław jak widać nie ma co liczyć.

Liczę tu na wsparcie informacyjne ze strony Mr.Orbity( tzn. kiedy zaczynają się dokładnie testy) i sprzętowe( no ten moduł z czipem MP4 by mi się przydał do testów, nie ukrywam :lol: ) a odwdzięczę się obszerną relacją z prób odbioru DVB-T w Mpeg 4 na telewizorze z tunerem DVB-T w Mpeg2+gniazdo CI.

 

KRRiT po raz kolejny dowiodła braku sensu swego istnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr Orbita - nie cyfryzacja w 2006 ale poczatek cyfryzacji w 2006: to bylo zaplanowane w strategii i moglo byc spokojnie zrealizowane, byly juz wyznaczone pierwsze wyspy i byly dla nich kanaly czestotliwosciowe (inne nie MON), gdyby zaczeto w 2006 to teraz w 2007 - gdy kanaly MON wpisane do strategii staly sie wolne - mielibysmy 3/4 Polski pokryte 2 multipleksami DVB-T MPEG2. Ale lobby nadawczemu bylo to bardzo nie na reke (powstanie konkurencyjnych cyfrowych stacji) wiec zablokowali cyfryzacje pod pretekstem MPEG4. Dlaczego mowie ze pod pretekstem? Ano dlatego ze pozniej w 2006 roku wycofali sie z popierania MPEG4 bo wiedzieli ze opoznienie udalo sie osiagnac o zaproponowali (POT) rzadowi start w MPEG2, ktory jest tani i przystepny dla calego spoleczenstwa. A teraz zalatwi ich Puls bo bedzie nadawal TV analogowa i tego sie boja a nie ze Puls bylby w DVB-T i malo kto by to ogladal. POT (TVN i Polsat) doigrali sie - gdyby cyfryzowali sie normalnie jak na calym swiecie dzis mieliby slaba konkurencje Pulsu i Murdocha w DVB-T, ktore odbieraloby malo widzow. A teraz Murdoch ich zalatwi wchodzac w analog i bardzo dobrze - przecwaniakowali wiec sie doigrali. Te ich testy w maju DVB-T MPEG4 sa tylko dowodem bezradnosci i usilowaniem powrotu do szumnego popierania cyfryzacji, ktora moglaby zamknac drzwi Murdochowi w analogu, ale podejrzewam ze z TAKIM graczem sa malutkimi rybkami i nie maja zadnych szans. A wystarczylo poddac sie strategii i zaczac wdrazac DVB-T w 2006 a nie latac w 2005 po urzedach blokujac wdrazanie strategii pod pozorem MPEG4....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach te teorie spiskowe...

 

Polsatowi i TVN powiewa, że Puls sobie startuje, i tak do 2012 go wyłączą, a nawet im to na rękę, bo tam TVP testuje - jeden MPEG-2 mniej :]

 

Mam lepszą teorię spiskową: Puls działa w zmowie z TVN i Polsatem, żeby zablokować TVP :]

 

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Watpie by przy obecnym "postepie" prac zwiazanych z cyfryzacja i jednoczesnej propozycji by byl MPEG4 ktokolwiek wylaczyl jakikolwiek nadajnika analogowy w 2012, sadze ze data 2015 na wylaczenia jest realna ale byc moze z nia tez beda problemy. Puls bedzie konkurowal z TVN i Polsatem i oni musza sie go obawiac zwlaszcza jesli uruchomi kanaly analogowe jak ten we Wroclawiu. Co do teorii spiskowej - gdzie widzisz w moim poscie jakas teorie spiskowa? Ja po prostu przedstawilem fakty z drobna sugestia odnosnie poczynan POT w 2005r, ktorą potwierdza i zycie i fakty i zdrowa logika. Zastanow sie co by bylo gdyby POT nie rozpoczal walki o MPEG4 w 2005r? Terminy biegly - KRRiT byla ZOBOWIAZANA do ogloszenia konkursu na multiplleksy w 2005 i co wiecej rozwiazalaby go i wylonila operatorow multipleksow, dzis bylyby wiec sieci rozwijane. Tak sie jednak nie stalo dlatego ze pod namowami POT rozpoczeto "konsultacje zmiany standardu z MPEG2 na MPEG4". Efekty tego jakie sa dzis widac - testowe emisje DVB-T sa zamykane a na wdrozenie DVB-T poczekamy jeszcze kilka lat... To czyste fakty, obserwacje i logiczne spostrzezenia, ja tam nie widze zadnego spisku raczej normalne zagrywki biznesowe i lobbing w celu utrzymania wlasnej konkurencyjnosci, powszechne w kazdym kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teorie spiskowe z Twojego pierwszego postu:

 

- lobby nadawczemu nie była na rękę cyfryzacja w MPEG-2 (była - zwiększenie zasięgu za niewielką kasę)

- lobby nadawcze wycofało się z popierania MPEG-4 (i teraz będą testować MPEG-4)

- Puls załatwi POT ( :lol: )

- testy MPEG-4 są dowodem bezradności ( :lol: chyba raczej demonstracja posiadania dużej kasy, z czym nikt inny w Polsce nie jest w stanie wyskoczyć)

- ktokolwiek próbował cokolwiek blokować (i dobrze, bo zamiast pakować się w stary MPEG-2 uda się może wejść w nowocześniejszy i dający większe możliwości MPEG-4)

 

To są nie fakty, a domysły, które ja nazywam teoriami spiskowymi.

 

Murdoch nie będzie zainteresowany jakimikolwiek poważniejszymi inwestycjami - RTL już zmoczył cztery litery na polskim rynku. Puls cudów nie zdziała (za mały zasięg - jeden nadajnik wiosny nie czyni w porównaniu z siecią Polsatu, czy nawet TVN-u), a aktualnie wyłączenie cyfrówki to nie cios w POT i MPEG-4, a TVP i MPEG-2, bo to ich przekaz zostanie wyłączony. A POT będzie sobie spokojnie testować i to już wkrótce.

 

Na chwilę obecną to właśnie Puls jest małą rybką i żeby stać się rekinem to musiałby cud nastąpić, bo zasięgiem nigdy nie doścignie Polsatu, czy TVN-u naziemnie.

 

Jak pisałem: moim zdaniem Puls dogadał się z POT i blokują TVP, ale to także teoria spiskowa - nie ma na to żadnych dowodów, podobnie jak na Twoje twierdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nadawcy byliby zainteresowani zwiekszeniem zasiegu ale w ANALOGU a nie w DVB-T, ktory oznacza WYDATKI i mizerne efekty (malo odbiorcow).

2. POT wycofal sie oficjalnie (fakt) z popierania MPEG4, mozna przeczytac ich stanowisko zgloszone w 10.2006 na stronach Ministerstwa Transportu.

3. Puls stanowi zagrozenie dla nadawcow.

4. Jakiej kasy na testy? Firmy gratis wypozyczaja kodery i nadajniki bo licza na przyszle kontrakty. Testy to zadne wydatki. Wydatki zaczna sie jak bedzie wdrazana siec, bo wtedy urzadzenia trzeba kupic a nie gratis wypozyczyc.

5. Efekt blokowania wdrozenia DVB-T w 2005r (fakt) pod pretekstem MPEG4 widac dzisiaj (fakt).

 

Wydaje mi sie ze masz jednak slabe rozeznanie w dziedzinie TV naziemnej i skromne kontakty w tej branzy. Dowodem na to bedzie rozwoj Pulsu, ktory zobaczysz niedlugo, a w ktory tak watpisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie w analogu, a w DVB-T/MPEG-2, bo mogliby nadawać więcej i taniej, ale mimo wszystko nie chcieli

2. Na stronie Ministerstwa Transportu nie ma nawet słowa o tym, do tego testy w MPEG-4 nie miałyby sensu

3. Nie stanowi - za mały zasięg, za słaba oferta, Murdoch nie zainwestuje tyle, aby wyciągnąć Puls z dna - przekonasz się. Już RTL próbował.

4. Masz dowody, że wypożyczają? Nie. Można się domyślać, ale tak być nie musi.

5. Masz dowody, że blokowano? Nie. To nie było blokowanie, a próba uratowania Polski przed wpakowaniem się w MPEG-2, ponieważ cyfryzacja nie była realna ani w 2006, ani w 2007, a do 2008 wchodzenie w MPEG-2 jest pozbawione sensu.

 

Rozeznanie sam masz małe (vide TVP Sport we Wrocławiu, co już wiadomo, że nie nastąpi).

 

Zamykam po raz kolejny bzdurną dyskusję - MPEG-4 to przyszłość, MPEG-2 to na chwilę obecną już (mamy maj 2007, a nie 2005, czy 2006) przestarzała norma, której jedyną zaletą jest cena, ale cena nie równa się jakość. Kraje wchodzące teraz w DVB-T wybierają MPEG-4 (Norwegia, Estonia - tylko mi nie mówcie, że Estonia to bogaty kraj) i tylko my zostalibyśmy skansenem z importowanym używanym złomem MPEG-2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...