Skocz do zawartości

Wizja TV vs CYFRA+ vs Polsat 2 Cyfrowy


TV i HD
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
W dniu 10.08.2020 o 17:37, Darek z Ozimka napisał:

Która platforma (waszym zdaniem) miała najgorszy dekoder w swojej ofercie?

N-ka miała najgorsze dekodery w swojej ofercie. Dlaczego? Potrafiły pobierać nawet 40W w trybie stand-by, nie można było stworzyć listy kanałów według własnej numeracji.

Na drugim miejscu byłyby Sagemy od Cyfrowego Polsatu (zawieszały się one bardzo często - z tego co czytałem w komentarzach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Darek z Ozimka napisał:

Która platforma miała najlepszy dekoder? Moim kandydatem byłby Polsatowski Sagem ISD 3275, drugim kandydatem byłby Philips DSB 6010 Wizji TV.

Moim faworytem był Sagem ISD 4285 Polsatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
W dniu 7.10.2016 o 15:55, Pawel napisał:

Przejęli czy wykupili ATV i na ich bazie emitowali kilka kanałów tematycznych w podłej jakości

Polsat przejął kanały ATV i na ich bazie utworzyli swoje kanały, które wyleciały z platformy Polsatu po trzech latach w 2002 roku.

 

PS: Jaką podłą jakość masz na myśli? Treść czy o obraz Ci chodziło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznać trzeba, że w tamtych czasach można było w czym wybierać, mój wujek od 1998 do 2000 roku posiadał Wizję TV z najtańszym pakietem, potem od 2000 roku do 2004 roku posiadał dekoder Polsatu.

 

PS: Wujek otrzymał dekoder Polsatu za darmo z okazji założenia konta w Invest Banku.

Edytowane przez Darek z Ozimka
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Kanały muzyczne dostępne w Wizji TV:

Atomic TV (od 01.07.2000 r. jako MTV Polska)

Bet on Jazz International

MTV Europe

 

Kanały muzyczne dostępne w Polsacie 2 Cyfrowym:

Muzyczny Relaks

RTL Hit Channel

Dee Jay TV

Countdown Television

Magic TV

Onyx

123 Sat

Video Italia

Viva

Viva Plus

Rock TV

Viva Polska (dołączony w 2000 roku)

 

Kanały muzyczne dostępne w Cyfrze+:

VH1 

MTV

MCM

Muzzik

Multimusic (30 tematycznych programów audio)

Viva Polska (dołączony w 2000 roku)

 

Przy okazji edycji postu podam usługi interaktywne, które były dostępne w Cyfrze+, Wizji TV i Polsacie 2 Cyfrowym:

Cyfra+:

Magazyn+

Cyfra+ Gry

Cyfra+ Pogoda

 

Wizja TV:

Chello satelitarne

 

Polsat 2 Cyfrowy:

Turystyka

Ogłoszenia

Gry

Pogoda

Invest konto

Edytowane przez Darek z Ozimka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Pamiętam usługi interaktywne w Cyfrze+ pamiętam że długo chorowałem jako dzieciak na dekoder mediasat i zmuszałem rodziców do zakupu :) Mieliśmy Wizję TV ale to dekoder Mediasat mi się bardziej podobał i ówczesna grafika Cyfry w dekoderze. Pamiętam że był też serwis interaktywny Wirtualnej Polski dostępny taka jakby namiastka internetu na tv w tamtych czasach. Dzięki rodzinie w Hiszpanii i wakacjach u nich zobaczyłem że używali w CanalSateliteDigital (tak się wtedy nazywała ich platforma odpowiedni naszej Cyfry) używali tego samego dekodera ale mieli o wiele więcej bajerów dostępnych na tym dekoderze. Wujek pokazywał mi usługi PPV, mogli używać usług bankowych (było miejsce na kartę w terminalu) i pamiętam że terminal mieli podpięty do linii telefonicznej. U nas tego nigdy nie wykorzystywano raczej. Ale to były czasy.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Maciek82 napisał:

Pamiętam usługi interaktywne w Cyfrze+ pamiętam że długo chorowałem jako dzieciak na dekoder mediasat i zmuszałem rodziców do zakupu :)

Ten dekoder to legenda starej Cyfry+ 😀. Miałem dokładnie taką samą sytuację jak ty. Błagałem tatę (i mamę też 😜) żeby wymienił starego Philipsa DSB 3010/91 na to cudo, bo chciałem popykać w Cyfra+ Gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, domban napisał:

Ten dekoder to legenda starej Cyfry+ 😀. Miałem dokładnie taką samą sytuację jak ty. Błagałem tatę (i mamę też 😜) żeby wymienił starego Philipsa DSB 3010/91 na to cudo, bo chciałem popykać w Cyfra+ Gry.

 

Owszem :) Podobał mi się terminal, nawet pilot był super. Ale kopara mi opadła podczas wakacji u rodziny w Hiszpanii i cuda jakie mediasat tam robił w tych czasach. Szkoda że u nas tego nie było. Pamiętam że gier mieli więcej w usłudze. PPV Taquila i nowości filmowe zamawiane z pilota dzięki temu że terminal był podpięty do linii telefonicznej. Mimo mniejszej ilości kanałów oglądało się bo było ciekawie. Teraz to już nie to samo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Lista dekoderów dostępnych w Wizji TV, Cyfrze+ i Polsacie 2 Cyfrowym:

 

Wizja TV:

Philips DSX 6010

Philips DSB 3010/91

 

Cyfra+:

Mediasat Pioneer BCT 1330/1430/1530/1630

Mediasat Kenwood

Mediasat Pace

Mediasat Sony

Mediasat Thomson TS3P

Mediasat Thomson TS4P

Philips DSB3201/91

 

Polsat 2 Cyfrowy:

Sagem ISD 3275

Sagem ISD 4275

Sagem ISD 4285

Samsung DSR-7000

Thomson DSI 30PO

Thomson DSI-50PO

 

Który z tych dekoderów mieliście?

Edytowane przez Darek z Ozimka
Dodanie reszty dekoderów oferowanych przez Cyfrę+.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4847ac7d892c.jpg

 

Z Wizji miałem tego nowszego Philips DSX 6010 z Cyfry wszystkie modele oprócz Pace-a. Najlepiej wspominam Kenwooda -miał lepszą głowicę umożliwiającą odbiór przekazów z niższym SR ( np paczka Polsatu z z SR 6600) .

 

Co do Polsatu 2 Cyfrowego zacząłem trochę później bo od razu od Samsunga HD a wtedy to już był Cyfrowy Polsat hehe.

 

Edytowane przez danielpes5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...