Skocz do zawartości

DVB-T w Łodzi ?


lfm
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy temu...

a skąd skąd ja jestem :?::D no, ale dobrze wiesz :D

 

Dobra znalazłem coś:

Marzec 2004

Zakończenie emicji testowej TON Łódź

źródło: http://www.emitel.pl/innowacje/telewizja/kalendarium/archiwum

Tyle znalałem, więc na testy sobie jeszcze poczekamy trochę :/ a ja chce już! Trzeba coś gdzieś napisac... tylko gdzie? może ktoś podpowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że nie nadaje to niestety wiadomo.Wiadomo,że jest(był) nadajnik Emitela,ale cisza co dalej.Od 2004 roku żadnych ruchów w tej materii.Może fakt,że Emitel ma nadajnik TVN-u ma tutaj znaczenie.Ponieważ TVN jest w Łodzi i okolicach osiągalny,to nikt nie jest specjalnie zainteresowany DVB-T?Podobnie Polsat.W sumie w Łodzi jest dobry odbiór wszystkich programów analogowych,więc nie ma zainteresowania nadawców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Może ten sprzęt już jest za stary, albo już go tam nie ma :>

Bynajmniej "brak zainteresowania ze strony nadawców" oznacza że ani TVP ani POT nie są zainteresowane testowaniem DVB-T akurat w Łodzi, po co testować w okolicy Warszawy gdzie są już testy. Większym powodem jest brak wyraźnego planu dla DVB-T jak i co, gdzie ma być nadawane, więc nie ma sensu inwestować w coś co nie wiadomo czy w ogóle będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Gość Anonymous

Wczoraj podobno został włączony MUX-2 z nadajnika Płock (Sierpc) /Rachocin.

 

Czy komuś udało się to już złapać w Łodzi lub okolicach?

 

Kanały analogowe z tego nadajnika odbierają w Łodzi dość często, a wg tej mapy jakieś szczątki sygnału cyfrowego powinny docierać na północ Łodzi, a nawet na południe od niej (okolice Tuszyna).

 

Ale sygnał cyfrowy, to już nie to samo, co analogowy. Tu już nie wystarczą jakiekolwiek strzępy sygnału, żeby złapać zaśnieżony obraz, potrzeba przynajmniej dobrego sygnału, żeby złapać cokolwiek. A nadajnik cyfrowy z Rachocina jest 10x słabszy od analogowych. No, ale kto wie... Na północy województwa to na pewno jest osiągalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że w Łodzi łatwiej jest odebrać DVB-T z Raszyna niż z Płocka. Zależy, co odbierasz w analogu.

 

Słyszałem, że w Pabianicach były (lub są) prowadzone jakieś testy DVB-T. Ktoś wspomniał o tym gdzieś na jakimś forum. Sam byłem mocno zdziwiony, ale nie jest to niemożliwe.

 

Ten DVB-T w Pabianicach to raczej jakieś tropo (odbierany był krótko). Szkoda, że klient nie sprawdził, jaką ma wersję regionalną TVP Info.

 

Ja mieszkam w takim miejscu, że całkiem realny byłby odbiór z Raszyna. Ale niestety nie posiadam sprzętu. Może zaopatrzę się w przyszłości w tuner DVB-T do komputera, ale jest to ryzyko, bo nie mam żadnej pewności, że złapię Raszyn, a w takiej sytuacji musiałby leżeć kilka lat odłogiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mieszkam w północnej części woj Łódzkiego tj miedzy Łęczycą ,a Kutnem.Odbiór na antenie siatkowej dobry .Kanały z Mux2 mam o jakości około 60%,a mux3 z jakością troszkę powyżej 50%.Sygnał zgróbnie 90%.Wszystko łapię z Raszyna,ale jak jest deszczowa pogoda to mux3 wysiada.Aktualnie jest wszystko super.Szkoda że łódzki nadajnik ma mieć małą moc. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Żadna to zaskakująca wiadomość, bo przecież wiadomo, że Wy w samej Łodzi będzie mieć z końcem kwietnia uruchomiony małej mocy nadajnik pokrywający tylko miasto.

W wielu miejscach od dawna jest to podane więc te testy to i tak docelowy sygnał już będzie a kilka dni wcześniej nie robią różnicy.

 

Do mnie (około 40 - 50 km na południe w prostej linii od Łodzi) raczej nie doleci więc murze czekać do końca roku jak coś zobaczę z cyfrowej naziemnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testy już były, a z uwagi na b.mała moc nadajnika poziom sygnału zgodny z przyjętymi założeniami technicznymi osiągnięto w niespełna 1/3 miasta (liczonej powierzchniowo).

A możesz podać bardziej konkretne dane tzn. chodzi mi np. o zachodnią część Łodzi dokąd w miarę "mocny" sygnał dochodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...