Skocz do zawartości
  • 0

Problemy z odbiorem sygnału


mpotasznik
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Siema! Przychodzę do Was z takim problemem:

Otóż mój wujek od dwóch tygodni zmaga się z problemem, jakim jest przerywający się obraz na dekoderze WifiPremiumBOX+, Opticum ITI X8 i ITI 5800SX, te trzy dekodery są podłączone do konwertera: Technisat Unix Gold Quad. Macie jakieś rozwiązanie na ten problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam problem od dzisiaj z odbiorem DVB-T2. Okolice Skały koło Krakowa. Otóż kilka miesięcy temu zamontowałem dekoder, wszystko działało do dzisiaj. Dekoder działa, bo sprawdzałem u znajomego, ale w Krakowie. Czyżby w moim rejonie były jakieś prace konserwacyjne? Bo nie wiem, moze antena odbiera sygnał od strony Katowic? są tam jakieś prace?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
11 godzin temu, 3zenek napisał:

Mam problem od dzisiaj z odbiorem DVB-T2. Okolice Skały koło Krakowa

Na który nadajnik skierowana antena (jaka :?:) - Chorągwica, Kosztowy, Skrzyczne? Na wszystkich mux-ach masz problem?

11 godzin temu, 3zenek napisał:

Czyżby w moim rejonie były jakieś prace konserwacyjne? Bo nie wiem, moe antena odbiera sygnał od strony Katowic? są tam jakieś prace?

Obecnie w konserwacji jest obiekt Kosztowy i nadaje słabiej, ale nie od dzisiaj, tylko od 29 lipca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie lubie się pytać ale nie mam wyjścia, konwerter unicable na jednym dekoderze nagle brak sygnału na drugim działa wszystko, podmieniłem dekodery nic to nie dało, pytanie czy poszło gniazdo w konwenterze czy kabel podejrzewam że któraś z tych 2 rzeczy pyta ie jak to sprawdzić bo zimnoo jest i grzebanie przy tym nie będzie mile :-( plisssss help

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hejka, gdzie może leżeć problem.. Antena 80cm, konwerter unicable dekoder canal+ sygnał 62/90..na dekoderze nie ma zadach zakłóceń od zawsze to mu odpowiada takie ustawienie.  Podłączam poprzez rozgałęźnik dse ssp1-2 do tv (philips) kabel ustawiam unicable szukajaka wyszuka ale tam zacina co chwilę.. nie mam już pomysłu. Podciągnąć sygnał z 62 wyżej mało realne ale próbowałem poprawić i nie dało radę bo antena jest na paterze i 100m dalej. Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
20 minut temu, KiriKiri napisał(a):

konwerter unicable dekoder canal+

Jaki model konwertera? Jaki model dekodera?

20 minut temu, KiriKiri napisał(a):

do tv (philips) kabel ustawiam unicable

Jaką częstotliwość SCR ustawiasz w telewizorze?

21 minut temu, KiriKiri napisał(a):

antena jest na paterze i 100m dalej

:?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A więc tak 100m to przesada dokładnie wymierzyłem i jest 50m antena jest oddalona od tv bowiem blok stoi w literę L a ja jest em w tym kącie więc musiałem ją oddalić aż tyle metrów, dach i balkon odpadają blok zasłania, dekoder canal+ Technicolor 4001, Konwerter Ankasat ANK, na dekoderze jest ok ale tylko na tv przerywa. 

 

PXL-20231202-185138361-2.jpgPXL-20231202-185201936-2.jpgPXL-20231202-185212137-2.jpgPXL-20231202-185233621-2.jpg

PXL-20231202-185246777-2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Konwerter ma jedno wyjście Unicable, które obsługiwane jest na 4 częstotliwościach SCR - 1210, 1420, 1680, 2040 MHz. Gdy jedną z nich nadasz Philipsowi, to musisz ją równocześnie odznaczyć w dekoderze. Jak widzisz nie ma wśród nich 2150 MHz, którą przypisałeś telewizorowi jako UB4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Ktosiu rozdzielacz DSE SSP1-2 ma napisane all ports power pass 5-2400mhz

3 godziny temu, K63 napisał(a):

Konwerter ma jedno wyjście Unicable, które obsługiwane jest na 4 częstotliwościach SCR - 1210, 1420, 1680, 2040 MHz. Gdy jedną z nich nadasz Philipsowi, to musisz ją równocześnie odznaczyć w dekoderze. Jak widzisz nie ma wśród nich 2150 MHz, którą przypisałeś telewizorowi jako UB4.

 

 

 

Tu macie filmik , ja nie widzicie obrazu trzeba pobrać. Link do filmiku trochę światło pokrywa liczby..

 

TV - przy 4 ma 2150

dekoder przy 4- 2040 

 

Czyli tv i dekoder ma mieć 4-2040? 

Dobra znalazłem błąd ..

 

Poprawiłem Scr 1 w tv na taki sam co w dekoderze bo tv miał inny dla 1 i kolejne 2,3,4 miały ten sam teraz nie ma zacięć. 😊

Edytowane przez KiriKiri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Do prawidłowej pracy jest wymagany rozdzielacz z power pass a nie zwykły bez power pass. 

 

Ty chyba nie zrozumiałeś , on nie MA tylko tak sobie domyślnie producent ustawił a TY masz ustawić właściwą częstotliwość nieużywanej SCR.

Dekoder ma mieć tylko trzy  SCR ustawione , czwarty SCR wpisuje sie do TV np. pod SCR 1 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Poprawiłem 1 z 4 w tv na taki sam co w dekoderze bo tv miał inny dla 1 i kolejne 2,3,4 miały ten sam teraz nie ma zacięć. Jak mało się w tym siedzi z czasem to człowiek zapomina ale podpowiedzi zawsze coś pomagają 😊

Thx. 

 

Teraz Kabelio śmiga 😊

Edytowane przez KiriKiri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jakoś nie widzę w większości specyfikacji by miał power pass.   Jak będą problemy z odbiorem, zacinanie sie czy przymulanie przełączania kanałów  to kup właściwy dla unicable. 

 

Numery SCR są mało ważne, tylko częstotliwości . Już Ci napisałem że  TV nie miał inny tylko tak sobie producent domyślnie ustawia a użytkownik ma wpisać swój własny.  

Wyłączasz jakikolwiek jeden w dekoderze operatora ( mają zostać tylko 3 )  i jego wartość wpisujesz do ustawień jakiegokolwiek SCR w TV. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
26 minut temu, KiriKiri napisał(a):

Poprawiłem 1 z 4 w tv na taki sam co w dekoderze bo tv miał inny dla 1 i kolejne 2,3,4 miały ten sam

Obydwa odbiorniki muszą mieć przypisane różne SCR. Jeżeli w tv któraś częstotliwość będzie taka sama jak wybrana dla dekodera, to tv nie będzie poprawnie odbierał.

Np. dla dekodera zaznaczasz trzy pierwsze kanały - 1210, 1420, 1680, a czwarty 2040 odznaczasz i przypisujesz dla dowolnego UB telewizora. Pozostałe UB w tv wyłączasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Cześć. Pierwotnie pisałem posty w temacie Ariva 103 i 203, ponieważ podejrzewałem, że on jest źródłem problemu.
https://forum.satkurier.pl/topic/11019-ferguson-ariva-103-i-ariva-203/page/21/

Aktualnie wychodzi na to, że nie dekoder, albo nie tylko on jest problemem. 

 

Jestem użytkownikiem Ariva 203 od ok. 8 lat i do niedawna sprawowało się bez zarzutu. Używane wraz z modułem CI i kartą Polsatu.
Urządzenie pierwotnie wykorzystywane na instalacji "domowej" z pojedynczym talerzem, a później (ostatnie 5 lat) w instalacji anteny zbiorczej budynku wielorodzinnego. Ostatnio pojawił się problem z odbiorem. Większość kanałów zaczęła ciąć. Technicy odpowiedzialni za instalację ogólnobudynkową twierdzą, że sygnał jest poprawny. Technicy dorzucili filtr w torze optycznym, ponieważ było tam lekkie przesterowanie. Jednak w rozmowie telefonicznej technik przewidywał, że to nic nie da bo pomiary na multiplekserach i w gniazdku były poprawne już wcześniej. 

Kilka uwag szczegółowych odnośnie sytuacji:
1. Testowałem dekoder ponownie w instalacji domowej z pojedyncza anteną i kanały odbierają idealnie (moc i jakość przykładowego transpondera pokazuje: moc - 85% i jakość - 65%). Odbiór bez zarzutu.
2. W mieszkaniu w którym mam problem z odbiorem dekoder pokazuje parametry: moc - 90%, jakość - 80%, pomimo tego kanały tną, obraz jest poszatkowany.
3. Najbardziej zastanawiająca jest następująca prawidłowość: nie ma najmniejszych zacięć na kanałach na polaryzacji poziomej (niestety jest to tylko kilka kanałów), np. BBC Brit - transponder 12,475 H, Comedy Central - transponder 12,015 H
4. W tym samym mieszkaniu sygnał satelitarny podłączony do telewizora LG z tunerem SAT - odbiór wszystkich kanałów jest poprawny (ale nie idealny - widać drobne przycięcia, na paskach kanałów informacyjnych, ale testowałem go na sygnale podanym z "przedłużacza" z gniazdka w sąsiednim pokoju, więc założyłem, że stąd drobne zakłócenia).
5. Próbowałem za radą z forum "naprawić" dekoder przez wymianę kondensatorów. Nic to nie dało. 
6. Założyłem jednak, że dekoder ma jakąś głębsza usterkę i zdecydowałem się kupić nowy Ariva 255S combo. I niestety zawiodłem się. Obraz tnie (może jest trochę lepiej niż w starym Ariva 203). Powtarza się prawidłowość: polaryzacja pozioma: bez problemów, pionowa: niektóre - lepiej, niektóre - gorzej, niektóre - dramat.

Wychodzi na to, że ten sygnał ma w sobie zakłócenia, z którymi dekodery Arivy nie potrafią sobie poradzić (ogólnie rzecz biorąc na TV jest dobrze, a przynajmniej akceptowalnie).
Dodam, że używałem wcześniej Arivy 203 na tej lokalizacji przez 5 lat, ale początkiem tych bieżących problemów była awaria instalacji anteny zbiorczej na budynku (w tym sygnału naziemnego). Najwyraźniej wymieniono jakieś urządzenia lub wprowadzono takie zmiany, że sygnał przestał być idealny i Ariva sobie nie radzi.

Czy ktoś mógłby coś podpowiedzieć, gdzie szukać problemu i jak rozmawiać z technikami przysłanymi ze wspólnoty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 godzin temu, K63 napisał(a):

Może wody w przewodzie i na złączce. :?:

 

Właśnie kable czyścutkie. I dziwne że tylko ten jeden transponder.Reszta cały czas działa. Atu jak przestanie działać wystarczy rozkręcić skręcić i zas idzie. Wszystkie f oraz beczka założone na nowo

 

Edytowane przez stepek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...