Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Rodzice mają coś takiego na bezterminowe

TELEWIZJA 72,40

Pakiet DTV Platynowy

Pakiet Eleven SNO - abonament

Dostęp do DTV HD Net w Multiroom

Dostęp do DTV HD

INTERNET 29,90

Internet 150 Mb - abonament

razem w zaokrągleniu 103 zł

Da się wyciągnąć lepiej

Składać wypowiedzenie jak w UPC

Czy od razu DUK?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, DisconnecT napisał:

Zawiera i jest pakietem, 189 kanałów, mam ten pakiet i na umowie nie ma nic o platynie, tylko i wyłącznie Super Sport & Film.

najwyższy pakiet w Vectrze to platyna. Pakiet Sport & Film zawiera Platynę + pakiety premium formalnie nie ma tam żadnego kanału. UPC stworzyło pakiety do którego dodali kanały AMC, Novela TV i Bollywood i kto wie czy tam nie wylądują kanały Polsat'u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Golbi84 napisał:

najwyższy pakiet w Vectrze to platyna. Pakiet Sport & Film zawiera Platynę + pakiety premium formalnie nie ma tam żadnego kanału. UPC stworzyło pakiety do którego dodali kanały AMC, Novela TV i Bollywood i kto wie czy tam nie wylądują kanały Polsat'u

Tak jak mówiłem na umowie nie mam platyny, tylko sam Sport & Film, więc formalnie to traktują jako pakiet wyższy, a nie "upgrade" do platyny.
UPC dodało Max HD Premium, ale nie są chętni do jego dawania, jak dzwonili aby mnie zatrzymać, to DUK stwierdził że to oferta dla nowych, generalnie nie zatrzymywali mnie praktycznie wcale.

 

48 minut temu, Arkon napisał:

To jeszcze gorzej wygląda ten pakiet. Jest HBO GO i OD?

Nie wiem skąd opinia że nie ma Eleven 4, normalnie jest 2 i 4, co potwierdza nawet wykaz kanałów, ale przy dekoderze 4K jest też jedynka w UHD, brakuje tylko trójki. Nie sprawdzałem jeszcze HBO GO, ale HBO OD jest, bo już używałem.
Po za tym ja mam pakiet Eleven w umowie, więc mam wszystkie 4 kanały.

 

Godzinę temu, Arkon napisał:

Tak z ciekawości @DisconnecTile płacisz w Vectrze za całość i za sam Super Sport & Film?

Tak jak mówiłem wcześniej 174.99 zł wychodzi mi za Sport & Film + Eleven + SNO w tym 3 dekodery ( 4K PVR 1TB + HD PVR 500GB + HD non PVR) razem z internetem 600 Mb/s.
Za sam S & F w umowie jest wyszczególnione 34.99 zł.

Edytowane przez DisconnecT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście pisałeś o cenie, sorry zapomniałem. Mimo wszystko obstaję przy swoim, że ten pakiet nie jest dla mnie interesujący. Brak Eleven 2, brak Canal+. Tak naprawdę Filmboxy mnie nie interesują, podobnie Cinemax, bo mam to w HBO GO czy OD. Wydaje mi się, że lepiej kupować tak jak ja czyli Platyna oddzielnie, Eleven czy HBO. Według mnie wychodzi taniej i bardziej optymalnie. Jako kibica piłkarskiego wkurzyłoby mnie, gdybym nie mógł obejrzeć jakiegoś meczu, który akurat jest w Eleven 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Arkon napisał:

Rzeczywiście pisałeś o cenie, sorry zapomniałem. Mimo wszystko obstaję przy swoim, że ten pakiet nie jest dla mnie interesujący. Brak Eleven 2, brak Canal+. Tak naprawdę Filmboxy mnie nie interesują, podobnie Cinemax, bo mam to w HBO GO czy OD. Wydaje mi się, że lepiej kupować tak jak ja czyli Platyna oddzielnie, Eleven czy HBO. Według mnie wychodzi taniej i bardziej optymalnie. Jako kibica piłkarskiego wkurzyłoby mnie, gdybym nie mógł obejrzeć jakiegoś meczu, który akurat jest w Eleven 2.

  

Ręce opadają. 🤣 Jest Eleven 2 i 4 w gołym Sport & Film. Pisałem też w swojej umowie mam pakiet Eleven, więc ja mam dostępne wszystkie 4.
Strata kilku Polsatów względem UPC nie jest dla mnie bolesna, zwłaszcza że ten nadawca reklam nie żałuje, mnie bardziej zależało na ofercie filmowej, zwłaszcza że w domu są osoby co dysk nawet 3TB dały by radę zapchać nagraniami.

ShareX_DisconnecT__2021-01-24_21-08-58_I

Edytowane przez DisconnecT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, nie gorączkuj się. Nie ma znaczenia czy Eleven 2 czy 3. Dla mnie to nadal niezrozumiałe, brak jednego czy nawet dwóch kanałów z pakietu. Jak kiedyś przeglądałem dział o UPC, to wcale ceny nie były takie niebotyczne. Chyba , że teraz coś się zmieniło na niekorzyść. Ja chcę uciekać z Vectry, Ty wolisz ich ofertę. Bywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Arkon napisał:

Spoko, nie gorączkuj się. Nie ma znaczenia czy Eleven 2 czy 3. Dla mnie to nadal niezrozumiałe, brak jednego czy nawet dwóch kanałów z pakietu. Jak kiedyś przeglądałem dział o UPC, to wcale ceny nie były takie niebotyczne. Chyba , że teraz coś się zmieniło na niekorzyść. Ja chcę uciekać z Vectry, Ty wolisz ich ofertę. Bywa.

Nie ofertę, tylko sprzęt Vectry jest niebo lepszy od UPC, gdyby mi zależało na pozostaniu to bym im z gardła wyrwał ten Max HD Premium. Ale po co? Znowu mam się bujać z ciągłymi podmianami sprzętu, irytować się prędkością działania Horizona, czy pukać się w czoło że mimo posiadania internetu 500 Mb/s w niektórych zastosowaniach mogę wykorzystać efektywnie tylko połowę, bo modem został wyposażony w nędzny CPU który ma problem z prawidłową obsługą ruchu TCP/IP już nie mówię o dziurze na DDOS, dzięki której można położyć modemy na połowie osiedla, wszystko jest w internecie i można poczytać, po za tym ludzie z UPC uciekają, już w śród moich znajomych poszło 8 umów i wszyscy się rozchodzą w swoją stronę.

Co do ceny to w UPC za zwykły Max HD + 3 dekodery (sporo gorszej jakości od Vectry i bez 4K) razem z internetem 500 Mb/s płaciłem o całe 15 zł mniej, także bez rewelacji, a DUK mimo informacji że interesuje się ofertą konkurencji nie zaoferował nic wartego rozważenia, mają głęboko w poważaniu swoich klientów. Już w 2019 roku biłem się o internet 500 Mb/s bo w dobrej cenie chcieli dać max 300 (miałem wtedy 250.), w końcu wyszło na moje, ale nie mam ochoty tego powtarzać.

 

PS. No nie licz że zostanę w UPC bo Ty uciekasz z Vectry 😉 Zawsze tak było jedni uciekają inni przychodzą, swojego czasu sporo osób miało utarczki z dawnym Asterem, a ja byłem zadowolony i nie miałem z nimi nigdy problemów, ot życie.

Edytowane przez DisconnecT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ mi zupełnie na tym nie zależy, żebyś został w UPC. Dla mnie po prostu obiektywnie Vectra jest co najwyżej średnią kablówką, niczym się nie wyróżniająca spośród konkurencji. Multimedia ma lub miała rewelacyjne ceny, UPC czy Orange ma dużo lepszą ofertę, Jambox podobno jest najlepsze jakościowo. Na szczęście mam jeszcze rok na podjęcie decyzji i nie mam Twojego komfortu i wyboru między Vectrą, a UPC. Ja mogę wybrać tylko Vectrę, PC+ oraz Orange światłowód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Arkon napisał:

Ależ mi zupełnie na tym nie zależy, żebyś został w UPC. Dla mnie po prostu obiektywnie Vectra jest co najwyżej średnią kablówką, niczym się nie wyróżniająca spośród konkurencji. Multimedia ma lub miała rewelacyjne ceny, UPC czy Orange ma dużo lepszą ofertę, Jambox podobno jest najlepsze jakościowo. Na szczęście mam jeszcze rok na podjęcie decyzji i nie mam Twojego komfortu i wyboru między Vectrą, a UPC. Ja mogę wybrać tylko Vectrę, PC+ oraz Orange światłowód.

Uwierz mi że ja komfort to posiadam, w swoim zasięgu mam co najmniej 8 operatorów kablowych, w tym i przytaczany Orange, tyle że ode mnie z rodziny się przesiedli, byłem konfigurować im urządzenia i prawdę mówiąc, Orange wypada słabo, gdybym miał wybór między Orange a UPC to został bym w UPC, internet nigdy nie trzyma deklarowanych parametrów, a umowa jest dość pokrętnie skonstruowana w tym zakresie w skrócie gwarantują tylko 1/3 prędkości łącza na świetle. 🤣 (Vectra i UPC dają osobne gwarancje na 1/2 i 3/4 prędkości w umowie) IPTV też bez szału, jest wysoka rozdzielczość i przy okazji masa szumów wynikająca z kompresji, sprzęt słabiutki (bez dysków) w porównaniu chociażby do Francji która jest rodzimym rynkiem dla Pomarańczowych. Talerza nie mam zamiaru brać bo i tak musiał bym jeszcze od kogoś innego internet dosztukować.

Edytowane przez DisconnecT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile jeszcze wybór UPC/Vectra mogę zrozumieć o ile Vectra byłaby tańsza (tak zrobili moi znajomi) to niestety już odpływasz, żeby z "co najmniej" 8 dostępnych operatorów wybierać Vectrę - z najsłabszą zarówno jakościowo jak i programowo ofertą tv, dekoderem 4K, który zaraz przestanie być supportowany bo idą w streaming zamiast DVB-C i Internetem, który jest taki sam jak wszędzie (czyli zależny od 100 różnych czynników), a za niespełnienie parametrów z umowy dostaniesz 5 zł... :).

A w Orange dostałbyś chociaż normalny światłowód do domu, a nie HFC.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, bugmenot napisał:

O ile jeszcze wybór UPC/Vectra mogę zrozumieć o ile Vectra byłaby tańsza (tak zrobili moi znajomi) to niestety już odpływasz, żeby z "co najmniej" 8 dostępnych operatorów wybierać Vectrę - z najsłabszą zarówno jakościowo jak i programowo ofertą tv, dekoderem 4K, który zaraz przestanie być supportowany bo idą w streaming zamiast DVB-C i Internetem, który jest taki sam jak wszędzie (czyli zależny od 100 różnych czynników), a za niespełnienie parametrów z umowy dostaniesz 5 zł... :).

Rozumiem że Ty wiesz lepiej co jest dostępne u mnie na adresie? To co liczymy: Orange, Tmobile (BSA na łączach Orange), UPC, Vectra, przejmowana Multimedia, JMDI, Netia, Play (BSA na łączach Vectry.)
Dziwnym przypadkiem zarówno Vectra jak i UPC na koncentryku w tech. FTTC trzymają deklarowane parametry, a Orange na światłowodzie ich nie trzyma 🤣 Inna sprawa że ja wiem dlaczego tak jest w Orange, dość bidnie dzielą zasoby na hub'ach i jak więcej osób się podepnie to robi się bryndza.

 

PS. UPC zarzuciło support Mediaboxów już lata temu, więc nawet jak zarzucą w Vectrze obsługę tego box'a w 4K to jestem do przodu. ;)

Edytowane przez DisconnecT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem Ci wyżej dlaczego uważam, że śmiesznie argumentujesz wybór Vectry.

A to, że tutaj na forum napisałeś 15 postów tylko na ten temat jeszcze "śmiechowość" pogłębia :).

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bugmenot napisał:

Napisałem Ci wyżej dlaczego uważam, że śmiesznie argumentujesz wybór Vectry.

A to, że tutaj na forum napisałeś 15 postów tylko na ten temat jeszcze "śmiechowość" pogłębia :).

Smiechowość to pogłębia fakt że zacząłem od prostego pytania, jaki sprzęt Vectra oferuje, dostałem w zamian tysiąc zbędnych informacji jak bardzo będę żałować przesiadki, nie ma co merytoryczne powitanie.

Wybrałem Vectrę bo spodobał mi się sprzęt, tyle jakość usług na HFC jest wystarczająca i nie dziękuje za FTTH Orange, mam z ich siecią styczność i jest słaba, pomijając przepływność, routing i trasy w Orange to materiał na niezły kabaret, mam u nich telefony mobilne i z tutaj jest w porządku, usługi stacjonarnie mnie nie satysfakcjonują pojmujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że sobie wybrałeś, ale fakty są takie, że jeśli chodzi o DVB-C jak i sam net DOCSIS to jest to taki sam skansen jak UPC i obiektywnie Vectra niczym się na plus nie wyróżnia.

Jeszcze gdybyś nie wyjechał z tymi 8 operatorami to byłoby w miarę wiarygodnie, bo różne ludzie mają pomysły na życie, ale teraz to już pachnie szpetanką ostro.

 

A trasy w Orange są jakie są, ale jakoś Vectra w Speedteście jest na 4 miejscu ze sporą stratą do Inei, UPC i Toya jeśli chodzi o download i pingi.

A Orange jest zaraz dalej na 5, mimo, że zaniżone Neostradami 10 Mbps. A i tak ma lepsze wysyłanie o kilka mbps od Vectry... ;).

speedtst.png

Wyżej grudzień, tu listopad:

speedtst2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...