Skocz do zawartości
  • 0

Jaka antena na 4 pozycje satelitarne?


ploomba
 Udostępnij

Pytanie

Tak jak w temacie. Proszę o poradę jaka antenę kupić w celu zamontowania na niej 4 konwerterów? Wystarczy 80cm? Czy lepiej celować w 90cm? Myślałem o Corab 80cm. Tylko nie wiem jaki model. Z tego co zauważyłem jest chyba kilka różniących sie wysięgnikiem (rurką) na konwertery - są bodajże z plastikowym wysięgnikiem i metalowym. Oczywiście z metalowym chyba lepsza? Czy wszystkie Coraby są ocynkowane?
Co do pozycji sat to oczywiście standardowo będzie 13 i 19,2 E. Do tego początkowo myślałem o Astrze 28,2 ale tego co widzę to coraz mniej tam fajnych stacji. Dlatego zdecyduję się chyba na 9 E plus 5 W (francuskie stacje).
Czy będzie problem przy zezowaniu 13 E i 9 E? Tzn czy przy takiej odległości stopniowej zmieszczą się mi dwa konwertery?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jeżeli nie masz jeszcze anteny to kup 100cm. Powyżej 1m są już dużo droższe. U mnie jest następujące rozwiązanie:

- antena 100 cm

- konwerter quad ze standardowym promiennikiem w centrum na Hotbird

- konwerter Maximum z wąskim promiennikiem na 9E i 10E styka się z quadem

Ogólnie na tej antenie mam 7 różnych konwerterów połączonych diseqc 8/1 z własnoręcznie wykonaną szyną mocującą. Odbieram pozycje od 1W do 28E. Próbowałem dołożyć dodatkowy konwerter na Amosa 4W ale częściowo antena satelitarna jest zasłonięta przez ścianę i odbierałem tylko kilka transponderów ze słabym sygnałem. Na 4W i 5W mam więc drugą antenę 60 cm po C+. Wątpię, żebyś mógł odebrać 5W na zezie z Hotbirdem w centrum z zadowalającym efektem. To różnica 18 stopni.

Konwertery z wąskim promiennikiem nie ustępują pod względem jakości sygnału od standardowych. Mają delikatniejsze obudowy. Podczas regulacji kąta trzeba uważać, żeby nie uszkodzić plastikowej obudowy.

Wykonanie szyny mocującej na konwertery jest bardzo trudne ale to rozwiązanie jest chyba najwygodniejsze. Do niektórych anten producenci oferują gotowe uchwyty na 2 lub 4 konwertery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...