Skocz do zawartości

Jakiego kanału wam brakuje w polskiej TV?


Artur912
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Piszcie tu, jakiego nigdy nie było w Polskiej TV. Mi np. brakuje coś typu Czeskiego Mnau TV, bo czegoś takiego nie ma w Polsce. Zapraszam do dyskusji.

Edytowane przez Barti
Przeniesiono wątek do bardziej odpowiedniego działu. Poprawiono też nieco niechlujną pisownię postu i tytułu wątku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

A mnie przydałaby się:

- kanał o teleturniejach starych jak i nowych (z TVP, z Polsatu/TV4, kilka z TVNu)

- kanały dziecięce: NickToons, YTV, Treehouse

- kanał o grach i technologii

- kanał pogodowy (po TVN Meteo Active już nic nie wystarczy, jedynie krótkie prognozy w zwykłych stacjach)

- kanał z bajkami anime (wiem że jest 2x2, ale chodzi mi o kanał z jeszcze większą dawką anime oraz znanymi kreskówkami takimi jak np. Dragon Ball czy Naruto)

- kanał młodzieżowy TeenNick

- kanał informacyjny dla mniejszości śląskiej (akurat może utworzyć go TVS lub Silesion.pl, wiem że będzie V4 TV w czterech językach, ale taki regionalny kanał by był nawet konkurencyjny dla Trójki Katowice - każdy może myśleć że TVS jest konkurencyjny, ale nie jest już w 100% "regionalny")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tak ostatnio mnie znowu wzięło na media i zabawiłem się w KRRiT, analizowałem wycieki konceptów telewizyjnych mających powstać na potrzeby DVB-T, propozycji na tematykę kanałów na MUX8 m.in. z tego forum i satelitarnych kanałów FTA, które padły/działały w ciągu ostatnich 10-15 lat. Na bazie tego utworzyłem spis dla nadawców TV, na jaki kanał jest zapotrzebowanie w telewizji niekodowanej:
Okazało się, że rynek najbardziej - obok kanału ogólnotematycznego (lub skierowanego do Polonii) - poszukuje... kanału lifestylowego. W obu przypadkach przypadły trzy punkty, co oznacza, że rynek nie tyle chce co nawet ŻĄDA więcej niż jeden kanał tego typu dodatkowy w ofercie niekodowanej. Kanały, który też powinie się pojawić - ale już nie w aż tak ekspresowym tempie, ale najlepiej by jakieś powstały - to kanały z kategorii informacyjnej i filmowej (mają po 2 punkty), ewentualnie edukacyjnej (1,5 punkta). Są też kanały, które są forsowane przez jedną ze stron, ale druga nie wyraża praktycznie zainteresowania, a nawet się broni przed nimi. Są to: kanały sportowe (ignorowane przez nadawców) jak i kanały reklamowo-muzyczne (oprotestowane przez widzów) - obie cieszą się poparciem jednego punkta.

Ten wynik to pewnie potwierdzenie opinii większości forumowiczów (ja praktycznie tylko to opakowałem).

 

Jakich ja z kolei kanałów oczekuję? Oczywiście przede wszystkim ogólnych i jakiś tańszych w emisji kanałów tematycznych (wiadomo, że HBO nie można się spodziewać) - edukacyjne, lifestylowe (w przeciwieństwie do większości - taka To!TV z wiosny by mi wystarczyła), informacyjne (w sumie mi okołoinformacyjne - Superstacja, TV Republika - wystarczą).

Chętnie bym kiedyś stworzył kanał FTA, ale wiadomo - przekaz kosztuje... Ale sądzę, że pewnie jakiś czas w kablu z programem pełnym teleshopów i wróżek (oraz w międzyczasie produkcja własna) i będzie można wejść na satkę (wtedy można zawiązać współpracę z nadawcą pokroju Pulsu czy WP i retransmitować część programu).

Edytowane przez Kacper10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanał z horrorami na wzór brytyjskiego Horror Channel.

Kanał ze starymi kreskówkami m.in. ze starego CN, czy stare bajki Disneya, bo dzisiejsze kanały dziecięco- młodzieżowe serwują ogłupiającą papkę. Konkurencja dla Top Kids.

Kanał dokumentalny z prawdziwego zdarzenia bez żadnych programów typu reality, lifestyle.

Resztę to już chyba mamy...

Edytowane przez TV i HD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ucieszyłbym się z dołączenia do Nc +kanału muzycznego z prawdziwego zdarzenia...m.i. z muzyką-teledyskami, koncertami rock/metal w  jakości HD..Stars w jakości SD z obecna ramówką to jednak za mało. :-|

Kanał o tematyce dawnego Travel Channel.

Brakuje również kanału , który mógłby zając miejsce TVN Meteo.

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzy mi się kanał muzyczny na którym stawiano by na muzykę graną na żywo - ze wszystkich gatunków muzycznych.

Formuła identyczna jak z innymi, istniejącymi już stacjami, tylko że zamiast teledysków tych najbardziej popularnych singli emitowane byłyby ich wersje koncertowe z jakiegoś oficjalnego wydawnictwa.

W miarę możliwości stacja transmitowałaby też koncerty bądź festiwale na żywo, a w ramach audycji tematycznych - jeden kompletny koncert bądź film dokumentalny o danym artyście/danej grupie.

Edytowane przez Brzozu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...