Skocz do zawartości

MCM vs. MTV


deejay.m
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Swego czasu w Cyfrze+ oferpwany był dobry kanał muzyczny MCM. Jednak został on usunięty z oferty podczas fuzji z Wizją TV. Obecnie oferowany jest juz mini-pakiet tych kanałow a w jego skład wchodzą MCM, MCM Pop i MCM Top. Czy według Was przewyższa on jakościowo kanały z paczki MTV? Nie chodzi mi o kanały MTV Polska i VH-1 Polska ale o kanały tematyczne ( MTV Base, MTV2, MTV Hits, VH-1 Classic itp. )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że "MCM" jest lepszy od "MTV Polska" ("VH-1" jest jeszcze ok) jest oczywiste !

 

Francuzi puszczają muzykę, a nie w większości reality show !

 

Pisałem kiedyś, że "MTV" powinno wrócić do programu z czasów gdy było w Polsce "MTV Europe" i "Atomic Tv" (wspominałem programy prowadzone przez Miki, która podobno miała najdłuższe nogi w kraju, tylko jak oni to zmierzyli??? :D ), a dla tych reality show zrobić oddzielny kanał !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jak ruszy COmedy Central to tam dadza te reality show a na MTV będzie więcej muzy. Nie powiem że kilka programów można mieć ale bez przesady. Żadko jest tak, że jak włacze MTV to idzie teledysk . Częściej jakis program. Ale za jeden musze ich szczególnie pochwalić .. no nawet za dwa :) Pierwszy z nich to Pimp My Ride a drugi to taki w którym ludziom w pare dni przerabiają domy. ( coś w stylu Monster House z TVN Turbo ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MCM powiązane jest z Canal+ FRANCE,do MCM skolei należy TRANCE TV

które jest w Cyfrze,plusem MTV jest show (np odpicujcie mi bryke,ale....

tylko w wersji Ang,we Franc. to żenada) mam kilka wersji MTV i wg mnie

to co jest teraz,nie ma nic wspólnego z tym MTV które oglądałem w latach

80*tych,teraz wydaje mi się że dobre stacje robią właśnie Francuzi,

M6-HITS,BLECK,ROCK,i wspomniane MCM które nie wiedzieć czemu

jeszcze się nie pojawiło w Cyfrze? może to taki Francuski stosunek

przerywany :arrow: raz wchodzi,raz nie? :lol::censored:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C+ nawet gdyby teraz chciała dołączyć MCM, to nie ma skąd, bo kanał usunięto z Hot Bird-a i jest tylko na Astrze. Nie chciał go żaden pakiet z Hot Bird-a i kanał zrezygnował z dosyłu z 13E (choć był tu od początku; kiedyś nawet w analogu leciał ;) ). Teraz C+ musiałaby go wepchnąć na swój tp, a z MTV ma lepiej, bo nie musi go trzymać teraz na swoim transponderze ;)

 

Co do samego MCM - sensowne są tylko MCM Top i MCM Pop. Zwykły MCM ma muzyki mniej niż MTV - też pełno bzdurnych seriali itp. Dodam, że na Hot Birdzie był MCM Top, nie zwykły MCM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten z teledyskami to właśnie nie był zwykły MCM, a MCM Top, ale już go i tak nie ma na HB. Oj dawno nie widzieliście głównego MCM - łyk historii. W Cyfrze + tak naprawdę to przez cały czas był MCM Top (nazywany MCM Europe). Program był identyczny z MCM Top w CanalSat na Astrze. Prawdziwy, główny kanał MCM jakoś pod koniec lat 90 został zreformowany i muzyka w nim to tylko dodatek - lecą tam same seriale itp.. Samą muzykę (no powiedzmy w 95%) nadają MCM Top (czyli to co było w Cyfrze jako MCM Europe) i MCM Pop. NRJ 12 i Europe TV nie mają nic do tego - to inni nadawcy.

 

Zresztą kto ma (legalny rzecz jasna) dostęp do CanalSat może sprawdzić sam jak jest - MCM ma mało muzyki, MCM Top i MCM Pop mają jej dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C+ nawet gdyby teraz chciała dołączyć MCM, to nie ma skąd, bo kanał usunięto z Hot Bird-a i jest tylko na Astrze. Nie chciał go żaden pakiet z Hot Bird-a i kanał zrezygnował z dosyłu z 13E (choć był tu od początku; kiedyś nawet w analogu leciał ;) ). Teraz C+ musiałaby go wepchnąć na swój tp, a z MTV ma lepiej, bo nie musi go trzymać teraz na swoim transponderze ;)

 

Co do samego MCM - sensowne są tylko MCM Top i MCM Pop. Zwykły MCM ma muzyki mniej niż MTV - też pełno bzdurnych seriali itp. Dodam, że na Hot Birdzie był MCM Top, nie zwykły MCM.

Niech ludzie wysyłają maile do Cyfry, może MCM-y się pojawią na transponderze Cyfry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kwestionuje wiedzy kolegów na ten temat.

Ale jeśli w logo stacji nie ma oznaczenia TOP LUB POP,to jest to zwykłe

MCM czy nie? bo takiego oznaczenia nie było pare m-c temu na MCM?

z Eutelsata i leciała tam sama muza. Na MCM z Astry zawsze były oznaczenia?

A tą sytuacje pamiętam dobrze bo "powtarzałem" ją wiele razy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kwestionuje wiedzy kolegów na ten temat.

Ale jeśli w logo stacji nie ma oznaczenia TOP LUB POP,to jest to zwykłe

MCM czy nie? bo takiego oznaczenia nie było pare m-c temu na MCM?

z Eutelsata i leciała tam sama muza. Na MCM z Astry zawsze były oznaczenia?

A tą sytuacje pamiętam dobrze bo "powtarzałem" ją wiele razy?

 

Na loga uwagi nie zwracałem specjalnie - leciały te same utwory - na HB jako MCM Europe, a na Astrze jako MCM Top. W tym czasie na MCM France (czyli tym dawnym zwykłym MCM) jakiś film anime (chyba Dragon Ball, ale nie jestem pewny). Niestety MCM zaczyna lecieć tą samą drogą co MTV - główny kanał prezentuje dziwne rzeczy, a muzyki coraz mniej. Na szczęście są MCM Top i MCM Pop ;)

 

Co do legalnego odbioru - chyba jedyny sposób to zakup subskrypcji na jakiś okres (rok) z góry we Francji (osobiście lub przez rodzinę/znajomych) i przywózka karty do Polski...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...