Skocz do zawartości

ZigZap


ad_am
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nikt nie szuka bo to są trudno dostępne rzeczy. Jak ktoś nagrywał w tamtym czasie kreskówki z tego kanału, to albo te skrawki z oprawą sobie usuwał, albo ustawiał nagrywanie ręcznie, by się tylko sam serial nagrał. Mam na dysku kilka odcinków "Kodu Lyoko", pobrałem je jeszcze ze Wrzuty jakieś 5 lat temu, i tam pod względem oprawy wszystko było usunięte, w niektórych przypadkach nawet pół sekundy z czołówki serialu brakuje. Tak więc trudno jest pozyskać całą oprawę, bo prawdopodobnie nikt nie nagrywał tego kanału pod względem graficznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie, że nagrywał. Wpisz sobie na YT "Maqlatura" - tam masz film podzielony na 2 części (part1 i part2). W części 1 na samym początku jest cały ident i na końcu 2 części również w całości ident z graffiti. A w sprawie nagrywania serialów powinni bardziej się postarać. Jeszcze zastanawiam się, komu tak bardzo się chciało wycinać filmy w jakimś programie z dużą dokładnością, które trwały 1 godzinę, a nawet trochę dłużej? Przejrzałem niektóre filmy na Chomikuj nagrane w ZigZapie i zostały wycięte bardzo starannie. Nie wiem po co, skoro człowiek sam potrafi przewijać reklamy. Niestety ja nic nie nagrywałem z kanałów dziecięcych, ale gdybym nagrywał, to nie wycinałbym starych wspomnień. Mnie się wydaje, że nagrywający ZigZapa nawet nie chcą przesłać oprawy graficznej


Należy więc znaleźć twórcę (studio) oprawy i być może ma ją


Tak przy okazji wrzuciłem testcard z lat 2010-2011, czyli w formacie 16:9. Pochodzi on z zappingu użytkownika Marc222 TV wrzucony rok temu, ale dopiero teraz wrzucam ten urywek testcardu. Może ktoś z was posiada ten testcard? W okresie 2008-2010 emitowano go w 4:3 i mamy już taki w HQ, wystarczy wpisać na Chomikuj "zigzap przerwa", ale to tylko format 4:3, a mnie bardzo zależy na formacie 16:9

https://www.youtube.com/watch?v=b2IaZsfeiw4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem to nagranie, o którym mówiłeś, tyle że ten program ktoś nagrał nie dlatego że jest ident na początku czy na końcu, albo plansza z godzinami powtórek. To jest tu praktycznie nieistotne. Ktoś nagrał, bo program uznał za interesujący. Co do nagrywania seriali, to rada może i dobra, ale kilka lat za późno. Poza tym do wycinania jingli to w przypadku nagrywania seriali z ZigZapa nie trzeba było mieć szczególnie wielkiej staranności. Odcinki większości seriali nadawanych tam trwały po około 24-26 minut. Wycięcie tych kilkunastu sekund z początku i końca nagrania, czyli treści, która nie była odcinkiem (reklamy, jingle, autopromocja, teledyski), to chyba najprostsze co można zrobić przy montażu, bo nie trzeba niczego szukać w środku. Takich godzinnych i dłużej trwających rzeczy w ZigZapie za bardzo nie było, głównie filmy pełnometrażowe, ale tam sprawa wygląda tak samo jak przy serialach odcinkowych, bo nie przerywano na tym kanale (tak samo jak teraz) audycji blokami reklamowymi.

A czemu ludzie to wycinali? Skoro im zależało na danym serialu, to chcieli mieć serial nagrany, a nie identy czy reklamy. Poza tym jak ktoś sobie te nagrania puszczał, to nie musiał potem, po wycięciu, tych kilkunastu sekund sobie przewijać. I to jest zrozumiałe.

Co do tych wspomnień...cóż, może ludzie, którzy nagrywali seriale z ZigZapa, uznali, że właśnie odcinki będą wspomnieniami, a nie to, jaki ident przed nimi leciał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam!

 

Już niestety, ale wideo stoi na półce, a kasety pochowane... :/ Prawdopodobnie testcard pokrył się z innym nagraniem i się "zmył". Do niedawna posiadałem jeszcze i oglądałem (maj/czerwiec) testcard MiniMini, ale dziś już też go nie widzę... Jeśli to takie ważne, mogę jeszcze raz poskładać sprzęt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Narobiłem bałaganu w kasetach. :/

 

Jak wszystko sobie uporządkujesz i będziesz miał dobre chęci na kolejne poszukiwania to będę cierpliwie czekał. Pamiętaj : najważniejsze są twoje chęci, a ja je w tobie widzę. No jak ostatecznie ci się nie uda znaleźć, to trudno, ale liczą się dobre chęci. Ponadto mówisz, że masz dużo tych kaset, więc może ta kaseta z ZigZapem chowa się gdzieś, gdzie jeszcze nie szukałeś? Jeszcze się zapytam, czy patrząc na same kasety znasz ich zawartość czy odtwarzasz w telewizji w ciemno w celu rozpoznania ich zawartości?

 

 

A od ostatniego postu (21 wrzesień) nic w tej kwestii niestety nie robię

 

Dlatego ci przypominam, choć wiem, że masz inne prywatne (a na pewno ważniejsze) sprawy do załatwienia, a znalezienie nagrania NIE jest dla ciebie obowiązkiem, tylko pytanie, czy chciałbyś te poszukiwania kontynuować? Czy kiedykolwiek zobaczę testcard czy nie - wszystko zależy od ciebie, więc trzymam kciuki

 

 

Nawet o tym zapomniałem. :/

 

Dlatego ci przypominam, nawet powiedziałeś, że cały czas o tym pamiętasz, choć zdarzyło ci się zapomnieć. Możliwe, iż to dlatego, że nie możesz znaleźć tej kasety i odpuściłeś sobie, bo uznałeś, że nie ma sensu szukać coś, co mogłeś już dawno stracić. Też tak mam, że jak ciągle czegoś szukam i bardzo mi na tym zależy, a po długim czasie nie mogę tego znaleźć, to daruję sobie na zawsze. Trochę będzie tu pachniało offtopikiem, ale ja szukam pewnego utworu, który słyszałem w radiu wieki temu i jak pomyślę o tym utworze, to gra mi w głowie dokładnie to, co wieki temu słyszałem, jednak pamięć zawiodła i nie mogę przypomnieć, jakie słowa były wyśpiewywane. Pamiętam, że to była kobieta o wysokim głosie (to nie jest opera!) i raczej śpiewała po angielsku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizorek dobrze, że żyjesz :D

 

Przez ten okres zrobiłem porządek w piwnicy, gdzie znajdowały się WSZYSTKIE kasety. Kaset z nagraniami TV były TYLKO 3-4 :) I postanowiłem, że po świętach zajrzę jeszcze raz do tych kaset. Dzisiaj właśnie zacząłem jedną z nich. Wymyśliłem, pewną taktykę, gdzie nie przegapię ani sekundy nagrania. Jak się nie uda i nagranie będzie "wchłonięte" przez inne nagrania to trudno :/ Starałem się... I jeszcze jedna kwestia. Jak się uda i spojrzę "O! Jest! Udało się :D" to na razie nagram na telefon, bo nie mam tego grubbera czy czegoś jeszcze :/ Będę jeszcze dawał znaki, bo na 99% tam gdzie śpi rybka MiniMini tam ziomek jeździ nocą na deskorolce ;) 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizorek dobrze, że żyjesz :D

 

Przez ten okres zrobiłem porządek w piwnicy, gdzie znajdowały się WSZYSTKIE kasety. Kaset z nagraniami TV były TYLKO 3-4 :) I postanowiłem, że po świętach zajrzę jeszcze raz do tych kaset. Dzisiaj właśnie zacząłem jedną z nich. Wymyśliłem, pewną taktykę, gdzie nie przegapię ani sekundy nagrania. Jak się nie uda i nagranie będzie "wchłonięte" przez inne nagrania to trudno :/ Starałem się... I jeszcze jedna kwestia. Jak się uda i spojrzę "O! Jest! Udało się :D" to na razie nagram na telefon, bo nie mam tego grubbera czy czegoś jeszcze :/ Będę jeszcze dawał znaki, bo na 99% tam gdzie śpi rybka MiniMini tam ziomek jeździ nocą na deskorolce ;)

 

Pozdrawiam.

 

Oczywiście, że żyję :) Dlaczego miałbym nie żyć? XD Poza tym myślałem, że się na mnie obrazisz ze względu na to ciągłe męczenie tym testcardem. Nie chcę się tu przed wszystkimi ośmieszyć, że niby czegoś nie wiem, ale do dzisiaj nie mogę zrozumieć, o co chodzi z tym "wchłonięciem" danego nagrania przez inne nagranie. Apropo testcardu mnie nie tylko zależy na dobrej jakości, ale przede wszystkim na zobaczeniu tego ziomka na deskorolce, bo jestem bardzo ciekaw, jak to wygląda, a niektórzy na YT zrekonstruowali testcard i rekonstrukcje całkiem ładnie wyszły i doceniam ich wysiłek, ale to nie to samo, co... ARCHIWALNE NAGRANIE

Apropo tej śpiącej rybki i ziomka na deskorolce to to wyglądało jakoś tak, że jak np. Hyper kończył blok o 2:00, a ty powiedzmy zacząłeś nagrywać rybkę MiniMini o 1:00, to w nagraniu powinno być tak, że np. o 1:55 nagle jest przełączenie (pilotem) na kanał ZigZap i wtedy się nagrywa do 6:00 coś tam?

Apropo rozpoczęcia programu ZigZapa nie wiem, czy dobrze kojarzę, ale czy on przypadkiem nie spojrzał się na ekran, a potem z neutralnej miny zmienił na bardzo szeroką (z zębami)? Ja sam nie wiem, czy tego ziomka kojarzę czy też nie. Jak myślimy o niektórych unikatowych nagraniach, których nigdzie w internecie nie można było znaleźć i uważam, że nigdy go nie widziałem, a potem ktoś wrzuca ten unikat, to potem mój mózg podpowiada, że to kiedyś widziałem na własne oczy

 

Nie wiem, czy mnie rozumiesz. Boże, jakie ja głupoty wypisuję >.<

 

Ale tak apropo poprawiłeś mi humor pisząc takie rzeczy. Ja wciąż trzymam za ciebie kciuki, bo to będzie wielki hit całego internetu. Naprawdę nikt tego nie nagrał z wyjątkiem ciebie

Edytowane przez Telewizorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja postaram się być cierpliwy. Zauważ, że JohnnyBravo97 stara się jak może, ale ma na głowie też inne sprawy. Myślę, że nie opłaca się grzebać w internecie zakończenia, testcardu i rozpoczęcia ZigZapa z lat 2004-2008. On powiedział, że nagrał "od zakończenia Hypera do rozpoczęcia ZigZapa", czyli nagrał 3 elementy (zakończenie, testcard i rozpoczęcie) na raz! Lecz ta kaseta musi zostać jeszcze znaleziona. Jak znajdzie to będzie sukces internetu! To chyba ostatni z "żywych", który robi nam nadzieję na ten testcard

 

Często miałem o tym testcardzie sny, a miałem też taki, że ja jeździłem z tym ziomkiem na tej samej deskorolce i tak jakoś dziwnie skręcał głowę i uśmiechał się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizorek dobrze, że żyjesz :D

 

Przez ten okres zrobiłem porządek w piwnicy, gdzie znajdowały się WSZYSTKIE kasety. Kaset z nagraniami TV były TYLKO 3-4 :) I postanowiłem, że po świętach zajrzę jeszcze raz do tych kaset. Dzisiaj właśnie zacząłem jedną z nich. Wymyśliłem, pewną taktykę, gdzie nie przegapię ani sekundy nagrania. Jak się nie uda i nagranie będzie "wchłonięte" przez inne nagrania to trudno :/ Starałem się... I jeszcze jedna kwestia. Jak się uda i spojrzę "O! Jest! Udało się :D" to na razie nagram na telefon, bo nie mam tego grubbera czy czegoś jeszcze :/ Będę jeszcze dawał znaki, bo na 99% tam gdzie śpi rybka MiniMini tam ziomek jeździ nocą na deskorolce ;)

 

Pozdrawiam.

Czy już? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co dokładnie chodzi o Niestety...? Czy nie znalazłeś testcardu? Może być nawet w fatalnej jakości, ale chciałbym wiedzieć, czy już udało Ci się zdobyć testcard.

Ja się właśnie wystraszyłem i myślałem, że chodzi o to, że przepadł na wieki

 

Nie znam się na kasetach, ale widzę, że szybko "zmywają się" fragmenty nagrań :/ Niestety nie znalazłem jeszcze

 

Nie wiem, o co chodzi z tym "zmywaniem się" czy "wchłanianiem", ale ok. Będę czekał, jeśli się nie uda, trudno - starasz się, jak możesz

 

 

 

EDIT (7.01.2018 godzina 10:00) :

 

Dzisiaj właśnie mi się śniło, że JohnnyBravo97 napisał, że w końcu znalazł ten testcard i wysłał na YT klatkę zrobioną telefonem. Coś tam mi się śniło, że to było coś niewyraźnego (sen taki a nie inny prawdopodobnie dlatego, że jeden z użytkowników na moim kanale wysłał mi link do testcardu i tam go nie było, a po chwili usuwa swój komentarz na moim kanale). Następnie było jeszcze coś, że ziomek (odwrócony w prawą stronę jak w czołówce dżingla reklamowego) mijał bardzo rozbudowane miasto w 3D na żółtym tle. Wtedy był dzień i były jakieś chmurki, parę słoneczek, a ziomek bardzo szybko pędził. Potem mi się śniło, że wyskoczyłem z ziomkiem popływać na łódce (ten sen to chyba ze względu na film "Pół żartem, pół serio", który wyemitowali niedawno 31 grudnia) i jakieś te łódki były kolorowe, wszedłem na nie i płynąłem nocą po wodzie, były jakieś spadające litery z różnych krajów - polskie, angielskie, hiszpańskie, rosyjskie... Śniło mi się, że jest taki przedmiot szkolny "Bob budowniczy", że na lekcji pani zada jakieś opowiadanie czy coś... Nie wiem, sny są zawsze jakieś dziwne, ale to chyba dlatego, że ja się emocjonuję każdą chwilą, by uzyskać twój komentarz, na którym zostanie napisane "Znalazłem!"

 

Kiedy jeden z moich ulubionych użytkowników po raz pierwszy opisał mi testcard ZigZapa z lat 2004-2008, początkowo szczerze mało się nim interesowałem, prawie w ogóle. Obecnie jestem nim tak mocno zainteresowany, że nie wiem, ile bym zrobił, by go zobaczyć

 

A żeby zbyt mocno nie offtopować, chciałbym powiedzieć, że miesiąc temu znalazłem infocard o starcie ZigZapa http://promomedia.pl/info/image20.jpg (tylko nie wiem, po co to koma informuje), a na moim kanale w reklamach z lipca 2007 znajdziesz inne wersje dżingla reklamowego, zwłaszcza tyłówka, która wygląda zupełnie inaczej niż w latach 2004-2007, a także wiele innych unikatów z tej stacji. Zapraszam ----> www.youtube.com/Telewizorek możesz sobie wybrać playlistę, w której porządkuję sobie oprawy ZigZapa. Apropo czołówki dżingla reklamowego na początku może w takiej pozycji stoi ziomek na deskorolce?

Edytowane przez Telewizorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka! Czytam posty, w których wspominacie programy, ale nikt nie wspomniał o "Moje hobby", "Mój dom", "Moja szkoła", może ktoś pamięta i ma jakieś linki? Były to reportaże o dzieciach ze świata, które pokazywały jak żyją, co robią itp. Może ktoś coś pamięta i jest w stanie pomóc? Z góry dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...