Skocz do zawartości

ZigZap


ad_am
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ZigZap był kanałem telewizyjnym adresowanym dla dzieci i młodzieży w wieku 7-16 lat. Wystartował 16 października 2004 roku. Na antenie tej stacji były emitowane seriale animowane i aktorskie, a także produkcje własne(m. in. Przymierzalnia, Brejk i inne programy). Nadawał codziennie w godzinach od 6:00 do 21:00. ZigZap zmienił się 1 października 2011 roku w teleTOON+. Kanał był dostępny na cyfrowej platformie satelitarnej Cyfra+.

 

Z tej stacji ''hitami'' były kreskówki Kod Lyoko oraz Klub Winx, które do dzisiaj miło je pamiętam. Były też inne seriale, które bardzo lubiłem oglądać, m. in. Aparatka, Ruby Gloom, Huntik, Liga złośliwców oraz Wakfu. Ich programy autorskie też uwielbiałem, głównie Przymierzalnię i Brejk. Co do seriali dla młodzieży, to Degrassi.

 

Jakie macie wspomnienia związane z tym kanałem? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZigZap bardzo miło wspominam, ponieważ był to kanał (zaraz po Cartoon Network i Jetix) prezentujący ciekawą ofertę programową dla dzieci i młodzieży. Miło wspominam m.in. ''Rodzinę Piratów'' (obecnie leci na Stopklatce TV), ''Aparatkę'', ''Pinky i Mózg'', ''Freakozoid'', ''A to histeria'', ''Titeuf'', ''Pełzaki'' czy ''Dziką Rodzinkę''. Także pamiętam seriale fabularne dla młodzieży jak ''Degrassi'', ''Radiostację Roscoe'', ''Zoey 101'' czy ''Szał na Amandę''.

 

Jeśli chodzi o hity to bezapelacyjnie były to ''Kod Lyoko'' i ''Klub Winx''. Jeśli chodzi o ''Przymierzalnię'', to zdaje mi się że prowadziła ją Joanna Jabłczyńska a ''Brejk'' prowadził Bartosz Obuchowicz (jeszcze ZigZap miał program prowadzony przez Wojciecha ''Łozo'' Łozowskiego, lecz to było przed przekształceniem ZigZapa na teleTOON+).

Edytowane przez Frontowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZigZap miał ciekawszą ramówkę, ciekawsze kreskówki i ciekawsze bajki, nie to co teraz Teletoon+, że Littlest Pet Shop, kucyki Pony i inne tego typu. Ta likwidacja ZZ nie miała w ogóle sensu. Jeśli chodzi o prowadzące w Przymierzalni, to tak: najpierw Joanna Jabłczyńska, potem program prowadziła Marta Żmuda Trzebiatowska i inne prowadzące jeszcze się przewijały, zwłaszcza Ida Nowakowska oraz Dorota Czaja, a potem ostatnią prowadzącą Przymierzalni była(o ile pamiętam) Marta Wierzbicka. Inne programy autorskie też uwielbiałem, m. in. Muzz Up. Zwierzakowo oraz Szpieg w krainie gwiazd również były spoko.

 

Do dzisiaj tęsknię za ZigZapem, mimo że tak wspaniałe czasy nigdy nie powrócą. To był kanał jedyny swego rodzaju, jeśli chodzi o zawartość programową.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istotnie, był to jeden z lepszych kanałów, jakie były wtedy na rynku. Bardzo mądrze zrobiono w 2004, że przekształcono MiniMax, będący wtedy kopią MiniMini, na ZigZap, który był bardziej sprofilowany na młodzież.

 

Hitem tego kanały było oczywiście "Kod Lyoko", choć inne seriale też mieli dobre. "Titeuf" stanowi doskonały przykład na to, jak stworzyć taką kreskówkę, którą może obejrzeć zarówno młodszy, jak i starszy, i każdy z nich będzie zwracał na co innego uwagę. Młodszy odbiorca będzie się śmiał z sytuacji tam przedstawionych, a starszy będzie miał zabawę w odszukiwaniu aluzji, które są w odcinkach ukryte (zresztą komiks, na podstawie którego serial powstał, też jest mocno aluzyjny i często opowiada o seksie i dojrzewaniu).

"A to histeria"- również aluzyjna kreskówka, tylko że z nią jest o tyle trudniej, że wiele żartów opartych jest na wydarzeniach historycznych (zresztą to były takie "jaja z historii"), i widz musi jakąś wiedzę posiadać, by się dobrze bawić. Zresztą jest to cecha charakterystyczna dla kreskówek amerykańskich. Pamiętam że nawet w "Animaniakach" był odcinek z Lincolnem i wojną secesyjną.

 

Programy autorskie też mieli dobrze przygotowane. "Przymierzalnia" była chyba największym programowym hitem, istniała praktycznie przez cały okres istnienia stacji. Przy czym przez kilka lat (na pewno tak za Jabłczyńskiej było) nie był to jeden program, a wręcz całe, bodajże 2-godzinne pasmo. Wyglądało to tak, że około 15-20 minutowe części programu przeplatane były serialami głównie dla dziewczyn (choć nie tylko, bo w tym paśmie pokazywano kreskówkę "Dziewczyny/Chłopaki", całkiem niezłą). A Łozowski prowadził bodajże "Wielką płytę", o ile dobrze pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielką płytę prowadził Łukasz Szmel z Iwoną Reizner. Łozowski był prowadzącym Muzz Up(no chyba że zapomniałem o jeszcze innym programie, który on prowadził).

Prócz Kod Lyoko dowodem na hit mógłby choćby się okazał Klub Winx. Ta animacja była i jest naprawdę ''magiczna'', zwłaszcza jeśli chodzi o walki z Trix oraz innymi wrogami, między innymi z lordem Darkarem czy Valtorem, za pomocą zaklęć. Każda transformacja czarodziejek była najładniejsza, nieważne czy ta z 1 i 2 sezonu, czy Enchantix z 3 sezonu, Believix z 4.

Seriale młodzieżowe też były ok - szczególnie jeśli chodzi o Degrassi oraz tą Zoey, a może nawet Gwiazda od zaraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kanał był po prostu super, oferta w porzo, nawet wszystko mieli dobrze, i to o wiele lepiej niż TeleToon+. Niestety oceniam tę stację tak krótkim tekstem, ponieważ miałem n-kę i tam nie było ZigZapa, a był tylko w Cyfrze+ i kablówkach.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZZ zawsze jak dla mnie był ''młodzieżowym'' kanałem. Każda kreskówka albo każdy serial mnie zachwycał. Wolałem ZigZap niż Teletoon+. Najlepsze programy autorskie, najlepsze bajki, najlepsze seriale dla młodzieży, a później zaczęło wszystko iść innymi drogami przez ten rebranding na TT+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem? Nic z tego nie wyjdzie. Poza tym odkąd n i Cyfra + się połączyły, to najlepsze czasy już nigdy, przenigdy nie wrócą. Jakby ZigZap został, mógłbym dalej nacieszyć się bajkami i serialami. Szkoda, że nie puszczają na żadnym kanale seriali, które można byłoby ujrzeć tylko na ZigZap(Trollz, Wybraniec smoka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą to cała zmiana z ZigZapa na Teletoon była nieco bez sensu. Wiem, tłumaczono to tak, że widzowie MiniMini dorastają i potrzebują jakiegoś płynnego przejścia, ale naprawdę, robić drugi kanał z podobnymi serialami... strzał w stopę. Nic dziwnego że obecnie Teletoon jest na ostatnim miejscu w rankingach oglądalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To była bezsensowna decyzja. I to głosowanie, która kreskówka przejdzie do Teletoon+ - trochę mniej podobał mi się pomysł. Na ZigZapie zawsze można było znaleźć coś dla siebie. Tak jak dla siebie znalazłem Klub Winx albo Kod Lyoko, a także Aparatkę. Mam nawet starszego brata o 6 lat, który doskonale pamięta kreskówki z ZigZapa. 2 lata temu w wakacje oglądałem z nim Kod Lyoko(które już znałem) oraz Martina Tajemniczego(tego nigdy wcześniej nie obejrzałem, ale poznałem ten serial w 2011 roku, kiedy Teletoon+ w październiku wystartował).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle to z tym głosowaniem w 2011 były jakieś numery, bo wielu widzów chciało powrotu Kodu Lyoko, Klubu Winx, Aparatki, 6 w pracy... a z tego co pamiętam, to z ZigZapa trafił na początku tylko Titeuf, i to głównie dlatego, że wtedy emitowano nowszą serię z "plemnikową" czołówką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sabrina była świetna! Zwłaszcza jej starsza wersja, ale ta nowsza, którą pokazywał Disney Channel jakoś tak budziła mi mieszane uczucia :/

Karol do kwadratu - ten serial był też fajny, szczególnie za sprawą tego klona Karola zwanego jako K2 :D

Wycieczka w przeszłość: tam strona nieistniejącego ZigZapa żyje w internetowych archiwach ----> http://web.archive.org/web/20081112021506/http://www.zigzap.tv/

Na stronie TT+ nadal widnieją opis serialu i kadry(chodzi o kreskówkę Karol do kwadratu): http://www.teletoonplus.pl/program/17881/karol-do-kwadratu-4

Edytowane przez ad_am
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Homer Simpson

ZigZap był jednym z lepszych kanałów dla młodzieży. Ocenie go tak krótko, ponieważ lista za[beep]istości tego kanału jest strasznie długa. Doskonale go pamiętam, miałem Cyfrę+ (do 2012). Fajnie gdyby go przywrócili, chociaż to tylko moje marzenia (bo nc+ na pewno tego nie zrobi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pamiętam ZigZap. Świetny kanał. Ciekawa oferta programowa, że nikomu się nie nudziło. Niestety te czasy już nie nadejdą. Mamy te głupie Teletoon+.

 

Z programów na ZigZapie pamiętam:

*6 w pracy

*Gormiti

*Hot Wheels: Battle Force 5

*Klub Winx

*Kod Lyoko (największy hit)

*Martin Tajemniczy

*Pinky i Mózg

*Sabrina

*Sally Bollywood

*Supa Strikas: Piłkarskie rozgrywki

*Superszpiedzy

*Titeuf

*Świat nonsensów u Stevensów

I wiele innych :)

Edytowane przez kacper130700
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki takim kanałom jak ZigZap, nigdy nie było żadnej nudy. Było co oglądać. Chociaż po zmianie w Teletoon+ już nie było tak bardzo ''młodzieżowo''. ZZ miał coś więcej do zaoferowania niż tylko ten [beep] Teletoon. Pierwsza rzecz to seriale animowane. Z jednej strony to były kreskówki, które były popularne(np. Kod Lyoko, a może i nawet Klub Winx), z drugiej - seriale, które nie miały u nas bardzo wielkiej rzeszy fanów(np. Sally Bollywood). Druga rzecz - seriale dla młodzieży. Czasami zdarzały się seriale, które lubiłem od czasu do czasu oglądać(np. Zoey 101), a czasami te, które trochę mniej mi się podobały(np. Przypadki nastolatki). Teraz jeśli miałbym sobie przypomnieć coś starego z ZigZapa niż jakieś dziecinne MLP na Teletoon+ oglądać, to wybieram YouTube, albo inny serwis, np. cda.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Ostatnio kilka minut temu ktoś znalazł unikat i sobie wrzucił na YT. Oto urwany ident ZigZapa (choć tych identów było naprawdę wiele, tak jak jego starsza siostra, MiniMini) i fragment bloku reklamowego, pewnie z 2005 lub 2006:

https://www.youtube.com/watch?v=f5Gp08-PQIk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie takie, o, patrzcie:

Czy kilka produkcji ZigZapa zadebiutowało wcześniej w jego poprzedniku, MiniMaxie? Pytam, bo gdzieś słyszałem, że tam serial "Radiostacja Roscoe" był emitowany, ale tego to ja nie jestem pewien. Tak samo innych produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...