Skocz do zawartości

manieq01
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak pisałem moim zdaniem najlepiej jakby mieli przekaz internetowy, ale nie tylko dostępny na ich stronie, a dodatkowo też na wszelkich tabletach smartfonach, czy "smart tv".

 

Wtedy mają zasięg porównywalny z platformami satelitarnymi i kablówkami, a koszty tego będą o wiele niższe.

 

Poza tym skoro ich główną widownią mają być młodzi ludzie to przy takim sposobie przekazu mogliby się reklamować np. hasłem: "2x2 masz zawsze w zasięgu !" :-)  .

 

Mówię, skoro mnóstwo niszowych i tematycznych stacji radiowych nadaje oficjalnie w internecie, to dlaczego nie mogą tak samo robić kanały telewizyjne???

 

Przecież nawet te kanały mogłyby być płatne, tak jak kilka osób wspomniało, bo skoro popularne są gry internetowe z mikropłatnościami, to i tutaj ten mechanizm byłby do zastosowania według mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikropłatności w przypadku kanału linearnego? Ciekawe jak ty to sobie wyobrażasz?

 

Jednak ten kanał nie będzie opierał się na anime. Te będą tylko uzupełnieniem ramówki. Czyli bardzo ostrożnie podejście - wyciągają wnioski z porażek poprzedników. Może i dłużej się utrzymają, zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ty piszesz!Ten kanał jest tworzony we współpracy z wydawnictwem Anime Eden,jakby mieli fundusze to z pewnością anime stanowiłoby większość czasu antenowego.A Anime Eden są to fani którzy robią "wszystko" dla reszty fanów anime w polsce.

Edytowane przez tomekb1976
Usunięto zbędne cytowanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to akurat byłą prawda, że w badaniach telemetrycznych Nielsena wieczorne pasmo Hyper zaniżało oglądalność Teletoona.

 

Jednak anime podnosiło oglądalność Hypera, bez niego blok nie miał w ogóle racji bytu.

 

Tutaj racja, anime podnosiło ogólną oglądalność Hypera, wiele osób nawet pisało że nie lubią gier komputerowych, ale lubią ten kanał za samo anime. Natomiast kierownictwo Teletoona powiedziało, że to anime obniża oglądalność Hypera. Nie wspominano widzom o ogólnej oglądalności.

 

Ciekawi mnie, jak to będzie z tymi youtuberami wyglądać, mam nadzieję że nie pójdą na łatwiznę i nie wezmą tych, który mają mnóstwo subskrypcji, ale ich kontent jest dnem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o oglądalność Hypera,to problemem była dostępność i brak polskiej ścieżki dźwiękowej (dubbing\lektor).Anime z napisami jest mnóstwo w internecie za darmo i kiedy chcemy i jakie chcemy możemy oglądać i jeśli byłby w cyfrowym polsacie miałby szansę dłużej podziałać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piter9265

Dobrze wiem, co piszę. Udało mi się pogadać "u źródła". Anime nie będą stanowiły podstawy ramówki. Będą tylko dodatkiem (podobnie jak w HYPERze), zależnym od ich przyjęcia przez widzów. Jeśli nie zaskoczą, to nadawca może ich całkowicie się pozbyć. W żadnym razie nie będzie to kanał dla fanów anime. Polski fandom ostatnimi laty zmalał (ja już dawno przerzuciłem się na anglo- i niemieckojęzyczny), więc taka emisja pod nich byłaby czystym samobójstwem.

 

Na zaistnienie w CP nie mają pieniędzy, zapomnij. Operator nie chce iść na współpracę, bo ma swoje kanały. Także, to będzie kanał kablówkowy.

 

@Kirk

I tu się z tobą nie zgodzę, choć uwielbiam anime od czasów sprzed ery internetu. Anime ciągnęło Hypera w dół (co potwierdza ci osoba mająca dostęp do danych telemetrycznych). Tolerowano je tak długo, bo człowiek w CANAL+ był fanem. Ale kierownictwo w końcu powiedziało "dość". Z anime nigdy nie udało się zrobić biznesu w naszym kraju. Ludzie nie chcą wydawać na to pieniędzy. Na samych fanach nie zbudujesz nic sensownego. Zresztą, większość podobnie jak ja, zdobyła już swoje ulubione serie importując wydania zachodnie. Reszta jedzie na nielegalu, do którego mają dostęp, czasem nawet jeszcze w dniu premiery japońskiej.

Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie będzie. Jaki kanał ostatnimi czasy był dostępny we wszystkich najważniejszych kablówkach, od dnia startu? Takiemu Top Kids się nie udało, a to przecież był bardziej znany nadawca.

 

Tripletu raczej nie będzie. Jeśli w ogóle uda im się zachęcić kogokolwiek z wielkiej trójki. Jedno wiem na pewno - w Multimedii na pewno nie zobaczę go 1 września.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby anime było popularne w Polsce, to już dawno Sony uruchomiłoby kanał Animax. Tak się jednak nie stało, co wiecej wycofali ten kanał z kilku innych krajów.

 

Po czym to wnioskujesz, po AXN Spin? Gdyby ten kanał był od początku dostępny w pakietach podstawowych to pewnie by inaczej to wyglądało z tym anime.Żaden kanał, który jest w pakietach powyżej 50zł miesięcznie lub dodatkowo płatny, nie ma szans na dalszy rozwój, bo po prostu dla jednego kanału, który kogoś interesuje szkoda kasy dopłacać. Jedynie kanały sportowe, jak Eleven są warte dodatkowych pieniędzy, ale też tylko dla nałogowych fanów piłki nożnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikropłatności w przypadku kanału linearnego? Ciekawe jak ty to sobie wyobrażasz?

 

Bardzo prosto, tzn. mogłaby istnieć np. opcja wykupu dostępu do tego kanału przez sms, tylko na czas określonej audycji, którą akurat chcemy sobie obejrzeć (takie internetowe "Pay Per View" ), albo można by było wykupywać, też przez sms przedpremierowy dostęp do danego programu.

 

Podejrzewam, że na tego typu opłaty (w przedziale do 5 złotych) znaleźliby się chętni, zwłaszcza gdyby mogli sobie wszystko oglądać w przyzwoitej jakości w komórce, no i oczywiście gdyby były to pozycje ich interesujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mniej więcej o coś takiego jak w "Ipli" mi chodzi, tylko, żeby można było sobie wykupywać też dostęp do pojedynczych audycji, jeśli ktoś by chciał.

 

W ogóle właśnie według mnie dobrym pomysłem na początek dla tego kanału byłoby gdyby znalazł się w "Ipli", tzn. negocjacje byłyby pewnie łatwiejsze, niż w przypadku wejścia do satelitarnej oferty "Cyfrowego Polsatu", a dostaliby "w pakiecie" wypróbowany dostęp na różnego rodzaju urządzeniach (wiem, że z działaniem "Ipli" w przypadku kanałów na żywo bywa różnie, ale mi raczej działają stabilnie  :-)  ) i nie musieliby tworzyć własnej infrastruktury do tego  :-)  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na profilu FB napisali:

Na 2x2 w przypadku większości seriali i filmów będzie możliwość wybrania wersji oryginalnej z napisami.


Trzymam za słowo.

Martwi mnie jedynie dostępność. Ponoć nie podpisali jeszcze umowy z nikim znaczącym. Ale do 1 września jeszcze trochę czasu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...