Skocz do zawartości

felik3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli to był powód nadawania z niewłaściwym formatem 4:3.

Zapewne jakiś zastępczy system emisyjny na czas przełączenia na HD.

Aktualnie emitowany jest "Postaw na milion" logo wygląda ładnie w HD, ale już sam teleturniej nagrywany w SD, od razu widać różnicę.

 

Brakuje mi spójności w nazewnictwie kanałów HD.

Niektóre mają dopisek HD, inne nie.

Na tym etapie przejściowym wszystkie kanały HD w ID opisywałbym jako HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszli na HD, ale logotypu oraz oprawy graficznej to już nie potrafili zmienić na aktualną.

 

W dniu 24.02.2022 o 09:50, Kamil :D napisał:

Na sat w SD dalej a szkoda :) 

Niebawem TVP Rozrywka w wysokiej rozdzielczości będzie dostępna również dla operatorów kablowych i satelitarnych, którzy będą mogli sukcesywnie zastępować dotychczasowy sygnał w standardowej rozdzielczości.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 1.03.2022 o 23:30, enski napisał:

Niebawem TVP Rozrywka w wysokiej rozdzielczości będzie dostępna również dla operatorów kablowych i satelitarnych, którzy będą mogli sukcesywnie zastępować dotychczasowy sygnał w standardowej rozdzielczości.

Z tego co słyszałem, to aktualnie TVP chce dodatkowe pieniądze za sygnał TVP3 Warszawa HD i TVP Rozrywka HD, dlatego kablówki tak długo zwlekają ze zmianą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Dzisiaj sobie obejrzałem zakończenie programu TVP Rozrywka, które uwzględniając pętlę nocną trwało 5 minut. Naprawdę świetna jest ta pętla i muzyka w tle, mogliby przez całą przerwę ją puszczać. W ogóle to kiedyś po tej pętli wyświetlali pewną planszę z logo obok. Teraz pokazują stopklatkę pierwszej klatki identu, który na start programu ma nagle zostać wyemitowany. Moim zdaniem to słaby pomysł na taką stopklatkę. Nic nie mam do Fair Play Crew, zresztą bardzo lubię ich skecze, no ale żeby przez praktycznie cała przerwę pokazywać tych 5 panów zamiast stopklatki przedstawiającej kanał? Dziwne trochę

 

Ogólnie oprawa tego kanału jest świetna i choć jest emitowana już bardzo długo, bo od początku nadawania, czyli już oprawa na antenie przekroczyła 10 lat, to jednak uważam, że oprawa jest tak świetna, że powinni ją zostawić na stałe. Mam nadzieję, że tak będzie

 

W ogóle od niedawna TVP Rozrywka nadaje w HD, jednak oprawa nie jest nadawana w HD tylko w SD. Patrzyłem uważnie i ja wyraźnie widzę pogorszoną jakość - taką samą jak w SD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Telewizorek napisał(a):

Nic nie mam do Fair Play Crew, zresztą bardzo lubię ich skecze, no ale żeby przez praktycznie cała przerwę pokazywać tych 5 panów zamiast stopklatki przedstawiającej kanał? Dziwne trochę

Szczerze mówiąc to co to za różnica, co jest pokazywane wtedy, gdy jest przerwa kanału, skoro i tak wtedy się nie ogląda telewizji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i masz rację, że z jednej strony to nie ma na tyle znaczenia, że przez całą przerwę większość ludzi unika wtedy kanału. No ale umówmy się - jeżeli w trakcie przerwy pokazują stopklatkę totalnie niezwiązaną z kanałem, no to to trochę odbiega od tematu kanału. To tak jakby TVP Seriale po 2-minutowej pętli nocnej mieliby pokazywać planszę z truskawkami w trawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dzisiaj zauważyłem, że TVP Rozrywka w trakcie przerwy powróciła do starej planszy z logo i tym razem jest ona w HD. Jednak identem startowym wciąż są panowie z Fair Play Crew - tym razem ident "podwodny". Ale oprawa graficzna niestety wciąż jest nadawana w SD - mam nadzieję, że to zmienią, bo to tak wspaniała oprawa, że zasługuje na to, żeby być emitowana w HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...