Skocz do zawartości

Jaki laptop czy PC do 4K?


ikosk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Karta do odbioru 4K i nowy PC czy laptop. Stary sprzęt do jakości UHD 4K się nie nada. Laptopy z wyświetlaczem 4K drogie. PC poskładaj, będzie taniej + monitor 4K trzeba będzie dokupić.

Edytowane przez Barti
Każde zdanie rozpoczynamy wielką literą, a kończymy odpowiednim znakiem przystankowym, a nie przecinkiem. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

TBS 5925

  • karta tunera do odbioru programów satelitarnych nadawanych w standardach DVB-S/DVB-S2 o jakości SD i HD

... no to raczej trzeba wymienić w/w tuner, który nie obsługuje rozdzielczości UHD 4K (Ultra HD 2160p)

 

Odbiornik jest najbardziej w porządku - on ma tylko odebrać sygnał satelitarny i dostarczyć go do komputera. To komputer dekoduje sygnał i od niego zależy czy będzie działać dobrze (właściwy dobór programów oraz kodeków oraz konfiguracja). @ikosk - co to za laptop (parametry, system raz program do sat tv oraz jakie masz kodeki)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder Atemio 6200 - stream kanału Funbox 4K z dekodera na komputer. Komputer oparty na płycie Asrock Q1900TM-ITX - monitor Samsung Full HD - Xubuntu - VLC

 

 

Sam dekoder nie umożliwia odtwarzania kanału 4K :)

 

Funbox 4K

 

5f787b626318bae6.png

 

 

Fashion 4K

 

2bdeeebf0a1879ca.png

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Alternator

Mój stary laptop jest z roku 2008. Nie dziala dobrze ani HD.  TBS 5925 jest gotowa na 4K!

 

zamierzam kupić:

INTEL Core i5-6600 (6M Cache, up to 3.90 GHz)

16 GB RAM

NVIDIA GeForce GTX 960 2GB DDR5

 

Mam nadzieje ze bedzie dobrze. Lub kupic juz i7 INTEL Core i7-6700 (8M Cache, up to 4.00 GHz)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój stary laptop jest z roku 2008. Nie dziala dobrze ani HD.  TBS 5925 jest gotowa na 4K!

 

zamierzam kupić:

 

INTEL Core i5-6600 (6M Cache, up to 3.90 GHz)

16 GB RAM

NVIDIA GeForce GTX 960 2GB DDR5

 

Mam nadzieje ze bedzie dobrze. Lub kupic juz i7 INTEL Core i7-6700 (8M Cache, up to 4.00 GHz)?

Napisz kolego, ile masz do wydania na nowy komputer?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z UHD poradziłem sobie inaczej. Kanały odbieram na nbox z E2 i streamuję je na MXQ PRO 4K Android 5.1 Box. Oglądam przez Kodi. Chodzi to bardzo ładnie bez zacięć, sieciówka nawet wyrabia w nbox ;) Niestety wyświetlacz tylko FULL HD :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...